Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 17:17, 19 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda napisał(a)
Aniu, gratuluję założenia własnej firmy Masz jakąś stronkę? Bo rozumiem, że zajęłaś się fotografią?

Mam stronę na fb. Foto-Szkic.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 09:36, 21 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Makao_J napisał(a)
Podlewanie rabat byłoby super ale eM nigdy nie zgodzi się na fachową firmę a sam to raczej nie zrobie tego tak jak trzeba a raczej jak najtaniej.
Próbowaliśmy już kilka jego pomysłów na ten problem i raczej było to krótkoterminowe rozwiązanie. Na nasz ogród przydałby się sprzęt automatycznie sterujący żeby zmieniało samo linie.

Mój mąż do wielu spraw musi dojść sam by zrozumieć że bez pewnych inwestycji i konkretnych czynności to nie będzie miało sensu a koszty jego prób i błędów przewyższają w końcu fachową obsługę.

Ja to wiem i widzę że to co robi jest bez sensu ale jeśli go od razu skrytykuję to w końcu za nic się nie weźmie.

Tak samo było z trawnikiem. Od wielu lat mu mówię i pokazuję jak inni się nim zajmują. Od wielu lat. A on ma swoje zdanie na ten temat. Trawnik z roku na rok wygląda coraz gorzej i w końcu powiedziałam że go zlikwieduję jeśli tak dalej będzie. I ocknął się. Przyznał mi w końcu rację i postanowił że kupi wertykulator z aeratorem. Powiedział że od wiosny będzie robił tak jak Wy wszyscy.

I to samo jest z nawadnianiem. On musi sam do tego dojść a póki co muszę cierpliwie czekać.






Aniu faceci tak mają. Mój trawnik ladny, ale ile ceregieli koło niego to głowa boli. Uparty jak koziol nieraz jestem taka wkurzona, że bym mu...

Ja mam rurki, węże kupione od 2 lat i nie rozłożone na rabatach ciagle coś wypada.
Żadnego roku tyle podlewania nie miałam co w tym roku.
Dzisiaj dobrze popadalo myślę, że u ciebie też to podlewanie z głowy.

Pozdrawiam i powodzenia na każdym polu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 14:35, 21 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Tak dziś popadało więc dziś podlewanie z głowy. Ale jutro już mogę z wężem biegać
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Dominika11 14:37, 21 sie 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
u nas też ładnie popadało

ale już jutro bedziesz biegać z wężem
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao_J 14:48, 21 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Raczej tak. Żebym miała spokój z podlewaniem na jakiś czas to musiałoby padać przez tydzień.
Mam taką suszę w ogrodzie że to co dziś napadało dało dobry początek, a żeby utrzymać właściwą wilgotność trzeba dalej lać samemu


Mój ogród jest na gruzie założony więc dość szybko wszystko wsiąka.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Dominika11 14:50, 21 sie 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to dobry drenaż - wszystko ma swoje plusy i minusy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
ElzbietaFranka 22:31, 21 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Aniu oglądając twój trawnik (mam doświadczenie) można z niego zrobić prawdziwy. Nie mam teraz czasu, ale napiszę co powinnaś zrobić. Na pewno trzeba go stałe co tydzień kosić, wygrab te suche źdźbła. Mam nadzieję, że dobrze podlało u ciebie tej nocy.
Można zrobić dosiewki ale jeszcze nie teraz za ciepło.
Na początku września mocno skosić to co jest i rozsiać nawóz jesienny.
Kupić ziemi parę worków do zakładania trawników rozgrabić i zasiać trawę gazonowa. Podlewać i czekać na wschody. To będzie najlepsze wyjście nie trzeba wszystkiego przekopywać. W przyszłym roku trawka się wyrówna.
Na piękna trawę ma wplyw nawożenie, podlewanie i koszenie. Coś z tej trójki wypadnie zaczyna się wszystko sypać.

Przemyśl to co napisałam
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 05:10, 22 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ela myśleliśmy o dosiewce trawy. Tylko nie za bardzo wiem kiedy to zrobić. Plan był że po wiosennej wertykulacji ale nie wiedziałam też czy przed nawożeniem wiosennym czy po nawożeniu.
Jesienna dosiewnka nawet mi przez myśl nie przeszła.

A jeśli dosiejemy jesienią to czy wertykulacja wiosną jej nie zaszkodzi? Pewnie tak a tej starej trawie ewidentnie by się to przydało i to porządnie.

Więc kiedy lepiej tą dosiewkę zrobić? Jesienią czy wiosna?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 09:49, 22 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Aniu to zależy kiedy zrobić - wszystko zależy od pogody. Teraz jest nadzieja, że trawa posiana nie będzie tak szybko ziemia wysychała. Wiosna jak wiesz może wyrośnie szybciej ale więcej roboty z podlewaniem jak będzie taka susza jak ostatnie 2 lata. Wiosna już będziesz miała ładny trawnik.

Nie widzę tego trawnika jak już chcesz zwertykulowac to nic nie stoi na drodze aby to teraz zrobić przed rozsypaniem ziemi i rozsianiu nowej trawki gazonowej. Pisze o gazonowej bo jest niska ma dobry skład nasion.

Po wertykulacji/czy wygrabieniu ręcznym rozsiej nawóz jesienny zawiera potas i fosfor dobry na korzeń. Rozgrab ziemię z worków i nasiona rozsiewają ręcznie tak samo nawóz, podlewanie w zależności od pogody.

Możesz teraz jak pisałam wyżej ściąć mocno obecna trawę wygrabic siano (filc) metalowymi grabiami lub plastikowymi ale tak aby suche źdźbła były dobrze wygrabione i dalej postepowac tak jak pisałam przy wertykulacji.
Pamiętaj, że nasiona nie równo wschodzą.
Jeszcze nie napisałam przy sianiu jesiennym nie ma ryzyka, że pojawia się chwasty.

Ja bym zasiała teraz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 19:14, 22 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kurcze ale mi Ela pomogłaś. Jeszcze nie wiem jak zrobimy. Muszę powiedzieć o tej opcji mężowi.
Myślałam że wertykulację robi się tylko wiosną.

Pisałaś jednak że z sianiem nasion trzeba jeszcze poczekać bo za ciepło jest więc mamy czas na podjęcie decyzji którą opcję wybrać.

Ta jesienna faktycznie wydaje się pewniejsza i wiosną nie musiałabym już wertykulować.

Dzięki Ela.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies