Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono zakręcona

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono zakręcona

katel 13:16, 17 sty 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj Ewo, warzywnik robi wrażenie , ja też poproszę o namiary na sprzedawcę szklarni i czekam na więcej zdjęć .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
polinka 14:06, 17 sty 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
wilana napisał(a)


Asiu,
moje pomidory sadzę w cylindrach. Można je kupić w sklepach ogrodniczych. Do cylindrów wrzucam mieszankę: podłoże do warzyw, ziemię z kompostownika i swoją ziemię. Taka mieszanka nie jest za ciężka i krzaczki ładnie rosną. W sezonie podlewam raz w tygodniu roztworem z granulowanego obornika.


Ewka możesz coś więcej napisać o roztworze z granulowanego obornika?
Można podlewać nim wszystkie warzywa czy tylko pomidory?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
wilana 11:57, 18 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
katel napisał(a)
Witaj Ewo, warzywnik robi wrażenie , ja też poproszę o namiary na sprzedawcę szklarni i czekam na więcej zdjęć .


Kasiu wysłałam wiadomość na priv. Byłam u Ciebie i mam bardzo podobny domek. Podziwiałam Twój trawnik. Mój trawnik to chwastowisko. Może na wiosnę się nim zajmiemy ale już wiem, że angielski to on nie będzie Postaram się powklejać trochę więcej zdjęć. Pozdrawiam
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 12:26, 18 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
polinka napisał(a)


Ewka możesz coś więcej napisać o roztworze z granulowanego obornika?
Można podlewać nim wszystkie warzywa czy tylko pomidory?


Hej Polinko, ja zwykle podlewam tylko pomidory bo one są bardzo żarłoczne. Mam małą beczkę, w którą sypię granulki i zalewam wodą (proporcje dobieram według przepisu na opakowaniu), zostawiam na 2 tygodnie. Potem do konewki 5l dodaję 0,5l tego r-ru i podlewam 1 raz w tygodniu. Granulki można wykorzystać też do nawożenia innych roślin. Niektórzy sypią do dołków przed posadzeniem roślin. Zamierzam w tym roku tak zrobić przy przesadzaniu.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 13:10, 18 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Dzisiaj opowiem Wam historię pewnego miejsca, które nigdy do najpiękniejszych nie będzie należeć ze względu na zielony blaszany garaż. Garaż był potrzebny na czas budowy. Skoro to była konieczność to wybrałam taki "najładniejszy" w kolorze zielonym, z nadzieją, że kiedyś wtopi się z tło. Zobaczyłam kiedyś w poradniku pewnej sieci sklepów budowlanych pomysł jak upiększyć kłopotliwy zakątek i pomyślałam, że spróbuję coś zrobić ze swoim.

Lądowały tam roślinki od znajomych, kupione od babci na targu, przypalone przez słońce itp.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 13:18, 18 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
W kolejnym sezonie kącik opanowały orliki, kosaćce i naparstnice.


Jest tu dużo cienia więc wsadziłam jeszcze kilka paproci.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
jankosia 13:29, 18 sty 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ewciu, a jakby machnąć tą ścianę garażu na ładny szary? Otrzymałabyś całkiem ładne tło do tej rabatki Pistoletem do malowania to byłby moment a takie można wypożyczyć. Tak se tylko gdybam... w końcu nikt tu o zdanie nie pyta
Miłego dnia
Na tym pierwszym zdjęciu nawet wygląda jak szary i od razu lepiej się prezentuje nie?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
wilana 13:31, 18 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Budowa się zakończyła ale nie ma mowy o usunięciu tego cuda. Udało mi się wynegocjować z M., że przechodzi on pod moją opiekę i mogę zagospodarować go jak chcę.
Zielony blaszak został moim domkiem ogrodnika. Jest to schowek na narzędzia, worki z ziemią, nawozy, meble ogrodowe itd. Stoi przy nim solidny stół, który przydaje się do najróżniejszych prac.



____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 13:37, 18 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Plan mam taki aby garażu nie było widać z tarasu. Rosną już roślinki mające stworzyć zasłonę, jednak mam wątpliwości i nie wiem czy będę z nich zadowolona.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 13:45, 18 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
jankosia napisał(a)
Ewciu, a jakby machnąć tą ścianę garażu na ładny szary? Otrzymałabyś całkiem ładne tło do tej rabatki Pistoletem do malowania to byłby moment a takie można wypożyczyć. Tak se tylko gdybam... w końcu nikt tu o zdanie nie pyta
Miłego dnia
Na tym pierwszym zdjęciu nawet wygląda jak szary i od razu lepiej się prezentuje nie?


Hej,
nie wpadłabym na to . Jest to rozwiązanie, choć po cichu liczę, że rdza go pożre i wtedy postawię sobie piękny, mały, drewniany domek jaki ma Mira.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies