Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono zakręcona

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono zakręcona

rozark 18:58, 16 sty 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
jankosia napisał(a)
W Sieradzu? W końcu! Jesteś nasza Ja Zduńska


HI, HI uśmiałam się, Jankosia, bierzesz koleżankę pod swoje skrzydła
____________________
pozdrowionka
wilana 09:35, 17 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
mira napisał(a)


Witaj na O. Mamy tak samo tyle, że ja rozpoczęłam ogród od roślin ozdobnych stroniąc od warzywnika ze względu na czas.
Uwielbiam byliny a w zasadzie czego ja tam nie uwielbiam. No ale teraz mam więcej niby czasu i przyszła kolej na warzywa. Ten rok będzie pierwszym więc podglądam wszystkich z warzywkami no i u Ciebie jest cudnie warzywkowo i jagodowo. Mam pytanie o szklarnię gdzie kupiłaś proszę napisz może na pw. Piękna jest no i ta zawartość to dopiero ekstra.

pozdrawiam


Witaj Miro,
znam Twój ogród- jest przepiękny. W moim guście.
Szklarnię kupiłam przez internet, wysłałam namiary na priv.




____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 09:43, 17 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
asica napisał(a)
Ewo zdradź w wolnej chwili swoje tajemnice uprawy pomidorów. Widziałam w którymś angielskim programie taką uprawę w donicach, Podobno bardzo korzystną dla pomidorów.


Asiu,
moje pomidory sadzę w cylindrach. Można je kupić w sklepach ogrodniczych. Do cylindrów wrzucam mieszankę: podłoże do warzyw, ziemię z kompostownika i swoją ziemię. Taka mieszanka nie jest za ciężka i krzaczki ładnie rosną. W sezonie podlewam raz w tygodniu roztworem z granulowanego obornika.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 10:22, 17 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
Wreszcie zima zawitała do naszych ogrodów. Nie lubię tej pory roku ale muszę przyznać, że robi się pięknie jak spanie świeży śnieżek i świeci słoneczko. Robi się tak bajkowo, że z przyjemnością wychodzę z domu.

____________________
Ewa-Zielono zakręcona
anabuko1 10:25, 17 sty 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
O warzywnik suuper!!
Hostki i żurawki tez- to juz fajnie
Kicius i piesio urocze
Ja mam tylko kotkę.
zimowe zdjątka bardzo ładne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
asica 10:27, 17 sty 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
wilana napisał(a)


Asiu,
moje pomidory sadzę w cylindrach. Można je kupić w sklepach ogrodniczych. Do cylindrów wrzucam mieszankę: podłoże do warzyw, ziemię z kompostownika i swoją ziemię. Taka mieszanka nie jest za ciężka i krzaczki ładnie rosną. W sezonie podlewam raz w tygodniu roztworem z granulowanego obornika.

Dzięki, rozejrzę się za cylindrami lub czymś podobnym. U mnie w szklarni zwykle jest "bałagan" chciałabym wszystko, więc są i nowalijki i jakieś rozsady, kilka ogórków szklarniowych, jakaś papryczka. Jak się wszystko zacznie rozpychać, to w rezultacie nic się nie mieści. . Pomidory mam głównie na gruncie.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
AnnaCh 11:26, 17 sty 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Marzy mi się taka szklarnia, patrzyłam nawet na nie przed chwilą na all, ale na razie nie dam rady kupić Mam sporo pilniejszych wydatków w tym sezonie. Na razie mam pomidorki koktajlowe w skrzyniach, coś na wzór Twoich wiklinowych płotków

Ewo, jak wstawiasz zdjęcie, to po tekście zrób enter i dopiero zdjęcie w nowym wierszu. Będzie się lepiej czytało, nie będzie tak tekstu rozstrzeliwało
____________________
Ania - Malutki pod lasem
gobasia 11:36, 17 sty 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Szklarenka miód -malina.Ścianki ,to chyba jakaś pleksa a nie szkło,podaj wymiary [ jeśli mozesz],Też myślę o szklarni lub tunelu foliowym
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
wilana 12:01, 17 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
AnnaCh napisał(a)
Marzy mi się taka szklarnia, patrzyłam nawet na nie przed chwilą na all, ale na razie nie dam rady kupić Mam sporo pilniejszych wydatków w tym sezonie. Na razie mam pomidorki koktajlowe w skrzyniach, coś na wzór Twoich wiklinowych płotków

Ewo, jak wstawiasz zdjęcie, to po tekście zrób enter i dopiero zdjęcie w nowym wierszu. Będzie się lepiej czytało, nie będzie tak tekstu rozstrzeliwało


Aniu, dzięki już poprawiłam . Muszę się jeszcze pouczyć jak działać prawidłowo na forum. Najbardziej boję się wymieniać rośliny z nazw. Robię błędy i nie mam pamięci do nich. Mam nadzieję, że z czasem wyćwiczę się i w tym Pozdrawiam w niedzielę.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
wilana 12:12, 17 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2016
Posty: 316
gobasia napisał(a)
Szklarenka miód -malina.Ścianki ,to chyba jakaś pleksa a nie szkło,podaj wymiary [ jeśli mozesz],Też myślę o szklarni lub tunelu foliowym


Szklarenka jest zrobiona z poliwęglanu. Ma wymiary: 2,4 m x 3,6 m. Chciałam wczoraj zrobić zdjęcie środka bo mam zadołowane w niej trawy pampasowe i miniaturowe brzoskwinki ale niestety drzwi zamarznięte.
____________________
Ewa-Zielono zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies