Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 21:15, 01 cze 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
BeataB napisał(a)
Bardzo dziękuję za pomoc ,pozdrawiam. Przy okazji obejrzałam Twój ogródek ,też uwielbiam wiosenne cebulowe.Jeszcze raz dziękuję za pomoc, minie trochę czasu zanim ogarnę techniczne zawiłości.


Witaj Basiu. Cieszę się, że się udało z podpisem i będzie można do Ciebie trafić.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 21:31, 01 cze 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
anbu napisał(a)
A czego w Ogrodzie bez roweru taka cisza?


Witaj Aniu. Wiesz ja zwyczajnie nie wyrabiam. Praca, dom, walka w ogrodzie do wieczora: chwasty, szkodniki, drobne poprawki. W weekend wykopki. I na pisanie zwyczajnie brak czasu. Próbuję chociaż czytać inne wątki w drodze do pracy i wracając z pracy i późnym wieczorem, ale i z tym trudno mi się obrobić...

Padło mi w tym roku mnóstwo traw. Większość rozplenic różnych odmian, miskantów, wszystkie turzyce Amazon Mist, część turzyc Bronze Form. I tak dumam czy już wykopać czy jeszcze czekać. A rabata pełna dziur...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
anbu 21:35, 01 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ciężki rok dla traw był szkoda
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 21:46, 01 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Marysiu, Amazony trzeba już wykopać - krzyżyk im na drogę.
Bronze Form wykopać, przekroić nożem jak ciastko na 4 i posadzić

Rozplenice można jeszcze podzielić - podkop pół kępy, przekrój nożem, wykop tą połówkę, a drugiej nie ruszaj. Masz już dwie, a jak połówka duża to i trzy

siewki traw już są duze i co tu dużo gadać, duże kępy jak miały ruszyć to ruszyły. Te co nie ruszają, cóż, pogrzeb im wyprawisz w kompoście.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mary 22:32, 01 cze 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Toszka napisał(a)
Marysiu, Amazony trzeba już wykopać - krzyżyk im na drogę.
Bronze Form wykopać, przekroić nożem jak ciastko na 4 i posadzić

Rozplenice można jeszcze podzielić - podkop pół kępy, przekrój nożem, wykop tą połówkę, a drugiej nie ruszaj. Masz już dwie, a jak połówka duża to i trzy

siewki traw już są duze i co tu dużo gadać, duże kępy jak miały ruszyć to ruszyły. Te co nie ruszają, cóż, pogrzeb im wyprawisz w kompoście.


Witaj Toszka.

Bardzo mi miło, że do mnie wpadłaś. Czytając różne wątki często spotykam Twoje wpisy i jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy i tego jak się nią dzielisz. Zwykle to wiedza ogrodnicza, ale ostatnio jak czytałam u Iwki o Twoim sposobie na przekonanie młodego obywatela, że warto się uczyć to ... no cóż... nie wpadłabym na to.

Dzielenie traw (i innych roślin) na części to moja specjalność. Kupuję, dzielę, sadzę. Bronze Form, które mam, też powstały w wyniku podziału. Zastanawiam się czy jest taka trawa, której nie dzieliłam. Chyba tylko rozplenica Little Honey.

Z Bronze Form jeszcze czekam, bo nie jest mi łatwo na 100% stwierdzić, które są martwe. Sądziłam, że większość padła, bo jakoś nie ruszyły po cięciu. Ale potem zauważyłam maleńkie kłoski. Więc się jeszcze wstrzymam aż te kłoski wyraźnie się pokażą. Po kolorze to ja nie jestem w stanie stwierdzić, które są martwe.



A Amazony wykopię. Tylko jeszcze najpierw muszę wymyślić czym je zastąpić.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Toszka 08:46, 02 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Amazonów nigdy nie miałam, ale wszystkie Frosted Curle mi padły. Buchanani stara, wydawało by się, że nie do zdarcia kępa padła też... Też jej jeszcze nie wykopałam, ale jak zobaczyłam siewki, to już nie mam wątpliwości. Bronze Form niemal wszystkie mi przetrwały, poza małymi, niechlubnymi wyjątkami. Suche brązowe są matowo słomkowe. Żywe, tak jak zauważyłaś mają już w środku kępy małe kłoski, a kolor ich jest brązowy, z czerwonawym połyskiem i źdźbła są lśniące, nie matowe.

Nie mogę cię zlokalizować gdzie dokładniej mieszkasz... możesz na pw
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mary 23:03, 02 cze 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Rozumiem, ze sucha Bronze Form powinna być słomkowa, a żywa z czerwonym połyskiem. Tylko że u mnie to raczej wygląda tak, że wiele jest generalnie suchych i z tych suchych wyrastają pojedyncze nowe źdźbła. Może jeszcze dopiszę, że je wiosną cięłam. I teraz część ma wyraźnie nowe wyższe źdźbła (i kłosy) a część ma pojedyncze wyższe źdźbła lub wcale. I ta różnica między tymi z pojedynczymi źdźbłami i tymi bez jest trudna do uchwycenia.
Buchanani też u mnie rośnie, ale było podzielone tak bardzo, że część padło już jesienią. Kilka sztuk ma jakieś kłoski, więc część chyba przetrwała.

Odnośnie miejsca zamieszkania, wyślę na pw.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Toszka 10:23, 03 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Często takie obumarłe trawy, ale z tlącym się życiem trzeba wykopać, oczyścić z suchego (źródła chorób serca rozety i systemu korzeniowego), podzielić, często przyciąć długie korzenie i sadzić. Trawy sadzone jesienią nie maja szans na wykształcenie systemu korzeniowego.

Odnośnie motywowania dziecka - ktoś potraktował to bardzo serio...eh. Owa pampersowa motywacja, jest po części żartem (z ukrytą brutalną prawdą). Motywacja przyszła sama z życiem pewnej starszej pani (92lata), która po drugim udarze z niezwykle energicznej i samodzielnej osoby wpadła w pułapkę starości i potrzeby opieki innych osób. Mój syn ją uwielbia, zna od 3 roku życia, choć dzieli ich bariera językowa.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Sylvana 07:40, 12 cze 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Cześć Marysiu...cieszę się, że miałam okazję Cię poznać i mam nadzieję, że będą jeszcze kolejne spotkania.
Zaznaczam na razie Twój wątek jeśli mogę do podglądania, ale poczytam sobie później
Do miłego
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
ag_zie 13:41, 12 cze 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Witaj! Trafiłam do Ciebie bo widziałam że na spotkaniu byłaś z której strony wawy jesteś?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies