Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

JoannA 20:55, 30 sie 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Diamantino nie kwitnie od czerwca jak podają źródła. Sprawdziłam, mam ją 2 lata i kwitnie w terminie jak inne hortensje. W tym roku to nawet później bo dopiero w pąkach, kiedy inne hortensje już nabierają jesiennych barw.
Też ją posadziłam dla wczesnego kwitnienia. I co? Lipa
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Makao_J 20:59, 30 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ooo to dzięki za uświadomienie Asia. A tak trochę na to liczyłam
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
AngelikaX 21:10, 30 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
O matulu ale się u Ciebie dzieje... burza mózgów


Danici na 100% za gęsto masz - moje mają co metr a na przyszły rok na pewno do cięcia, bo będą się stykać... i jak piszą dziewczyny trzymała bym się jednego rodzaju na obrzeżu (+ beatlesy) ale to ja, wiem że Ty nie lubisz monotonnie

Aniu naszła mnie szaleńcza myśl a propo trawnika na tej rabacie skoro ona taka problematyczna względem wielkości... jakby połowę z 7m szerokości na całej długości dać trawnik? A rabatę na "tyłach"? Hmmm....

....

Nudno będzie i monotonnie dla Ciebie co?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
mrokasia 21:20, 30 sie 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Aniu, jestem pełna podziwu dla Ciebie! Ja już bym chyba dawno się poddała a Ty pięknie walczysz z tą rabatą . Bardzo fajnie, że wiesz czego chcesz i starasz się to osiągnąć. Trzymam kciuki za efekt końcowy .

Aha, ja mam u siebie silver dollary, co prawda drugi rok dopiero ale może coś podpowiem?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
ania1110d 21:32, 30 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
Aniu dużo tu pomysłów i dobrych rad i na pewno jest nad czym myśleć ale pamiętaj w swoim ogrodzie to Ty masz się w nim dobrze czuć Każdy ma jakieś swoje pomysły i to dobrze bo za nudne by były ogrody jak każdy by robił na jedno kopyto.
Będę z ciekawością podglądać jak Ci ta rabata wyjdzie i bardzo Ci kibicuje aby zakończyło się sukcesem
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
Makao_J 21:37, 30 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
AngelikaX napisał(a)
O matulu ale się u Ciebie dzieje... burza mózgów


Danici na 100% za gęsto masz - moje mają co metr a na przyszły rok na pewno do cięcia, bo będą się stykać... i jak piszą dziewczyny trzymała bym się jednego rodzaju na obrzeżu (+ beatlesy) ale to ja, wiem że Ty nie lubisz monotonnie

Aniu naszła mnie szaleńcza myśl a propo trawnika na tej rabacie skoro ona taka problematyczna względem wielkości... jakby połowę z 7m szerokości na całej długości dać trawnik? A rabatę na "tyłach"? Hmmm....

....

Nudno będzie i monotonnie dla Ciebie co?

Już Iwonka wcześniej proponowała tam częściowy trawnik na jakiś czas chociaż, azalie zdążę dosadzić później - pisała.

Teraz Ty też mówisz o jakiejś części trawnika. To nie jest głupi pomysł. Ale wyjdzie w praniu. Na razie tam stoi huśtawka dla dzieciaków więc dużo nie zrobię. I tak będą sukcesywnie wykonywać plan ale lżej mi na sercu że jakiś już jest - choć nie idealny.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
AngelikaX 21:41, 30 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Wiesz Aniu, na początku jak w głowie czarna dziura to człowieka dół chwyta, ale jak plan powoli się klaruje to i człowiek spokojniejszy i humor lepszy co nie? Samo potem leci
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Makao_J 21:41, 30 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
mrokasia napisał(a)
Aniu, jestem pełna podziwu dla Ciebie! Ja już bym chyba dawno się poddała a Ty pięknie walczysz z tą rabatą . Bardzo fajnie, że wiesz czego chcesz i starasz się to osiągnąć. Trzymam kciuki za efekt końcowy .

Aha, ja mam u siebie silver dollary, co prawda drugi rok dopiero ale może coś podpowiem?

A mam inne wyjście???
Muszę ogarnąć tą część a na projektanta ogrodów mnie nie stać.

Silver Dolar jest u nas dostępny więc o nim pomyślałam. Myślałam też o Diamontino ale on niższy jest sporo i trochę się boję że za niski i zginie w tłumie.

Magical Moonlight ponoć nie przebarwia się ale za bardzo wyprostowany. Więc chyba ten Silver Dolar najlepszy. W tym roku nie kupię ale będę podglądać u Ciebie jak się sprawuje
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:42, 30 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ania1110d napisał(a)
Aniu dużo tu pomysłów i dobrych rad i na pewno jest nad czym myśleć ale pamiętaj w swoim ogrodzie to Ty masz się w nim dobrze czuć Każdy ma jakieś swoje pomysły i to dobrze bo za nudne by były ogrody jak każdy by robił na jedno kopyto.
Będę z ciekawością podglądać jak Ci ta rabata wyjdzie i bardzo Ci kibicuje aby zakończyło się sukcesem

Dziękuję Aniu bardzo
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:44, 30 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
AngelikaX napisał(a)
Wiesz Aniu, na początku jak w głowie czarna dziura to człowieka dół chwyta, ale jak plan powoli się klaruje to i człowiek spokojniejszy i humor lepszy co nie? Samo potem leci

Oj tak, prawda.
Cieszę się też że dziewczyny naciskały na zrobienie tego projektu w skali na płasko. To zupełnie inaczej wygląda i widać sztuki i wielkości.
Myślę że będę się nim posługiwać i mierzyć wg niego gdzie rośliny sadzić.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies