Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

jankosia 13:02, 23 lut 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ale trafiłam na przegląd twoich trawek Troszku mnie zasmuciło co napisałaś o Carex testacea Prairie Fire. Przeglądając stare zdjęcia z ZtŻ z 2010 trafiłam właśnie na tą turzycę i od razu trafiła na listę chciejstw. Niby wiem że piszą strefa 7, ale sądziłam że ot, straci liście zimą i odbije na wiosnę jak to niektóre inne siódemki Dobrze że rozwiałaś moje wątpliwości w tej kwestii. To śliczna turzyca, w dodatku rozmnaża się ją z nasion więc jak najbardziej nadaje się dla mnie
Dzięki za zestawienie, uwielbiam kiedy to robisz. Czekam na "setka najpiękniejszych piwonii Małej Mi"
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Mala_Mi 14:43, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
jankosia napisał(a)
Ale trafiłam na przegląd twoich trawek Troszku mnie zasmuciło co napisałaś o Carex testacea Prairie Fire. Przeglądając stare zdjęcia z ZtŻ z 2010 trafiłam właśnie na tą turzycę i od razu trafiła na listę chciejstw. Niby wiem że piszą strefa 7, ale sądziłam że ot, straci liście zimą i odbije na wiosnę jak to niektóre inne siódemki Dobrze że rozwiałaś moje wątpliwości w tej kwestii. To śliczna turzyca, w dodatku rozmnaża się ją z nasion więc jak najbardziej nadaje się dla mnie
Dzięki za zestawienie, uwielbiam kiedy to robisz. Czekam na "setka najpiękniejszych piwonii Małej Mi"

Tak zachowują się trawy u mnie, ale dużo zależy od rejonu, ziemi, wystawy i nawet pogody. U mnie glina, dużo więcej mi wypada w takie zimy jak ta, bo rośliny po prostu gniją w mokrej i zimnej glinie, korzenie nie mają dostępu powietrza. Wrzośce praktycznie nie zakwitły i większość dopadł grzyb, na mocno podwyższonych rabatach jakoś się trzymają, resztę szlag trafił.
Myślę, że niezawodne są tylko trawy które zanikają na zimę typu miskanty, rozplenice. To jedyne trawy któż co roku są ładne i nie kapryszą. Niestety wiosną zanim nie ruszą świeci na rabatach pustka.

W bylinach po tej zimie będzie pogrom.. jak przeżyje 20% jeżówek to będzie sukces.. nawet prymulki zgniły Żurawek nie zniszczyły opuchlaki to zniszczyło mokro
U Ciebie piasek, więc jest szansa, że lepiej przezimują. Stipa w piasku z drenażem ma wielkie szanse na zimowanie. U mnie po prostu gnije. Przeżyła zimę, a padła na przedwiośniu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:46, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)
Kurcze...nie mam prądu i nie mogę dobrze obejrzeć
Połowa fotek mi się nie otwiera
Ale i tak widzę kilka pięknych widoczkow z trawami w roli głównej
Zamiwilam dronning ingrid i ciekawa jestem jak u mnie będzie rósł
Super ze robisz takie przeglądy
Dobrze widzę na jednej fotce hansestadt rostock ? Ja jestem zachwycona tą różą


Hansestadt rostock mam od wiosny... kwitła non stop .. a do teraz ma liście Też mi się podoba

Róże też mam już katalogowane


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:50, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margarete napisał(a)
Już nadrobiłam......eh, te twoje trawy.....śnią mi sie po nocach takie kepy jakie widziałam wtedy na żywo koło oczka i ławeczki i mjakie pokazujesz na fotkach......ale masz gatunków......
Ja tez pokochałam trawy dzieki Ogrodowisku i nie załuję


Często wracam do fotek ze spotkania.. było wesoło Zapraszam ponownie

Jak mówię o Tobie eM to określam Cię "ta co zabić się chciała " i już wiadomo o której z Was mówię Ogólnie z eM wybieramy się do Bogdzi I to chyba najszybsze spotkanie

Wspomnień czar


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:52, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Urszulla napisał(a)
Przegląd traw u Ciebie jest znakomity. Niestety z wieloma odmianami spotykam się pierwszy raz. Rzeczywiście masz zaopatrzenie w szkółkach inne niż u nas

Ula - większość z internetu.

O szyby deszcz dzwoni, ale wiosna się rozkręca


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 14:54, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
leon60 napisał(a)
Teraz wiadomo co u Małej Mi w trawach piszczy
świetny przegląd


Ha, ha, ha..... powiedzenie nabiera innego znaczenia... to tak jak hasło cienki Bolek

A to samosiewek z bratków wiosennych w doniczce,..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 14:56, 23 lut 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mala_Mi napisał(a)


Często wracam do fotek ze spotkania.. było wesoło Zapraszam ponownie

Jak mówię o Tobie eM to określam Cię "ta co zabić się chciała " i już wiadomo o której z Was mówię Ogólnie z eM wybieramy się do Bogdzi I to chyba najszybsze spotkanie

Wspomnień czar




ja tez wracam.........
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Mala_Mi 14:57, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Magda70 napisał(a)
Muszę sobie ten Twoj katalog traw dodać do ulubionych

Masz swoje piękne trawy i moje Ci do niczego nie potrzebne

Jeszcze ze 2 tygodnie wiosny i będziemy ciąć.. i będzie łyso...buuu, ale odsłonią się piękne RH Coraz większe
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Karol99 14:59, 23 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A wpadłem zapytać o rozplenice. Śliczne masz. Jak zimuja u Ciebie?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Mala_Mi 15:07, 23 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kasja83 napisał(a)
Witaj.
Przybiegłam truchcikiem, bo chodzą słuchy, że przegląd traw robiszJa jako nowicjusz linkuję to u siebie, by sięgać gdy nadarzy się potrzeba
Mam też pytanko: Carexa The Beatles i rozplenicy Little Bunny nie wypatrzyłam-z jakichś względów ich nie sadziłaś?Czy po prostu nie Twój typ?


W moim typie jest prawie wszytko.. niestety miejsca brak Dużo traw kupowałam jeszcze przed ogrodowiskiem i kierowałam się tylko swoją intuicją i opisem w interencie. Czasami intuicja zawiodła... tym sposobem pozbyłam się Miłki okazałej (nie było zachwytu) i Strzęplicy sinej (ta się podobała, ale była zawsze brzydka po zimie). Próby przezimowania bordowych rozplenic zawsze kończyły się porażką. Żubrówka zdominowała mi całą rabatę i walczę z nią pędzelkiem i randapem od kilku lat.. Wydmurzyca piaskowa też chciała mnie zdominować, a pokrój miała niechlujny.
Niedźwiedzie futro szybko robiło się łyse w środku... itd itp nawet wszystkich nie pamiętam tak od razu. Te mi się przypomniały. Brązowe carexy to już chyba wszystkie miałam

Carexa The Beatles chciałam kupić dawno temu ale akurat go nie było, więc kupiłam co innego. Na Little Bunny nie miałam pomysłu gdzie posadzić
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies