Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 13:37, 26 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
anna_t napisał(a)
Nie każdy chce mikrokonczyna bo rzeczywiście estetycznie to już nie jest super trawnik ale my stwierdziliśmy że wolimy ją niż puste placki. U mnie naprawdę trawa się bardzo przerzedzila...

Jasne. Trzeba wybierać i próbować różnych rozwiązań.
Jestem ciekawa jak to się sprawdzi.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 13:42, 26 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mój trawnik wysechł z braku wody. A że od jakiegoś czasu nie zadawalał nas tak jak na początku odechciało nam się ładować w niego kasę by podlewać.

Zaczynam więc prawie od początku. I zobaczymy kiedy znowu nas wkurzy.

Obecnie jest taki

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 13:47, 26 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Normalka taka trawa przy suszy i braku podlewania. Mój trawnik w zeszłym roku był jeszcze gorszy, jak prawdziwy step. Wysiało się w nim mnóstwo chwastów. W tym roku wiosna była mokra i trawnik się odrodził po nawożeniu i wertykulacji. Chwasty potraktowałam opryskiem. Teraz trawnik wygląda dobrze, jak na moje potrzeby.
Aniu, jeśli chcesz efekt dywanu, to będziesz musiała często kosić, nawozić i podlewać. Bez takiej pełnej opieki tego efektu nie będzie niestety.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anna_t 14:07, 26 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Mój też tak wyglądał i w paru miejscach nadal taki jest. Zgadzam się z Ewą bez hektolitrow wody i mnóstwa czasu na pielęgnację jeszcze wiele razy musialybysmy zakładać go od nowa. Dlatego u mnie w przyszłym roku powstanie druga rabata srodkowa i w sumie trawnik to beda tylko ścieżki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makao_J 14:08, 26 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda napisał(a)
Normalka taka trawa przy suszy i braku podlewania. Mój trawnik w zeszłym roku był jeszcze gorszy, jak prawdziwy step. Wysiało się w nim mnóstwo chwastów. W tym roku wiosna była mokra i trawnik się odrodził po nawożeniu i wertykulacji. Chwasty potraktowałam opryskiem. Teraz trawnik wygląda dobrze, jak na moje potrzeby.
Aniu, jeśli chcesz efekt dywanu, to będziesz musiała często kosić, nawozić i podlewać. Bez takiej pełnej opieki tego efektu nie będzie niestety.

Wszystkie sprawy związane z trawnikiem zostawiam eMowi. Ja się do niego nie dotykam. Wystarczą mi problemy na rabatach do których on się nie wtrąca.

Uświadamiam eMa tylko że trawnik może być piękny ale trzeba o niego dbać. Robię to co roku i jak narazie jednym uchem mu wpadało a drugim wypadało. Obecnie potanowił że będzie dbał więc będziemy go reanimować.
Od eMa zależy czy utrzyma systematyczność.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 14:10, 26 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Właśnie, tak jak Ania chcę u siebie jak najmniej trawnika i będę go ograniczać. To najbardziej upierdliwa rabata taki trawnik, jeśli chce się, żeby wyglądał tip top.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao_J 14:15, 26 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
anna_t napisał(a)
Mój też tak wyglądał i w paru miejscach nadal taki jest. Zgadzam się z Ewą bez hektolitrow wody i mnóstwa czasu na pielęgnację jeszcze wiele razy musialybysmy zakładać go od nowa. Dlatego u mnie w przyszłym roku powstanie druga rabata srodkowa i w sumie trawnik to beda tylko ścieżki

Też chciałam rabatę środkową żeby trawnika mieć jak najmniej ale eM się nie zgadza.
Myślę że i tak dużo osiągnęłam bo znowu powiększyłam rabaty boczne. I to sporo. Rok temu walczyłam z eMem o każdy dodatkowy centymetr rabaty a teraz oddał mi więcej niż chciałam bylebym nie robiła tej środkowej.

Możliwe jednak że dostanę jeszcze więcej na pas trzcinników by zastawić część warzywną.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
anna_t 14:19, 26 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Osz Ty, to będzie się działo
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makao_J 14:39, 26 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
anna_t napisał(a)
Osz Ty, to będzie się działo


Noo, nie mogę się doczekać jak ją wytnę. Chciałabym 2 pasy ale eM musi to przetrawić bo będzie rozkładał nawodnienie i to mu komplikuje sprawę

Jeden pas nie ale dwa już tak

Wybrałam trzcinniki bo szybko startują a nie chcę by taki pas długo był pusty. A dlatego trawy a nie jakieś drzewa lub iglaki bo są zwiewniejsze co nada lekkości.

Poza tym u Nawigatorki trzcinniki się sprawdzają a też podlewają tylko jak to konieczne.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
anna_t 15:03, 26 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
No właśnie czasem nawodnienia dla nich nie dawaj bo rdze wtedy łapią
Ja już je mam w 4 miejscach i uwielbiam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies