Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 23:06, 29 cze 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Margarete napisał(a)
Witaj Maryniu
oglądałam zdjęcia, widzę że ruszasz z roślinkami, całkiem ich dużo już masz. Pierisa widzę, jakieś trawy a te białe to co to za kwiaty?
I brama już jest - to super

Zgadzam się z twoimi spostrzeżeniami co do wpływu Ogrodowiska na nas. U mnie też wcześniej nie do pomyślenia były wianki - teraz w ub roku na święta zrobiłam ich 5 szt dla siebie, synowej, mamy i koleżanki. Nigdy nie myślałam że tak mnie wciągnie ogród że po powrocie z pracy zamiast odpocząć, zdjąć oficjalne ciuchy czy wziąć się za obiad to ja rzucam torbę i lecę do ogrodu sprawdzić co mi nowego rozkwitło....
Jak by mito ktoś powiedział 4 lata temu to bym go wyśmiała....

Witaj Małgosiu.
Te białe kwiaty to dzwonek skupiony Genti White.
Brama i całe ogrodzenie po 3 latach z prowizorką to dla mnie duży krok naprzód.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:11, 29 cze 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Zana napisał(a)
Marysia, ale masz fajną bramę! Taka jest... no inna. Przyłączam się do pytania o te białe kwiatki.

Anula, trochę się zaniepokoiłam, że brama jest ...inna?
Te białe kwiaty to dzwonek skupiony Genti White.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Zana 07:33, 30 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Marysiu, ale mnie się bardzo podoba brama i ogrodzenie. Inne, bo nie ultranowoczesne, jak niektórzy robią nie patrząc czy pasuje do domu i otoczenia, robią na zasadzie "takie mi się podoba" i wychodzą koszmary, bo dom w stylu tradycyjnym. Inne, bo nie jakieś wydumane, wystylizowane na nie wiadomo jaki styl, takie jak np. czarne ze złotym czymś tam na górze. Twoje jest proste, jednocześnie ozdobne dzięki temu wplecionemu na górze motywowi xxxxxx. Po prostu mi się podoba.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Mary 18:15, 30 cze 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Uff. Trochę się uspokoiłam. Jest dokładnie tak jak napisałaś. Dom z tradycyjną elewacją, więc ultranowocześnie nie bardzo pasowało. Lubię prosto, bez łuków i zakrętasów, więc i ogrodzenia miało być proste. Ale żeby nie było zbyt prosto i nudno wybrałam wariant z takim "smaczkiem".
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Zana 19:25, 30 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
I właśnie dlatego mi się podoba, przez ten "smaczek".
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Mary 22:40, 30 cze 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Bardzo mi miło to słyszeć/czytać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
jolanka 20:39, 03 lip 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Marysiu, pytałaś u ZAny o turzycę z Pęchcina. Ja kupiłam ale u mnie jest żółto-zielona. Może u Ciebie ma za malo slońca?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Mary 20:56, 03 lip 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Tak podejrzewam, Jolu. Dlatego pytałam Zanę, bo u niej też dużo cienia.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Zana 21:10, 03 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Marysiu, już odpisałam u siebie. Ona w Pęchcinie rosła w pełnym słońcu i to chyba jest powód tej intensywnej żółci. Jak kupiłam sadzonki żółtej hakone All Gold, to one były żołciutkie. Stoją od około miesiąca na moim mocno cienistym balkonie i bardziej w limonkę idą.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Mary 21:37, 03 lip 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Dzięki Anula.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies