Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek podwórkowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek podwórkowy

ElzbietaFranka 11:01, 06 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Jeszcze odnosnie rozy, piekna a jak kwktnie kilka razy to bomba. Tez jej nie scinaj zachowaj jesxcze w tym roku jej pedy a potem mozesz tylko wiosna ja troce skracac.

Odnosnie mojego ogrodu areal duzy ale co zrobic jak sie tak chcialo teraz trzeba za.... aby nie zaniedbac.
Tez masz ladny ogrodek tylko w mniejszej skali najwazniejsze, ze jest. Moźe z biegiem czasu, apetytu, chciejstwa kupisz cos wiekszego i to dopiero bedzie wezwanie a czesto tak sie zdarza.
Apetyt wzrasta w miare jedzenia.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Zana 11:20, 06 lis 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ślicznie zgospodarowałaś swoją małą bombonierkę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
maed 19:48, 14 lis 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Dzięki Aniu. Musze jeszcze pomyśleć nad "rozmyciem" granic. Chciałabym jakoś przesłonić ogrodzenie i zapożyczyć sobie krajobraz z części osiedlowej. Tyle, że muszę to zrobić umiejętnie żeby dodatkowo nie zacienić mojego już i tak cienistego ogródka. Patrzę, czytam i myślę. Cała zima przede mną Każda rada mile widziana.
Pokażę jeszcze bardzo ładne jesienne zestawienie roślin, które przez przypadek mi się udało: kostrzewa sina i krokusy jesienne w różnych stadiach rozkwitu.



W tle hortensja pnąca 'Cordifolia' o malutkich listkach.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 21:33, 16 sty 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
"Słowo się rzekło, kobyłka u płota". Napisałam, że napiszę, no to piszę o podwórku przy kamienicy.
Moja córka mieszka w przedwojennej kamienicy. Kamienica wołała o remont i właśnie jest remontowana. Jest nadzieja, że będzie ładnie. O renowację woła też podwórko przy rzeczonej kamienicy. Z trzech stron: wschodu, południa i zachodu, otoczone jest przez budynki, a na dodatek rosną tam wysokie drzewa. W zasadzie cały czas jest cień. Poniższe zdjęcia są z lutego więc jeszcze bardziej ponuro niż zwykle.

Latem wygląda to lepiej, bo zielenią się drzewa i te ogryzki trawnika, jakie w tych warunkach są w stanie rosnąć. Teren jest duży, ale podzielony na 3 trawniki rozdzielone chodnikami. Na razie chcę się zabrać za południowy o nieregularnym kształcie. Ponieważ dom jest z międzywojnia więc zieleń chciałabym urządzić w podobnym stylu. Trochę na ten temat poszukałam i do czego doszłam można poczytać na moim blogu o ogródku podwórkowym w poście o ogrodzie modernistycznym. Poniżej wstępny pomysł na zagospodarowanie pierwszego pseudotrawnika.


Drugie zdjęcie nie trzyma proporcji, ale tam są wymiary. Liczę na pomysły innych.

____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Tess 22:00, 16 sty 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Przyznaję, że nie wiem, jak wyglądały zieleńce w okresie międzywojennym, więc nic mądrego do tego stylu nie dorzucę.
Ale... dość płaskie to będzie. Takie było założenie?
Najwyższą rośliną są liliowce, które w dodatku zaplanowane są tylko w jednym miejscu, z boku rabaty.

Jak rozumiem, zamierzeniem jest zadarnienie tej powierzchni.Ale zanim to nastąpi, zanim rośliny się tam rozgoszczą, może zastosuj funkie?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
maed 22:32, 16 sty 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Też myślałam, co zrobić, żeby uatrakcyjnić zanim rozrosną się rośliny. Projekt jest nisko budżetowy więc pomyślałam o wysianiu niezapominajek. Czy to dobry pomysł?
Nie pomyślałam, że będzie płasko. Może zrobić obwódki z bukszpanu?
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 22:36, 16 sty 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Posadziłam jeszcze przed zimą trochę sadzonek bluszczu i ukorzenione patyczki trzmieliny. No i cebulki. Dwa okręgi przy "2" to nasadzenia czosnku złocistego i szafirków. Kropla w morzu, bo ilości niewielkie. Zobaczę wiosną czy w ogóle będzie je widać.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Tess 22:58, 16 sty 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Obwódki bukszpanowe odradzam choć pięknie by to wyglądało.
Psy zasikają je na amen.

Pomysł z niezapominajkami doskonały. Będą się później same wysiewać.

Cebulowe to też doskonały pomysł. Niebieskie szafirki rozdawałam w tym roku każdemu, kto chciał i nie chciał
Ale jeszcze mam sporo do wykopania więc jeśli chcesz, to po sezonie masz. Tylko wiesz - złota rybka

To nie chcesz funkii?

A, jeszcze bodziszek mógłby być. Niskobudżetowo to mogę załatwić


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
maed 23:10, 16 sty 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Pewnie, że chcę, wszystko chcę i szafirki, i funkie, i bodziszki, i kopytnik.
To co narysowałam, to mały kawałek z całości do zagospodarowania.
Dzięki Tesiu, będę się przypominać. Gdybyś wpadła na jakiś pomysł, co jeszcze można tam zrobić- napisz.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Mary 15:45, 17 sty 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Jaką trzmielinę poradziłaś?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies