Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

galgAsia 18:26, 05 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, ten "domek" z piernika to odlot normalnie Jaki był wysoki?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasiek 18:28, 05 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Anda napisał(a)


Melduję się na posterunku

Nie byłam, znajoma była. Znam ten ogród z gazet i z opowieści. W Gartentraume przed dwoma laty bodajże były zawsze opisy rabat i roślin z tej Akademii.
Jeśli mnie kiedyś wywieje do B to się tam na pewno wybiorę. I do Foerstera też I jeszcze o Lenné w Poczdamie trzeba pamiętać



Poczdam znam, bylismy chwile sasiadami Z tego co widze na mapie, jest tam kilka miejsc, moze rzeczywiscie warto je zwiedzic I odswiezyc Berlin w pamieci...
Anda, miejsce ktore proponujesz ciekawie wyglada, musze dokladniej o nim poczytac Wczoraj myslalam o Tobie spacerujac w okolicach Gaißmayera
____________________
Bawarka
Anda 18:40, 05 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Kasiek napisał(a)


Poczdam znam, bylismy chwile sasiadami Z tego co widze na mapie, jest tam kilka miejsc, moze rzeczywiscie warto je zwiedzic I odswiezyc Berlin w pamieci...
Anda, miejsce ktore proponujesz ciekawie wyglada, musze dokladniej o nim poczytac Wczoraj myslalam o Tobie spacerujac w okolicach Gaißmayera


Ja w Berlinie byłam tylko dwa razy w czasach nieogrodowych jeszcze.
Umówcie się z Borbetką na randkę w Berlinie

Okolice Gaißmayera wraz z odwiedzinami szkółki polecam wiosną

Ja się z kolei kiedyś już zastanawiałam, czy pokażesz nam ogród po zmianach. Wiesz, takie szersze kadry
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasiek 18:41, 05 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
galgAsia napisał(a)
Kasia, ten "domek" z piernika to odlot normalnie Jaki był wysoki?


Asiu, nie wiem dokladnie, przypuszczam ze mogl dochodzic do 4 metrow, moze 3.50. Pamietam ze wazyl 800 kg i byl zbudowany z 260 piernikowych kwadratow. Dzieci z 16 przedszkoli i szkol, pieknie go udekorowali Pisza o nim, ze jest najwiekszym piernikowym domkiem w Allgäu a moze i w calych Niemczech Cudownie pachnial...
____________________
Bawarka
ElzbietaFranka 19:46, 05 sty 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Witam Kasiu

Dobrnelam i do ciebie z życzeniami.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku zdrowia i wszelkiej pomyślności życzę Kasiu.

Pięknie u Was u nas też WAWA ładnie przybraną jeszcze nie zwiedzałam. Miałam iść dzisiaj, ale wiatr u nas i nie poszłam.
W Wilanowie ogród świetlny tysiące tulipanów świetlnych. Trzeba to wszystko zobaczyć. U nas na wsiach na tych pipidowkach jeden przez drugiego stroi.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Joku 20:07, 05 sty 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12096
Kasiek wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Czytam o centrach ogrodniczych w Berlinie, też mnie ten temat interesuje.
Byłam kilka lat temu w Gartenakademie. Położona jest w sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego, na tyłach głównego wejścia. Kilka szklarni, niewielki punkt sprzedaży roślin, bywają ciekawe ekspozycje. Na mnie największe wrażenie zrobił klimat miejsca, jakieś kompozycje tu i ówdzie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasiek 20:15, 05 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Mam Borbetko, ja polecam, jezeli szukasz ogrodowych perelek, takie rozwiazanie Sa to mnale, prywatne pchle targi...Mozna kupic za grosze, dawno zapomniane rosliny, piekne ozdoby z roznych zakatkow swiata i i i ....

https://www.hofflohmaerkte.de/berlin/

Osobiscie polecam tego typu zrodla zakupu, mozna dostac cudowne dekoracje za naprawde groszowe sprawy
____________________
Bawarka
Kasiek 20:17, 05 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Anda napisał(a)


Ja w Berlinie byłam tylko dwa razy w czasach nieogrodowych jeszcze.
Umówcie się z Borbetką na randkę w Berlinie

Okolice Gaißmayera wraz z odwiedzinami szkółki polecam wiosną

Ja się z kolei kiedyś już zastanawiałam, czy pokażesz nam ogród po zmianach. Wiesz, takie szersze kadry


Bylam tam wczoraj i bylo pieknie Dalej, w zimowy poranek mozna podziwiac np trawy...Czy beda szersze kadry? Raczej nie
____________________
Bawarka
Kasiek 20:20, 05 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Kasiu

Dobrnelam i do ciebie z życzeniami.
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku zdrowia i wszelkiej pomyślności życzę Kasiu.

Pięknie u Was u nas też WAWA ładnie przybraną jeszcze nie zwiedzałam. Miałam iść dzisiaj, ale wiatr u nas i nie poszłam.
W Wilanowie ogród świetlny tysiące tulipanów świetlnych. Trzeba to wszystko zobaczyć. U nas na wsiach na tych pipidowkach jeden przez drugiego stroi.

Pozdrawiam


Elu, bardzo dziekuje, kochana jestes, wszystkiego dobrego
____________________
Bawarka
Anda 20:20, 05 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
To jeszcze to polecę, bo też słyszałam, że jest super

https://www.jahrmaerkte-in-deutschland.de/gruener-fruehlingsmarkt-bei-spaeth-in-berlin-treptow.html

Zielony Jarmark
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies