Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

dana1s 20:26, 15 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Makao_J napisał(a)

Dziękuję Danusiu. Domek mi też się podoba. Jedyne co bym teraz zmieniła w nim gdybym stawiała go jeszcze raz to dach. Zrobiłabym szary.

Sekator to była już męczarnia. Coraz więcej do cięcia i formowania. W ubiegłym sezonie postanowiłam że takie sobie kupię tylko tej firmy nie oglądałam.
No ale jak się trafiły i eM powiedział że mocną baterię mają to kupiliśmy.

Działają.


Aniu ja miałam w poprzednim domu szary dach i byłam w nim zakochana. Teraz jak będziemy stawiać to będzie grafitowy
A jaki masz kolor?
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Makao_J 22:44, 15 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
dana1s napisał(a)


Aniu ja miałam w poprzednim domu szary dach i byłam w nim zakochana. Teraz jak będziemy stawiać to będzie grafitowy
A jaki masz kolor?

Brązowy.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
zawitka 09:03, 16 kwi 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
pytałaś u Danusi o odkażanie ziemi gorącem lub gorącą wodą ja często to robię przesadzając doniczkowe i nie ma problemu zabija to na pewno jaja robali i robale Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
JustynaZ 18:34, 16 kwi 2019


Dołączył: 22 paź 2015
Posty: 418
Mi też bardzo podoba się Twój pomysł z brzozami. Chętnie sama kilka bym posadziła tylko nie za bardzo mam gdzie.Trzeba by coś wysadzić .Brakuje mi jednak sprzymierzeńców w domu ,bo uważają ,że po co coś zmieniać jak teraz jest dobrze.
____________________
JustynaMój Eden
Makao_J 19:17, 16 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
zawitka napisał(a)
pytałaś u Danusi o odkażanie ziemi gorącem lub gorącą wodą ja często to robię przesadzając doniczkowe i nie ma problemu zabija to na pewno jaja robali i robale Pozdrawiam

To byłoby dobre ale pewnie dżdżownice też załatwi. Chyba że one jeszcze głęboko siedzą.
Nie wiem co mam zrobić.
Wymiana ziemi byłaby najlepsza ale jesienią daliśmy już tam obornik. Nie pomyślałam najpierw o wymianie.
Nawet nie mam pewności czy ten mączniak tam się rozwija. Ogórki chorowały ale pomidory nie.
Boję się żeby nie zaatakował pomidorów.
Za głupia jeszcze na to jestem i pewnie jeśli nie zaryzykuje to się nie dowiem czym to pachnie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 19:22, 16 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
JustynaZ napisał(a)
Mi też bardzo podoba się Twój pomysł z brzozami. Chętnie sama kilka bym posadziła tylko nie za bardzo mam gdzie.Trzeba by coś wysadzić .Brakuje mi jednak sprzymierzeńców w domu ,bo uważają ,że po co coś zmieniać jak teraz jest dobrze.

Ja bym chciała mieć takie dorodne krzaki hortensji jak Ty. Ciekawe ile będę czekała na takie okazy.

Wymiany pęcherznic na brzozy nie planowałam. To tak samo przyszło. Ciągłe przeróbki rabat same podsunęły pomysł i jakoś się wpasował i mi i eMowi.
Może kiedyś i u Ciebie miejsce samo się wyklaruje.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Katkak 19:55, 16 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Makao_J napisał(a)

Z biedronek bardzo się cieszę. Od kiedy zaprzestałam oprysków robi się ich coraz więcej. A mszyc mam na dużo, zwłaszcza na drzewkach owocowych. To one właśnie mają pobielone pieńki. Ten o którego pytasz to akurat orzech włoski. Słabo owocuje ale ma ładny wielopniowy pokrój.

Pęcherznicę bardzo lubiłam. Bezproblemowa była. Ale chciałam mieć więcej drzew liściastych. Padło na powszechnie lubianą ze względu na biały pień - brzozę.

Ale fajnie . Ja uwielbiam brzozy. A pęcherznice też lubię, ale z braku miejsca mam w donicy. Robię z niej kulkę na pniu. Póki co wygląda jak wyrzut sumienia .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Makao_J 19:59, 16 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Katkak napisał(a)

Ale fajnie . Ja uwielbiam brzozy. A pęcherznice też lubię, ale z braku miejsca mam w donicy. Robię z niej kulkę na pniu. Póki co wygląda jak wyrzut sumienia .

"wyrzut sumienia" chyba większość roślin formowanych tak wygląda na początku.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Mary 07:39, 18 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Aniu,

Możesz odkazić glebę roztworem tymolowym
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1806-naturalne-zwalczanie-szkodnikow-bez-chemii?page=50#post_5
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 07:41, 18 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
EE można też kupić w LM. Kupowałam w drugiej połowie sierpnia 2018.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies