Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wąski cienisty przedogódek

Pokaż wątki Pokaż posty

Wąski cienisty przedogódek

ewalm 11:51, 23 maj 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Może bodziszki jakieś?
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 12:02, 23 maj 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Albo turzycę 'Ice dance' w cieniu a w słońcu niskie rozplenice 'Liitle boy' albo 'Little bunny', pomieszane nieregularnie z niskimi liliowcami 'Stella d'oro'(wystartuja dużo wczesniej niż rozplenica) i trochę wysokich białych czosnków za bukszpanami
____________________
Ogródek na trzy lata
polowka 23:35, 23 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Tak, czosnki rzeczywiście mam w planach jesienią. Popatrzę na te trawy, które wymieniłaś. może zrobię przymiarki. Pani w ogrodniczym już ma mnie dość z tymi zwrotami roślin. No ale co ja poradzę. Jak inaczej sprawdzić kiedy się człowiek nie zna? Już w ogóle nie jeżdżę do takich szkółek co nie przyjmują zwrotów.

Dziś dosiałam trawę i kupiłam coś pięknego. Jeśli nie zostanie u mnie to dam ją komuś bliskiemu do jego ogrodu. Pisałam co prawda maturę z paproci, skrzypów i widłaków ale nie wiedziałam że to taki byk z tej narecznicy. Nie mogłam się oprzeć. Olbrzym...
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 07:36, 24 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
bez paproci/z paprocią.
____________________
wąski cienisty przedogródek
ewalm 12:52, 24 maj 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ładnie Pewnie zaraz ktoś Ci odradzi paproć, że brzydka jesienią, że znika na zimę, że to przedogródek i ma być zawsze pięknie, itd.. Bardzo ładny egzemplarz. Lubię leśne klimaty.
Do paproci pasują fajnie inne "leśne" rośliny, czyli jasnota - ale ona tez nie jest zimozielona.
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 13:29, 24 maj 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
A jeszcze odmiany wietlicy japońskiej są bardzo ciekawe. Srebrne i czerwone odcienie. Moja wietlica niestety nie przetrzymała ostatniego lata ale chwała jej, że chociaż próbowała. Natomiast narecznica dała sobie radę a mają naprawdę trudne warunki. Ale u Ciebie to ogród przy domu, można się zaopiekować i podlać w razie potrzeby.
____________________
Ogródek na trzy lata
polowka 13:49, 24 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
No pewnie tak☺ te trawy i rośliny, które proponujesz obiecuję przymierzyć. Jeśli tylko je znajdę. Paproć zostanie lub nie. Nie wiem. Dziękuję za odwiedziny. I wszystkie rady. ☺
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 13:51, 24 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
O fajna ta wietlica!
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 16:47, 26 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Pokłada się mi ta narecznica na bukszpan...nie tak miało być. Ale ładna jest. Oddam mamie najwyżej...
____________________
wąski cienisty przedogródek
polowka 08:00, 03 cze 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
ewalm napisał(a)
Albo turzycę 'Ice dance' w cieniu a w słońcu niskie rozplenice 'Liitle boy' albo 'Little bunny', pomieszane nieregularnie z niskimi liliowcami 'Stella d'oro'(wystartuja dużo wczesniej niż rozplenica) i trochę wysokich białych czosnków za bukszpanami


Kupiłam turzycę ice dance. Posadziłam. Zostaje. Ładna jest i pasuje. Rozplenic małych nie było ale jeszcze poszukam.
____________________
wąski cienisty przedogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies