Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek podwórkowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek podwórkowy

maed 18:47, 08 maj 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
W końcu zakwitła

____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Anda 19:33, 14 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Slicznie kwitnie Twoj powojnik
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
maed 23:38, 15 maj 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Anda napisał(a)
Slicznie kwitnie Twoj powojnik

Nie mogę się na niego napatrzyć. Pewnie dlatego, że to mój pierwszy w pełni kwitnący powojnik. Wciąż robię zdjęcia. W pełnym rozkwicie prezentuje się tak



Dzięki za odwiedziny Ewo.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 21:12, 31 maj 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Pora pokazać ogród po ostatnich zmianach. Z zaogródka wyleciał skalniak, który miał być tylko na chwilę, a przetrwał 2 lata. Zamiast niego ułożyliśmy niski murek.


____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
MartaKozak 14:43, 01 cze 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Bardzo ladnie wyszedl ten murek, a powojnik przesliczny
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
maed 20:19, 29 paź 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Liście opadają, jesień w pełni i pora na podsumowanie roku. Mały ogródek, to i do pokazywania niewiele.
To był pierwszy rok moich powojników. Oprócz odmiany Cecile, którą już się chwaliłam, zakwitł pojedynczymi kwiatami Guernsey Cream i drugi, którego nazwy nie znam.


Mój Rh CW niestety po majowych przymrozkach nie zakwitł, natomiast drugi, który kupiłam jako Francesca, ale sądzę że raczej Polarnacht, trochę mnie pocieszył.

Róża pnąca jak zwykle dała w czerwcu popis.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 20:26, 29 paź 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
W tym roku mogłam pięknie zakwitła hortensja piłkowana Bluebird u mnie jednak różowa.

Dzwonek Octopus Pink rozrósł się w pokaźną kępę.

Jednak najbardziej kocham kwitnące funkie.

Pojawiła się też woda w ogródku za sprawa podarowanej mi kaskady.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 20:37, 29 paź 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Z mniej przyjemnych spraw, to niestety wciąż walczę z opuchlakami. Odniosłam na tym polu mały sukces, bo udało mi się przekonać zarząd wspólnoty, że to naprawde poważne zagrożenie dla naszej osiedlowej zieleni. Ostatnio administrator poinformował mnie, że od wiosny będą działać. Póki co tej jesieni znów kupiłam i zaaplikowałam na swoim kawałku ziemi nicienie. Tak zostały podziurkowane liście wiciokrzewu i Rh.

Róże też zaatakowały szkodniki. Do połowy sierpnia było nieźle, a potem zaczęły liście zżerać małe gąsieniczki, a że ciągle padało to nawet nie było jak opryskać.
W moim cienistym ogródku, gdzie słońca jak na lekarstwo jeszcze sporo zieloności. Jednak i tu widać już jesień.


Pozdrawiam z podwórkowego
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
ElzbietaFranka 10:04, 30 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Piekna ta roza pnaca. Moglas pryskac nie bylo tak zle, co prawda padal deszcz ale nie codziennie. Nie wiem jak administracja sobie poradzi z opuchlakami. Rzecz jasna trzeba walczyc bo opuchlak to tragedia dla ogrodu.

Czy ta roza kwitnie non stop, czy ponawia kwitnienie, gdzie ja kupilas.

Jeszcze odnosnie clematisa niebieskiego. Bardzo ladny tez go mam, wczesnie kwitnie. Nie mozna go obcinac bo kwitnie na zeszlorocznych pedach. Moje kwitly rowniez tej jesieni.

Pozdrawiam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
maed 18:42, 31 paź 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Róża ponawia kwitnienie. W tym roku były 3 fale kwitnięcia. Tak wyglądało "drugie tłoczenie".


Jest rzeczywiście piękna i na dodatek obłędnie pachnie. Kupiona w sklepie ogrodniczym w Mościskach, ale bez nazwy odmianowej.
Naszym ogrodem osiedlowym zajmuje się profesjonalna firma ogrodnicza. Liczę więc, że jak dostali zielone światło od Zarządu Wspólnoty, to podejdą do sprawy poważnie.
Mój niebieski clematis to odmiana Cecile. Dzięki za przypomnienie, żebym go nie cięła. Ide oglądać do Ciebie.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies