Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bez roweru

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez roweru

Mary 14:03, 11 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj Aniu,

Dereń i klonik chorują niestety. Od lipca usychały końce liści. Mazan podejrzewał antraktozę.

Klonik już zgubił wszystkie liście, ale ma pąki, więc może jeszcze da radę.


Dereń ma jeszcze trochę liści
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 22:15, 11 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
oo dopiero teraz przeczytałam o stanie roślin, a dziś nawet do Ciebie w tej sprawie priva pisałam Jak znajdziesz chwilkę, to daj znać jak przeprowadzałaś kurację, bo i ja muszę, a skoro mu Ciebie bezlistnie, to moze ja jakoś zmodyfikuję u siebie działania.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mary 12:57, 12 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Obawiasz, się ten bezlisty stan jest zły? Klonik niedawno zgubił te listki. A pączki wyglądają dobrze. Więc może to nie jest zły znak, tylko nie stać na więcej o tej porze roku.

Sprawdzałam opryski derenia i klona
3 sierpnia - Switch
11 sierpnia - Topsin
18 sierpnia - Gwarant

Mazan pisał o Switch i Topsin. Użyłam do trzeciego oprysku Gwarant, bo mam go jeszcze dużo, a wydawało mi się, że też się nadaje do tego celu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 13:21, 12 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Sama nie wiem, może i nie jest to nic nieprawidłowego w końcu jesień, klonik chorował to i miał prawo zrzucić liście wcześniej. Topsin chyba jeszcze mam, o ile się nie mylę, to previcur (teraz to magnicur) też zda egzamin - kojarzysz go wśród wskazywanych preparatów?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:08, 12 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kurcze, jednak previcur raczej nie działa na te grzyby, Topsin też najwyraźniej kiedyś zużyłam i nie mam - trzeba kupić. Szkoda roślin niestety - ale to moja wina, nie oddzieliłam magnolii z antraknozą, a na niej działałam tylko mocniej stężonym PW i RT, ale najwyraźniej nieskutecznie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mary 20:37, 12 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Nie wiadomo, Kasiu, czy to wpływ magnolii.
Mój dereń wyglądał nieźle jak go kupowałam w zeszłym roku. Dopiero w lipcu zaczęły schnąć liście, bo dopiero wtedy takie objawy się ujawniają. Więc ja go kupiłam pewnie już chorego.
Może Twój klon też już był chory.

Switch kupowałam w Castoramie albo w LM.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 20:47, 12 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)
Nie wiadomo, Kasiu, czy to wpływ magnolii.
Mój dereń wyglądał nieźle jak go kupowałam w zeszłym roku. Dopiero w lipcu zaczęły schnąć liście, bo dopiero wtedy takie objawy się ujawniają. Więc ja go kupiłam pewnie już chorego.
Może Twój klon też już był chory.

Switch kupowałam w Castoramie albo w LM.


Hmm.. klonika kupowałam w tym samym źródle co Iwonka Inka i spodziewałam się, że oba by były zainfekowane,a u niej raczej spokój... Kto to wie.. tzn mój klon objawy dopiero teraz niedawno pokazał, a magnolia faktycznie jakoś w lipcu.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MirellaB 09:20, 16 paź 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Zajrzyj na wątek tematyczny o tulipanach - pytałaś - odpowiedziałam
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Kasia_CS 14:21, 16 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Pierwszy oprysk klona i magnolii poczyniony, oby tylko pogoda za 2tyg pozwoliła na kolejny...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mary 13:26, 17 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
MirellaB napisał(a)
Zajrzyj na wątek tematyczny o tulipanach - pytałaś - odpowiedziałam

Dzięki, Mirello. Lecę sprawdzić co napisałaś.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies