Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 23:15, 29 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762





____________________
Bawarka
Kasiek 23:16, 29 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762


____________________
Bawarka
ElzbietaFranka 00:12, 30 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Ładne żółte i różowe.
Prawdziwa hodowczyni

Z tymi biedronkami to dobry pomysł, dobrze wiedziec, ale gdzie tu biedronek szukać.
U mnie w oczku też mszyce grasują na tataraku i pałce wodnej.
Często w lecie puszczam wężem zimny strumień wody na rośliny i wtedy mszyce opadają na lustro wody. Ryby mają radoche.

Kasiu a ty wiesz jak przeschnąć te kwiaty lotosu to są piękne ozdoby do wazonu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiek 00:25, 30 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Joku napisał(a)
Zbierasz grzyby? W Niemczech chyba nie jest to zbyt popularne. Wyjątkiem są chyba kurki, mam wrażenie że ich wszędzie pełno (w sklepach, przepisach na potrawy).

Też bym chciała żeby cyklameny mi się rozsiewały jak np. przebiśniegi.


Jolu tak, bardzo lubie las i zbieranie grzybow. W tym roku jest ich ogromna ilosc, rozne, przerozniaste. Samych prawdziwkow w jeden dzien uzbieralam 12 kg.
Tu gdzie mieszkam ludzie chodza, to sa ich prywatne lasy. Najczesciej wlasnie prawdziwki zbieraja. Jest tez bardzo duzo Polakow i to oni wioda prym
Cyklameny tak, rozrosna sie

P.s Musze sie jeszcze na muchomory wybrac, potrzebuje ich na nalewke
____________________
Bawarka
antracyt 08:53, 30 wrz 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Nalewka z muchomorów? Bardzo mnie tym zaintrygowałaś, poproszę o szczegóły.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasiapod 09:05, 30 wrz 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Kasiu dzięki za instruktaż dzielenia piwonii Mam pytanie czy właśnie o tej porze mogę karpy podzielić?
Cyklameny cudny kolor, a lotosy przeeepięęękne
Pozdrawiam
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
sylwia_slomc... 10:32, 30 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Kasiek napisał(a)


Sylwia, probuj z pomidorami do skutku, kiedys w koncu sie uda Ja w tym sposobie, widze same zalety, w koncu pozyskujemy dodatkowe krzaki pomidorow.

Moj lotos, odmiana Neuer Roter rzeczywiscie mnie zaskoczyl. Chociaz widzialam na Farmie Lotosow kilkanascie ktore pieknie przezimowaly, ( w duzym stawku- pokazywalam to juz wczesniej )to nie spodziewalam sie ze moj, w tak plytkiej wodzie przezyje zime. Trzeba nadmienic, ze zimy praktycznie nie bylo, bardziej mnie postraszyly wiosenne, wczesne przymrozki. Chyba przez 3 noce mielismy -10. Lotos przezyl co mnie bardzo, ale to bardzo cieszy. Pierwszy kwiat juz za nami, teraz szykuje sie drugi pak, najmniejszy czeka jeszcze pod lisciem. Zobaczymy.

Az nie chce mi sie wierzyc ze zostal Ci tylko jeden To przykre, ale, dobrze ze chociaz jeden Ci zostal Za moment pokaze moje, te z nasion. Urosly wszystkie; duze, zdrowe i ...za duzo Mam tylko jeden maly, ten co go sroka ukradla i obgryzla, ale tez zyje i jakos zipie.
Z tego co sobie przypominam, Mala Mi, tez je miala i zimowala je w szklarni. I chyba sobie dobrze przypominam. Ja swoje, te nowe, najmlodsze, tez bede zimowala w szklarni. Tylko najpierw poobcinam im czesci nadziemne, wyleje wode i zostawie w tym blocie do snu zimowego. Ten w betonowej misie, zostawie w ogrodzie. W koncu pokazal ze jest silny; po co sie wychylal
Sylwia, wsadz go do kasty budowlanej...Ja mysle ze w tej malej miseczce ma po prostu za malo miejsca. Przesadz go, zakop tak jak wczesniej pokazywalam i czekaj do wiosny. W tym stanie co jest teraz, watpie by przezyl, za maly jest, za slaby. Nie masz nic do stracenia.

Za propozycje octowca bardzo dziekuje,musze jeszcze raz o nim pomyslec


Nie wiem o co kaman z tymi lotosami u mnie bo bogato miały ciepło( aż za ciepło) słonecznie.... wszystkie jednakowe warunki, a tylko ten jeden żywy i to jeszcze nie rośnie ani trochę, taki jaki był taki jest tylko listki wymienia. Jak go dam do kastry to tylko w piwnicy mogę schować na zimę, w domu nie mam gdzie w inspekcie zimą woda zamarza...
Wodę im przegotowaną albo z osmozy dawałam po tym co radziłaś, nic nie dało. Mnie się wydaje, ze to jakiś grzyb im te liście załatwiał, one czerniały i zasychały. Ale dziwne, że tego jednego nie złapało...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:45, 30 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
To wszystko to te siewki tegoroczne lotosowe? Tak kwitły? Czy coś źle zrozumiałam... myślałam, że kwiat to w kolejnym sezonie najwcześniej... chyba źle zrozumiałam
Nalewka z muchomorów???!!!Szok!
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 11:40, 30 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Lotosy wspaniałe.
U mnie niestety nie przeżyły. Wyglądało to podobnie, jak pisze Sylwia, liście czerniały i zasychały.
Trudno, będę podziwiać lotosy u Ciebie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kasiek 21:07, 30 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
ElzbietaFranka napisał(a)
Ładne żółte i różowe.
Prawdziwa hodowczyni

Z tymi biedronkami to dobry pomysł, dobrze wiedziec, ale gdzie tu biedronek szukać.
U mnie w oczku też mszyce grasują na tataraku i pałce wodnej.
Często w lecie puszczam wężem zimny strumień wody na rośliny i wtedy mszyce opadają na lustro wody. Ryby mają radoche.

Kasiu a ty wiesz jak przeschnąć te kwiaty lotosu to są piękne ozdoby do wazonu.



Alez mile slowa, dziekuje Tak, zasuszone pieknie wygladaja w jesiennych bukietach. Kiedys takie kupowalam w roznych sklepach, nie wiedzac ze jest to lotos, teraz mam swoje
Ela,biedronki zgarnelam z kopru, siedzialy na jego kwiatach. Zolty je przyciaga, wiec moze tu i owdzie, powiazac zolte wstazeczki?
Strumieniem wody tez oblewalam rosliny, dobry sposob, ale tu akurat mialam 2 biedronki pod reka

Elu, bardzo sobie cenie Twoje rady, pomoc i dobre slowo. Humor? Alez tak, alez obowiazkowo
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies