Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 21:13, 30 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
antracyt napisał(a)
Nalewka z muchomorów? Bardzo mnie tym zaintrygowałaś, poproszę o szczegóły.


Antracytku, prosze bardzo
https://sekrety-zdrowia.org/amanita-muscaria-nalewka-z-muchomora-czerwonego/?fbclid=IwAR0OsU0tfIIpP-Gc76YEh395kbwvLPyLy8BQTVcbJxd9-HplTRGAwbO9K6M#:~:text=Nalewka%20ze%20%C5%9Bwie%C5%BCych%20muchomor%C3%B3w%20do,kilka%20dni%20nale%C5%BCy%20wstrz%C4%85sn%C4%85%C4%87%20s%C5%82oikiem


Jest rowniez gotowy, w formie kropli
https://homeopathyplus.com/product/chilblains-complex/?fbclid=IwAR0TGONy9lw4sA2EO2hduVmbwH-Kd0bAT6FMufhpc1FNDcmE4XYEICCw-DM


Na tej stronie jest sporo ciekawych informacji. Rowniez o piwoniach i ich leczniczych wlasciwosciach.
____________________
Bawarka
Kasiek 21:14, 30 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Kasiapod napisał(a)
Kasiu dzięki za instruktaż dzielenia piwonii Mam pytanie czy właśnie o tej porze mogę karpy podzielić?
Cyklameny cudny kolor, a lotosy przeeepięęękne
Pozdrawiam


Kasiulka, mozesz, alez oczywiscie. Ziemia nie jest jeszcze zamarznieta
____________________
Bawarka
Kasiek 21:27, 30 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie wiem o co kaman z tymi lotosami u mnie bo bogato miały ciepło( aż za ciepło) słonecznie.... wszystkie jednakowe warunki, a tylko ten jeden żywy i to jeszcze nie rośnie ani trochę, taki jaki był taki jest tylko listki wymienia. Jak go dam do kastry to tylko w piwnicy mogę schować na zimę, w domu nie mam gdzie w inspekcie zimą woda zamarza...
Wodę im przegotowaną albo z osmozy dawałam po tym co radziłaś, nic nie dało. Mnie się wydaje, ze to jakiś grzyb im te liście załatwiał, one czerniały i zasychały. Ale dziwne, że tego jednego nie złapało...


Sylwia, ja rowniez nie wiem, to dla mnie rowniez poczatek tej przygody Jednakze, cieszy mnie fakt, ze moje lotosy tak pieknie sie rozwijaja- dlaczego? Nie wiem
Moze masz racje ze to grzyby?
W takim razie schowaj go do piwnicy, moze sie uda...
____________________
Bawarka
Kasiek 21:36, 30 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)
To wszystko to te siewki tegoroczne lotosowe? Tak kwitły? Czy coś źle zrozumiałam... myślałam, że kwiat to w kolejnym sezonie najwcześniej... chyba źle zrozumiałam
Nalewka z muchomorów???!!!Szok!


Sylwia te ponizej to z tych tegorocznych nasion. Zakwitna za rok ( mam taka cicha nadzieje).




Reszta to: zeszloroczny lotos w betonowej misie i dwa nowe (jako korzenie) kupione w tym roku. I te zakwitly.

Tak, nalewka z muchomorkow Do smarowania ale i do picia po kropelce.



____________________
Bawarka
Kasiek 21:40, 30 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Alija napisał(a)
Lotosy wspaniałe.
U mnie niestety nie przeżyły. Wyglądało to podobnie, jak pisze Sylwia, liście czerniały i zasychały.
Trudno, będę podziwiać lotosy u Ciebie.


Alijko, czyli moze grzyb?
Czy otwieranie, przez scieranie skorupki bez reczawiczek, dotykania kielkujacej rosliny, moze byc powodem do wytworzenia sie grzyba?
No wiec teraz mam zagwozdzke
____________________
Bawarka
eda 22:23, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Alo ale mamy gości no nie ? hii fajnie tak pogadać o swoich perypetiach ogrodowych Kasiuuu


____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
basia3012 22:32, 30 wrz 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9478
Kasiu, poczytałam sobie trochę u Ciebie. Doszłam do marca. Ciekawiło mnie sadzenie piwonii. I znalazłam. Dziękuję.
Piękne te Twoje piwonie, dorodne i eleganckie. A szczególnie ta lady Aleksandra, nie wiem czy zapamiętałam nazwę ale coś z Aleksandrą.
Też lubię jarzmianki, delikatne kwiaty i bardzo ładne liście mają.
A lotosy to ho,ho. Jesteś nie tylko teraz Panią od Rubensa ale i od Lotosu.
Warzywa w rurach? Nalewka z muchomorów? Jejku, nowinki.
Pozdrawiam Kasiu ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sylwia_slomc... 23:12, 01 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Kasiek napisał(a)


Sylwia te ponizej to z tych tegorocznych nasion. Zakwitna za rok ( mam taka cicha nadzieje).




Reszta to: zeszloroczny lotos w betonowej misie i dwa nowe (jako korzenie) kupione w tym roku. I te zakwitly.

Tak, nalewka z muchomorkow Do smarowania ale i do picia po kropelce.




Ogromne porosły Mój to maleństwo nadal.

A jakie działanie tej nalewki muchomorowej?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eda 22:57, 11 paź 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Buuuuziaki

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Kasiek 22:21, 24 paź 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
eda napisał(a)
Alo ale mamy gości no nie ? hii fajnie tak pogadać o swoich perypetiach ogrodowych Kasiuuu




Edys, piekne zdjecie, dziekuje kochany Skrzacie
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies