Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 20:47, 01 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
mrokasia napisał(a)
Pięęęęękne pomidorki .

Dzięki.
Cud że w ogóle są. Po majowych przymrozkach postawiłam na nich krzyżyk, a one odbiły.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 20:49, 01 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ElzbietaFranka napisał(a)





Aniu tak prawdę mówiąc bardzo mało podlewam te duże trawy które są w kepie trawiastej. Kiedyś przesadzam korzenie kolosy bez siekiery ani rusz więc wydaje mi się, że mają z czego czerpać wodę.

Rdza może powstać to choroba grzybowa, ale czy od wody? Nie wiem poczytam to odpowiem nawet mnie to zainteresowało zawsze moje trawy były zdrowe. Jak kupiłam młode trawy to podlewam pod korzeń a to z tego wzgledu, aby nie połamać.

Jeszcze odpiszę bo ktoś przyszedł i muszę kończyć.

Pytam bo możliwe że zraszacz do trawnika je dosięgnie. Nigdy tego nie pilnowałam ale może powinnam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 23:04, 02 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Aniu też mam tak zraszacze ustawione, że zaczepiają o rozplenice i nic się nie dzieje. Inne bardzo mało podlewam.

Jeżeli chodzi o tego trzcinnika jeszcze tydzień temu myślałam, że nie zakwitną były przesadzane któryś raz z kolei, ale zakwitły i jestem zadowolona.

Pada deszczyk teraz w Wawie może też na działce popada. Nie jest to deszcz burzowy tylko pada od godziny równo. Zieleń odczuje.

Tak pytasz o to podlewanie czy masz rdzę?

Rdza traw - patogen powodujący chorobę do przejścia pełnego cyklu rozwojowego wymaga dwóch żywicielu - trawy oraz berberys. Oprysk środkiem Scorpions 325 SC.

Aniu z rdza to jest tak samo jak z ochojnikiem na swierkach.
Przeczytaj może patogen żeruje gdzieś na berberysach i przenosi się na trawy inodwrotnie. Wydaje mi się, że woda nie jest powodem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 07:06, 03 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu też mam tak zraszacze ustawione, że zaczepiają o rozplenice i nic się nie dzieje. Inne bardzo mało podlewam.

Jeżeli chodzi o tego trzcinnika jeszcze tydzień temu myślałam, że nie zakwitną były przesadzane któryś raz z kolei, ale zakwitły i jestem zadowolona.

Pada deszczyk teraz w Wawie może też na działce popada. Nie jest to deszcz burzowy tylko pada od godziny równo. Zieleń odczuje.

Tak pytasz o to podlewanie czy masz rdzę?

Rdza traw - patogen powodujący chorobę do przejścia pełnego cyklu rozwojowego wymaga dwóch żywicielu - trawy oraz berberys. Oprysk środkiem Scorpions 325 SC.

Aniu z rdza to jest tak samo jak z ochojnikiem na swierkach.
Przeczytaj może patogen żeruje gdzieś na berberysach i przenosi się na trawy inodwrotnie. Wydaje mi się, że woda nie jest powodem.

Czytałam o tej rdzy. I nigdzie nie mogłam znaleźć że przyczyną jest woda.
Dlatego zapytałam. Może ktoś wie więcej.

O tych dwóch żywicielach właśnie wiem. Berberysy mam 4 sztuki. Miałam więcej ale chorowały co roku i wywaliłam. Zostały takie najzdrowsze. Jak zaczną chorować też wylecą.

Wydaje mi się że rdzę mają co roku turzyca Variegata. Niczym nie pryskam. Idę na żywioł. Odpukać - ale nic więcej nie choruje.

Później wkleję zdjęcie.

Czytałam że ten patogen z wiatrem się przenosi.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
AngelikaX 15:59, 03 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Aniu jak tam zmiany? Plan ogarnięty? Pięknie Ci wszystko porosło i nie wiem czemu, nigdy nie zwróciłam uwagi na podjazd z kostki - bardzo ładny

Pomidorki mniam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Anda 18:08, 03 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33360
Pomidorki mniamniuśne Też mam już swoje faworyty, np. Ruby Gold
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao_J 22:31, 03 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
AngelikaX napisał(a)
Aniu jak tam zmiany? Plan ogarnięty? Pięknie Ci wszystko porosło i nie wiem czemu, nigdy nie zwróciłam uwagi na podjazd z kostki - bardzo ładny

Pomidorki mniam

Zmiany stanęły bo było gorąco a muszę dużo roślin przesadzić. Jeśli deszczowa pogoda się utrzyma to wkrótce ruszymy z pracami. Trzcinniki na jedną rabatę zakupione i ustawione.

Podjazd mam okropny. Tzn. kolor okej ale kształt fatalny. Jak tylko będę miała okazję i możliwość jego zmiany to na pewno to zrobię.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 22:35, 03 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda napisał(a)
Pomidorki mniamniuśne Też mam już swoje faworyty, np. Ruby Gold

U nas nawet takich nie ma.

Poszukuję może jeszcze jednej odmiany która nam podpasuje i możemy sadzić je co roku
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:31, 08 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Zapowiedzieli deszcze więc zmiany ruszyły dalej. Nie lubię pokazywać takich świeżych zdjęć bo nic nie widać. Efekt będzie widoczny za rok i mam nadzieję że i róże i krwiściąg będą wyglądały dużo lepiej niż obecnie.

Pas trzcinników KF po środku rabaty





Po lewej między Danikami i trzcinnikami jest krwiścią ale już przekwitł i przychorował na mączniaka a po prawej stronie między Danikami a trzcinnikami róże (w tym roku zakwitły pojedynczymi kwiatami i drugiego kwitnienia w ogóle nie było). W tej chwili wygląda to słabo bo nic nie widać. Liczę że za rok trzcinniki na tyle urosną że choć one będą zdobiły tą rabatę

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:42, 08 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Tu czekają Daniki na wsadzenie - tylko nie wiem czy wysadzić stamtąd trzcinniki Overdam czy je zostawić. Obawiam się jednak że jak tam zostaną to przepadną marnie pomiędzy tymi tujami z braku wody



Tu czekają rozplenice Hamlen i cisy Stricta Viridis na przeróbkę dwóch donic przy tarasowych.


I rabata trawiasta która jest ewidentnie moją porażką choć jeszcze nie skończona
Na wiosnę będę przesuwać niektóre trawy by to lepiej wyglądało.


Na frontowej muszę dosadzić trzcinnika krótkowosego bo po wywaleniu chorującej stale Conicy i wsadzeniu grabów Fastigiata zrobiła się dziuraaaa.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies