Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

sylwia_slomc... 14:50, 22 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Bajeczne te krajobrazy, magiczne , nierealne wręcz fotki z ogrodu superowe, piękne, zdowiutkie rośliny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gosika67 18:18, 22 paź 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Kasiu witaj, piękne widoki, zwłaszcza mgły, też bym tak stała i się gapiła.
Która róża ma tyle pąków? Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Joku 20:00, 22 paź 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Tez zimowit ma jedną wadę: wiosną wypuszcza duże liście, podobne do konwalii tylko o wiele większe. Stoją bodajże co najmniej do połowy czerwca zabierając światło i tłamsząc słabszych sąsiadów. Więc jeżeli będziesz je sadzić to znajdź dla nich miejsce gdzie nie będą przeszkadzać sąsiadom.

Za nasionka dziękuję, nadal niedomagam i nie wiem czy będzie lepiej w przyszłym sezonie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Alicja169 20:16, 22 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Niesamowite zdjęcia, te z mgłą i to z ważką - te skradły me serce i umysł szacun dla artystki fotograficzki
To recenzja w szczególe, a w ogóle - wszystkie foty super
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Magleska 20:35, 22 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
Kasiu wróciłaś fotki zjawiskowe brakowało mi ich
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
AgataM 21:20, 22 paź 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Kasiu Jestem pod wrażeniem twoich pięknych, wręcz katalogowych zdjęć. Ale takie można wykonać w pięknym ogrodzie, który Ty posiadasz . Jeszcze mnóstwo kolorów u Ciebie.
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Kasiek 12:32, 23 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
galgAsia napisał(a)

Cześć, Kasiu, zajrzałam przypadkiem i mnie "kupiłaś" . Masz piękną jesień - też ją uwielbiam nad życie.
Krokus jesienny / colchicum / zimowit - są bardzo trujące, zawierają alkaloid kolchicynę - rękawiczki i ostrożnie z dziećmi i zwierzętami.
Pozdrawiam


Ziemowit...Oczywiscie Gdzies mi ta nazwa uciekla, nie moglam sobie jej przypomniec, dziekuje slicznie Kiedys czytalam ze sa trujace, mialam sobie kupic i...zapomnialam. Same przywedrowaly do mojego ogrodu Wczoraj szukalam ich w sprzedazy, wszedzie tam gdzie zagladalam, byly wyprzedane...Jest ich kilka odmian, piekne sa:9
Jesien? Taaaak...
____________________
Bawarka
Kasiek 12:37, 23 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
basia3012 napisał(a)
Kasiu, piękna jesień u Ciebie. I te róże, cudne.


Witaj Basienko Dziekuje slicznie
____________________
Bawarka
Kasiek 12:39, 23 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
hankaandrus_44 napisał(a)


Miałam kiedyś w swojej pracy tę roślinę. Nikt nie wiedział skąd ona i jak się zwie. Rosła w dużej donicy. cały rok w pomieszczeniu. Tak dorodnej nie miałam, ale rosła, stopniowo wypuszczając nowe liście, pozbywając się poprzednich. Myślę, że możesz ją teraz z tej wody wyciągnąć, niech postoi na powietrzu aż woda z doniczki odcieknie. Wstaw do chłodnego pomieszczenia z dostępem do światła. 3 miesiące to wytrzyma na pewno, raz, dwa razy w miesiącu podlejesz. Będzie dobrze. PO przymrozkach znów do wody jak poprzednio. Taka moja rada.


Haniu, dziekuje Za Twoja wiedze i oczywiscie za muszelki, piekne zdjecie
____________________
Bawarka
Kasiek 12:53, 23 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)
Bajeczne te krajobrazy, magiczne , nierealne wręcz fotki z ogrodu superowe, piękne, zdowiutkie rośliny


Sylwia Fotki jak fotki ale wiesz co mnie cieszy? Ze tak, masz racje, nie mam w tym roku w ogrodzie wiekszych chorob. Oprocz rozy Lo, wszystko ladnie dalo sobie rade beze mnie( roze obcielam, zawsze tak robie po pierwszym kwitnieniu jak choruja. Zdaza jeszcze sie odbudowac i zakwitnac do jesieni). W tym roku dwa razy podlalam ogrod, dwa razy, ( bo juz zatesknilam za podlewaniem ) Reszte zapewnily regularne opady deszczu, i dobrze, ogrod zyje swoim zyciem, bez moich wiekszych ingerencjiMusial dac sobie rade sam, i dal, jestem z niego dumna
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies