Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Kasia_CS 15:56, 28 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ojej, a ja bez odpowiedzi zostawiłam! Ale ostatnimi czasy mam niestety problem- otwieram "milion" kart ogrodowiska do przeczytania, a potem nie zawsze mi się to uda zrobić i jak nic nowego w wątku się nie pojawi, to mi umyka

Dziękuję za zdjęcia!!

Śliczne to parzydełko! Ładne przez cały sezon. A ja właśnie dzisiaj kupiłam rączkami Kwartecika odmianę filigran.

Świecznica też nie była demonem wielkości- krótka Ci tego samego roku, czy musiałaś poczekać.

Idę jeszcze sprawdzić, bo o coś mnie chyba a w wątku pytałaś i nie wiem czy odpowiedziałam..ech .
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:00, 28 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aaa, już wiem - pytałaś o Tiarę - w sumie odpowiedziałąm jednak ogólnie nie przyrasta mi ona znacznie - ale jest na razie ładna, zdrowa - do czasu oczywiście
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mary 19:22, 29 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)
Ojej, a ja bez odpowiedzi zostawiłam! Ale ostatnimi czasy mam niestety problem- otwieram "milion" kart ogrodowiska do przeczytania, a potem nie zawsze mi się to uda zrobić i jak nic nowego w wątku się nie pojawi, to mi umyka

Dziękuję za zdjęcia!!

Śliczne to parzydełko! Ładne przez cały sezon. A ja właśnie dzisiaj kupiłam rączkami Kwartecika odmianę filigran.

Świecznica też nie była demonem wielkości- krótka Ci tego samego roku, czy musiałaś poczekać.

Idę jeszcze sprawdzić, bo o coś mnie chyba a w wątku pytałaś i nie wiem czy odpowiedziałam..ech .

Ja już próbowałam ograniczyć się do wątków tematycznych i najbliższych, ale też nie wyrabiam. Już z 5 dni do tyłu. Muszę parę dni zignorować, bo nie mam szans tego nadgonić.

Tego samego roku nie miała szans, bo ją sadziłam we wrześniu.

W następnym próbowała dzielnie i jednej sadzonce z trzech się troszkę udało. Początek października 2015.


Na jej usprawiedliwienie muszę wyjaśnić, że była sadzona w czasach małej świadomości, więc dostała trochę piachu i ... chyba tyle.

Dopiero po dwóch latach zaczęła wyglądać.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:28, 29 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)
Aaa, już wiem - pytałaś o Tiarę - w sumie odpowiedziałąm jednak ogólnie nie przyrasta mi ona znacznie - ale jest na razie ładna, zdrowa - do czasu oczywiście

Moja niestety znowu nie rośnie. Po zimie częściowo padła, więc inną znów dzieliłam, żeby uzupełnić. Teraz widzę, że jakiegoś grzyba chyba znowu złapała. Chyba się pożegnamy.
Ostatnio widziałam nową podobną odmianę, "Babje Leto", o zielonkawych kwiatach. Kusi mnie, ale obawiam się, że efekt będzie ten sam.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 18:15, 09 cze 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Posadzony w ubiegłym roku dereń kousa



I nowy nabytek, malutki klon shirasawy


Hortensja Prim White już niedługo zakwitnie
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 08:12, 01 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Wczoraj wyleciały z gniazda młode sójki. Znalazłam jedną na ziemi, siedzącą bez ruchu. W pobliżu koty, więc trudno tak ją zostawić. W grubych rękawicach ogrodowych włożyłam ją do karmnika dla wiewiórek. Posiedziała trochę i znów znalazła się na ziemi. Ciemno już się robiło, więc ją na czubek małej choiny włożyłam.
Przespała się i rano zaczęła się wiercić. Skacze po ogrodzie, ale podlecieć na murek 30cm nawet nie umie. Pokręciła się i wybrała gęste krzewy sąsiadów. Mam nadzieję, że tam się jakoś skryje.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 08:13, 01 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Dziś rano wyglądam przez okno, przecieram oczy..
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gosiek33 10:55, 01 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Mary napisał(a)
Posadzony w ubiegłym roku dereń kousa

Hortensja Prim White już niedługo zakwitnie



dereń piękny i okazały

mam nadzieję, że sójkę rodzice nakarmią i w końcu nauczą latać... ech te koty


Gdy kupowałam u Szmitów Early Harry mówiłaś, że masz też tak wcześnie kwitnącą, rozumiem, że to właśnie ta?

Tyle, że w pełni kwitnące mam inne a Harry na podobnym etapie rozwoju
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mary 21:47, 02 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Nie bardzo wiem, jak rodzice mają nauczyć latać młoda sójkę. Wczoraj widziałam ją za płotem u sąsiadów. Nadal łaziła sobie po ziemi. Sądząc po dźwiękach, które wydawały dzisiaj dorosłe sójki, jest gdzieś w okolicy.

Odnośnie hortensji. Tak to jest wczesna Prim White. Wczesna i kapryśna. Cześć kwitnie, a cześć nie.
Zdjęcie, które zacytowałaś jest z początku czerwca.
Teraz już kwitnie. Mam tylko takie słabe zdjęcie.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 17:23, 31 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Dla Kwartecika
Turzyca brzegowa Variegata
Na ostatnim zdjęciu już widać, że będzie się rozchodzić.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies