Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 09:54, 02 kwi 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
U mnie​ też na razie był mały dość, ale to kwestia młodego wieku i przesadzania.

A jaki masz dylemat?

Posadziłam dziś część, mniejszą część... Ale przedtem wykarczowałam jeden jaśminowiec i jeden pigwowiec. I wywiozłam naście taczek zrębków spod ostatniej sosny. Mam tam teraz równiutko i czyściutko. I już tam posadziłam Fortunę z jednej strony - do Balleriny i Angeli. I Raubritter też już tam jest od jesieni na płocie w tle. Z drugiej już są od dziś Larissy dwie, za nimi Herkules i na płocie będzie Constance Spry.

Za pigwowca wsadziłam Sweet Laguna - ona z mocno pachnących, a to jest dokładnie pod oknem kuchennym.

W narożniku przy lilakach i Zephirine D. mam od dziś Zaide i dwie Kastelruther Spatzen.

W kolejce czekają jeszcze 2 pnące, 3 Angielki i kilka Niemek. Nie wiem gdzie wsadzić Eisprinzessin. Uciekł mi pomysł, który na nią miałam.


Łucja normalnie cały ogród różany masz Jak wszystko podrośnie i zakwitnie no i jeszcze te bylinki które sadziłaś oj pięknie będzie...
Z niecierpliwością będę czekała na zdjęcia
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:56, 02 kwi 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
jolanka napisał(a)


Agatko, na razie to Chippendale nie jest u mnie wysoka - pierwszy rok - ale zauwazyłam, że od razu była dosyc gęsta. Nie chorowała i chyba będzie miala te planowe 1,2 m
Znalazłam zdjęcia, na których widać liście To zdjęcia robione późną jesienią - zobacz jakie zdrowe. Kwiaty w sezonie są przepiękne.
Chyba nie możesz sadzić ich zbyt gęsto. Niby piszą, ze rośnie do 50 cm na szerokość ale u mnie jednoroczna miała na pewno 60-70 cm.
jeśli dasz co 50 cm to na pewniaka tworzyć będą jedna plame kolorystyczną. Może jednak być ciasno. jeśli chcesz jeszcze jakieś byliny to daj więcej. ja posadziłam ja 80 cm od innych.



Jolu zdjęcia piękne - nie przejdzie się obojętnie obok takiej róży
Będę sadzić co 1 m, dół oddale o 50 cm na mijankę więc powinno być dobrze. Potem większą przestrzeń na szałwię... dziś na pewno już coś wymyślę
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 18:10, 02 kwi 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Czy takie ustawienie będzie dobre? W trójkąciki

Cebulowe zostają, proszę się nimi nie sugerować.
Kępki roślinek na wierzchu to szałwia, jutro ją posadzę by towarzyszyła różom. Wyszło mi 6 szt do krzaczka forsycji na rabacie i 3 szt za nią.
Nie chcę sadzić na ścisk, wolę uzupełnić szałwią lub innymi kwitnącymi na fioletowo.
Nie dopisałam, ze odległość to 1,0 -1,1 m między nimi, a w stronę bukszpanu w granicy 0,6 m.





____________________
Z Pszenicznej...
jolanka 19:40, 02 kwi 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Agatko, pamiętaj, że obwódka bukszpanowa też się rozrośnie Może troszkę odsuń od niej. Ale poza tym uważam, że będzie pięknie Dodaj może jeszcze jeżówki, u mnie bardzo fajnie wyglądał też przetacznik, podkreślał kolory. Miałam też werbenę patagońską. Jak tak wystawała u góry fioletowymi główkami dodawała lekkości
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:41, 02 kwi 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
dubelek
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
AgataP 19:47, 02 kwi 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
jolanka napisał(a)
Agatko, pamiętaj, że obwódka bukszpanowa też się rozrośnie Może troszkę odsuń od niej. Ale poza tym uważam, że będzie pięknie Dodaj może jeszcze jeżówki, u mnie bardzo fajnie wyglądał też przetacznik, podkreślał kolory. Miałam też werbenę patagońską. Jak tak wystawała u góry fioletowymi główkami dodawała lekkości


Joluś obwódka jest taka od kilkunastu lat bo tak ją prowadzę, więc nie będzie kłopotu. Ale może rzeczywiście ciutkę odsunę
A werbena będzie świetna i przetaczniki też. Wszystko co fioletowe.
Dzięki Jolu będę działać
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 21:27, 02 kwi 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Pięknie będzie. Podziwiam Cię za zdecydowanie... Ja nie umiem jednolicie - mam pstro... nawet jak we frontowym miałam tylko Geishe w ilości 5 sztuk i lawendę, to już mam z jednej strony trzy różne róże, a z drugiej alchymista...
Za duży wybór...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AgataP 09:24, 03 kwi 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
Pięknie będzie. Podziwiam Cię za zdecydowanie... Ja nie umiem jednolicie - mam pstro... nawet jak we frontowym miałam tylko Geishe w ilości 5 sztuk i lawendę, to już mam z jednej strony trzy różne róże, a z drugiej alchymista...
Za duży wybór...


Łucja misz masz mam na różance pastelowej i bylinówce choć staram się nie wychodzić tam poza pewne ramy kolorystyczne.
Za bukszpanem miałam posadzone liliowce, ale mnie denerwowały bo po przekwitnięciu wisiały takie smętne. Poszły do warzywnika, na ich miejsce będę kolory Chipka okraszone fioletem. Z tyłu nawet rodki są w kolorach fioletu, jeden tylko jest do eksmisji bo różowy się trafił i nie pasuje

Najważniejsze to być zadowolonym z efektów własnej pracy - jeśli tak będzie to z przyjemnością będę spacerować po ogrodzie i spoglądać na niego przez okno.
____________________
Z Pszenicznej...
ren133 10:39, 03 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
AgataP napisał(a)
Czy takie ustawienie będzie dobre? W trójkąciki

Cebulowe zostają, proszę się nimi nie sugerować.
Kępki roślinek na wierzchu to szałwia, jutro ją posadzę by towarzyszyła różom. Wyszło mi 6 szt do krzaczka forsycji na rabacie i 3 szt za nią.
Nie chcę sadzić na ścisk, wolę uzupełnić szałwią lub innymi kwitnącymi na fioletowo.
Nie dopisałam, ze odległość to 1,0 -1,1 m między nimi, a w stronę bukszpanu w granicy 0,6 m.







Jak dla mnie jest dobrze
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Kawa 10:44, 03 kwi 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Agata
widze że i ty nie próżnujesz
co do róż się nie wypowiem bo nie znam się zupenie co ile się je powinno sadzić
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies