Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

ElzbietaFranka 17:56, 25 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Kasiu witam

A czego nic nie piszesz i fotek nie pokazujesz.
Widzę ciebie na wątkach Kasiu pokaż coś jesiennego jak tam w Bawarii.
U nas dosyć dobra pogoda

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiek 16:29, 26 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Kasiu

Dzięki, że pokazałaś to co można zrobić z kartami peonii.
Kto jak to ale się znasz na podziałach. Mam 3 szt zwykłych peonii 2 białe i jedna różowa. Ta różowa słabo rośnie trzeba będzie ją posadzić w inne miejsce.
2 szt drzewiaste jedna kwitnie od 2 lat. Drugiej przez nieuwagę w zeszłym roku ułamalam łodyżkę z pąkiem. W tym roku wypuściła 3 łodyżki.

Mus się zająć peoniami.

Pozdrawiam


Elus,dziekuje za mile slowa. Z usta tak wytrawnej ogrodniczki, to dla mnie ogromny komplement
Piszesz o swojej rozowej piwonii ze nie kwitnie; moze po prostu jest za gleboko posadzona? To najczestszy powod braku kwiatow; zbyt glebokie, ale i zbyt plytkie posadzenie. Czy czesc nadziemna rozwija sie prawidlowo, ma ladne przyrosty?
Drzewiaste tez bardzo lubie, ale ich mam zdecydowanie za malo. Moze czas to zmienic? Ciekawe jest to co piszesz o ulamanej piwonii...Czy Twoim zdaniem ulamanie/obciecie zagesci krzak?( w drzewiastych nie jestem tak mocna)
Ela, dla mnie piwonie to jedne z najpiekniejszych kwiatow wiec ...Mus je miec w ogrodzie
____________________
Bawarka
Kasiek 16:32, 26 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
tulucy napisał(a)
Też ostatnio wilka posadziłam. Bez etapu wody, bo to był taki odrost przy samej ziemi i już puścił korzenie swoje. Tylko posadziłam na zewnątrz, w szklarni już szpilki nie wciśnie.


Tulucy, korzystam z tej metody juz kilka lat i bardzo ja sobie chwale
____________________
Bawarka
Kasiek 16:42, 26 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Alija napisał(a)
Kasiu, Ty to masz zielone ręce, czego byś w ziemię nie włożyła, to rośnie. Podziwiam.
Pomidory też tak rozmnażałam, to mi się akurat udawało. Do piwonii akurat nie mam ręki niestety, a jak się u Ciebie naoglądam to się tak człowiekowi marzy, żeby mieć coś tak pięknego w ogrodzie. U mnie kwitnie niezawodnie
tylko drzewiasta różowa, dobre i to.
Pozdrawiam.



Alijko, i ja mam jakies ogrodowe bledy za uszami, ale bez tego, nie byloby tej radosci gdy cos sie uda Przyznam sie, ze widze ze pomidory nie za bardzo mnie lubia W przeciwienstwie do mnie, uwielbiam je A moze warto po prostu przestac sie porownywac? Sasiadka i zarazem przyjaciolka, ma ogromne zbiory. Razem sadzimy, razem pielegnujemy...I razem sie smiejemy porownujac nasze zbiory Ot.

Zyg zyg i tak kiedys ja dogonie

Sprobuj z piwoniami, to takie wdzieczne i bezproblemowe rosliny O kolejnej drzewiastej mysle. Tym razem w kolorze ciemnego fioletu.
____________________
Bawarka
Kasiek 16:43, 26 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
eda napisał(a)
Oj tak nic się nie zmarnuje
cmoki zostawiam cmok cmok )



Edys, ciesza takie proby Nie wszystkie sie udaja, ale sporo tak
____________________
Bawarka
Kasiek 16:48, 26 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu witam

A czego nic nie piszesz i fotek nie pokazujesz.
Widzę ciebie na wątkach Kasiu pokaż coś jesiennego jak tam w Bawarii.
U nas dosyć dobra pogoda

Pozdrawiam


Ela, nie mam cos natchnienia, mam za to tutaj ogromne zaleglosci
Bawaria niedawno byla w sniegu. I to tak sporo go mielismy, ale tutaj to nic nic nowego. Pare dni temu zauwazylam ze wychodza mi z ziemi nowe tulipany, czesto cebulowe tak wlasnie reaguja. Nie przejmuje sie tym, nowe cebulowe juz czekaja do posadzenia. I tym razem rowniez skorzystam z pomocy wiertarki bo kupilam ich mnostwo.
To bardzo mile z Twojej strony, ze zagladasz do mnie
____________________
Bawarka
Kasiek 17:06, 26 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Nadeszla jesien. Bardzo lubie te pore roku w ogrodzie, zreszta nie tylko w ogrodzie. Lubie te jesienne kolory, zapachy, zbiory owocow i warzyw, gorace zupy i cieple swetry. I ognisko i pieczone ziemniaki i jablka. I mgly.
Za co lubicie jesien?
____________________
Bawarka
Kasiek 17:11, 26 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Lotos, ten pozostawiony w ogrodzie, w betonowej misie, przezyl zime i kwitnie. Za nami juz pierwszy kwiat, teraz drugi pak szykuje sie do otwarcia, pod lisciem rozwina sie kolejny, malutki jeszcze. Czy zdaza do pierwszych przymrozkow? Nie wiem, ale cieszy mnie fakt, ze Lotos przezimowal w ogrodzie

____________________
Bawarka
Kasiek 17:19, 26 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Wszystkie lotosy wyhodowane z nasion, przezyly i przez caly sezon, pieknie rosly w ogrodzie. Od czasu do czasu, macalam palcami, jak rosna korzenie; te rowniez pieknie sie rozwijaly. Rosnie rowniez Lotos, z obgryzionej przez sroke pestki. Ten zaskoczyl mnie bardzo. Czyli co? Moje starania z przegotowana woda, z wymiana, sa, tak naprawde niepotrzebne? Wystarczy zetrzec koncowki i wrzucic do wody? Stalam nad nim i usmiechalam sie sama do siebie. I do niego, ze takiego figla mi splatal.

Co dalej z lotosami? Te nowe, wyhodowane z nasion, przeniose za jakis czas do szklarni, te rosnace w oczku wodnym i misie, zostawie na zime w ogrodzie.

____________________
Bawarka
Kasiek 17:22, 26 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Pomidory sasiadki, cyklameny moje






____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies