Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Joku 19:59, 26 wrz 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12107
Podziwiam lotosy, pomidory, cyklameny, ale ten śnieg był na prawdę?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 22:25, 26 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ja w tym sezonie próbowałam z pomidorową gałązką w wodzie i nic, padła, korzonków nie puściła
Ale lotos niespodziankę zrobił z zimowaniem
Ja się zastanawiam co na zimę i kiedy zrobić z tym moim jednym, biednym co wyżył... Czy ja go mogę przezimować w domu? Bo w inspekcie nie przetrwa na pewno.
Zostawiłam u siebie pytanie czy trzymać dla Ciebie odrost z tego sumaka tygrysiego co miałaś ochotę na niego do donicy?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 19:25, 27 wrz 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12107
Lotosy chyba miała Ania Mała Mi. Jeżeli dobrze pamiętam zabierała je gdzieś na zimę do pomieszczenia. Może jej zapytaj. Klimat chyba macie zbliżony.
Ciekawa jestem co Kasiek podpowie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nicol21 21:00, 27 wrz 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Skąpisz widoków ogrodowych! Parę stron i o piwoniach już mogłam poczytać!
Rośliny mają ogromną chęć przetrwania wiec się starają jak tylko mogą. Tyle, że zanim będzie to piękna kępa kwiatów to dziesiątki lat muszą minąć.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
ElzbietaFranka 22:26, 28 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Kasiu witam

Widzę, że hodowla lotosów się powiodla. Pokaż fotke w pełni kwitnienia przy okazji.

Też specjalnie nie pisze,ale zaglądam na wątku. Moje wpisy dużo czasu pochłaniaja nie potrafię tak na odp...

Kasiu zawsze nas raczylas pięknymi fotkami z Alpejskiej krainy więc nie zapominaj rób fotki w zimie jak znalazł.

U nas pada deszcz więc mam ulgę na sercu.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eda 11:03, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kasiek napisał(a)
Lotos, ten pozostawiony w ogrodzie, w betonowej misie, przezyl zime i kwitnie. Za nami juz pierwszy kwiat, teraz drugi pak szykuje sie do otwarcia, pod lisciem rozwina sie kolejny, malutki jeszcze. Czy zdaza do pierwszych przymrozkow? Nie wiem, ale cieszy mnie fakt, ze Lotos przezimowal w ogrodzie



boski
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
eda 16:47, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Kasiek napisał(a)
Pomidory sasiadki, cyklameny moje









mmmmmmm
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Kasiek 22:11, 29 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Joku napisał(a)
Podziwiam lotosy, pomidory, cyklameny, ale ten śnieg był na prawdę?

Ja pomidory sasiadki tez podziwiam
Cyklameny pieknie sie rozrastaja, czesto dopiero jesienia widze ze je niechcacy, wraz z bryla ziemi, przekopalam. I dobrze, w ten sposob rozejda sie po calym ogrodzie
Jolu, tak, mielismy juz opady sniegu, ale tu jest to normalne Teraz bedzie piekna jesien... a przynajmniej mam taka cicha nadzieje.

W lasach ogromne ilosci grzybow. Oooooogromne.
____________________
Bawarka
Joku 22:19, 29 wrz 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12107
Zbierasz grzyby? W Niemczech chyba nie jest to zbyt popularne. Wyjątkiem są chyba kurki, mam wrażenie że ich wszędzie pełno (w sklepach, przepisach na potrawy).

Też bym chciała żeby cyklameny mi się rozsiewały jak np. przebiśniegi.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasiek 22:36, 29 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja w tym sezonie próbowałam z pomidorową gałązką w wodzie i nic, padła, korzonków nie puściła
Ale lotos niespodziankę zrobił z zimowaniem
Ja się zastanawiam co na zimę i kiedy zrobić z tym moim jednym, biednym co wyżył... Czy ja go mogę przezimować w domu? Bo w inspekcie nie przetrwa na pewno.
Zostawiłam u siebie pytanie czy trzymać dla Ciebie odrost z tego sumaka tygrysiego co miałaś ochotę na niego do donicy?


Sylwia, probuj z pomidorami do skutku, kiedys w koncu sie uda Ja w tym sposobie, widze same zalety, w koncu pozyskujemy dodatkowe krzaki pomidorow.

Moj lotos, odmiana Neuer Roter rzeczywiscie mnie zaskoczyl. Chociaz widzialam na Farmie Lotosow kilkanascie ktore pieknie przezimowaly, ( w duzym stawku- pokazywalam to juz wczesniej )to nie spodziewalam sie ze moj, w tak plytkiej wodzie przezyje zime. Trzeba nadmienic, ze zimy praktycznie nie bylo, bardziej mnie postraszyly wiosenne, wczesne przymrozki. Chyba przez 3 noce mielismy -10. Lotos przezyl co mnie bardzo, ale to bardzo cieszy. Pierwszy kwiat juz za nami, teraz szykuje sie drugi pak, najmniejszy czeka jeszcze pod lisciem. Zobaczymy.

Az nie chce mi sie wierzyc ze zostal Ci tylko jeden To przykre, ale, dobrze ze chociaz jeden Ci zostal Za moment pokaze moje, te z nasion. Urosly wszystkie; duze, zdrowe i ...za duzo Mam tylko jeden maly, ten co go sroka ukradla i obgryzla, ale tez zyje i jakos zipie.
Z tego co sobie przypominam, Mala Mi, tez je miala i zimowala je w szklarni. I chyba sobie dobrze przypominam. Ja swoje, te nowe, najmlodsze, tez bede zimowala w szklarni. Tylko najpierw poobcinam im czesci nadziemne, wyleje wode i zostawie w tym blocie do snu zimowego. Ten w betonowej misie, zostawie w ogrodzie. W koncu pokazal ze jest silny; po co sie wychylal
Sylwia, wsadz go do kasty budowlanej...Ja mysle ze w tej malej miseczce ma po prostu za malo miejsca. Przesadz go, zakop tak jak wczesniej pokazywalam i czekaj do wiosny. W tym stanie co jest teraz, watpie by przezyl, za maly jest, za slaby. Nie masz nic do stracenia.

Za propozycje octowca bardzo dziekuje,musze jeszcze raz o nim pomyslec

____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies