Gdzie jesteś » Forum » Spotkania » Spotkanie Ogrodowiska w Pszczynie czerwiec 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Spotkanie Ogrodowiska w Pszczynie czerwiec 2016

Kindzia 22:02, 26 cze 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Robertop napisał(a)

Ja zjadłem z dokladką


I to było prawidłowe

Wielosił stoi jak drut Będzie żył
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 22:03, 26 cze 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Rumianka napisał(a)
Obejrzałam relację ze spotkania z otwartą paszczą...tak perfekcyjny ogród może należeć tylko do Ogrodowiczan...Brawo Wy...Miło spacerować po tak pięknym raju, który stworzyliście...Każda roślinka raduje się na samą myśl, że je pielęgnujecie i dotykacie z miłością...Pozazdrościć należy tym, którzy mieli okazję na żywo oglądać wasz wymuskany ogród. Szkoda, że to tak daleko, bo też chętnie poczułabym wyjątkowy klimat tego miejsca...

Dziękuję za miłe słowa
Daleko? Ewcia jechała z Gdańska
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 22:09, 26 cze 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)

Zostało Bogdziu, mam sprytnie szybko mrożącą lodówkę, odmrożę, przyjeżdżaj, będzie jak świeży

Żal mi tylko, że z Tobą nie miałam za bardzo czasu na rozmowę...


M mi obiecal ze ugotuje ale mogłabys podac co za przyprawy tam dodaliscie oprócz grzybów i typowych dodatków.No jak miałas ze mną pogadac jak wszystkimi trzeba było sie zając , ja to znam tez mi zawsze głupio że ktos przyjechał a nie było jak z nim pogadac ale my sie dobrze juz znamy to rozumiemy sie bez słów.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Luteczka 22:15, 26 cze 2016


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
No to nareszcie mogę tutaj zajrzeć.

Dziękuję (w swoim i mojego Pawła imieniu)gospodarzom: Kindzi i Rysiowi za miłe przyjęcie, jesteście tak wspaniałymi, ciepłymi i otwartymi ludźmi, czuliśmy się jak na spotkaniu rodzinnym.


Ogród macie piękny, taki dopieszczony

Mój Paweł myśli nad trawnikiem - chce taki sam, już pytał jak się robi kanciki

Dziękuję również wszystkim obecnym za przyjęcie do swojego grona

Pozdrawiam
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Kindzia 22:21, 26 cze 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bogdzia napisał(a)


M mi obiecal ze ugotuje ale mogłabys podac co za przyprawy tam dodaliscie oprócz grzybów i typowych dodatków.No jak miałas ze mną pogadac jak wszystkimi trzeba było sie zając , ja to znam tez mi zawsze głupio że ktos przyjechał a nie było jak z nim pogadac ale my sie dobrze juz znamy to rozumiemy sie bez słów.

Typowe przyprawy Bogdziu : kostki rosołowe wołowe i z drobiu, Vegeta, przecier pomidorowy i pieprz w ziarnkach. Tajemnica chyba tkwi w różnorodności i ilości mięsa. Dodajemy wołowinę, dwa rodzaje wieprzowiny, boczek wędzony i kiełbasę. Mięsa musi być wagowo więcej niż kapusty kiszonej i białej razem. Grzyby były jeszcze od Kasi z ZG, może to jest ta tajemnica bigosowa?

Ale jednak mi żal...

P.S. Jeszcze o liściach laurowych zapomniałam.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 22:24, 26 cze 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Luteczka napisał(a)
No to nareszcie mogę tutaj zajrzeć.

Dziękuję (w swoim i mojego Pawła imieniu)gospodarzom: Kindzi i Rysiowi za miłe przyjęcie, jesteście tak wspaniałymi, ciepłymi i otwartymi ludźmi, czuliśmy się jak na spotkaniu rodzinnym.


Ogród macie piękny, taki dopieszczony

Mój Paweł myśli nad trawnikiem - chce taki sam, już pytał jak się robi kanciki

Dziękuję również wszystkim obecnym za przyjęcie do swojego grona

Pozdrawiam



Pierwszy raz robił nożem do kancików, potem już tylko zwykłym dużym nożem, natomiast wystającą trawę tnie...nożyczkami Dwa dni teraz walczył z tymi kancikami, ale miałam bardzo zapuszczone Luteczko.

Nam też było bardzo miło poznać Was osobiście i dziękujemy
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 22:36, 26 cze 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)

Typowe przyprawy Bogdziu : kostki rosołowe wołowe i z drobiu, Vegeta, przecier pomidorowy i pieprz w ziarnkach. Tajemnica chyba tkwi w różnorodności i ilości mięsa. Dodajemy wołowinę, dwa rodzaje wieprzowiny, boczek wędzony i kiełbasę. Mięsa musi być wagowo więcej niż kapusty kiszonej i białej razem. Grzyby były jeszcze od Kasi z ZG, może to jest ta tajemnica bigosowa?

Ale jednak mi żal...

P.S. Jeszcze o liściach laurowych zapomniałam.


Kasia zlituj sie pytałam czy kurczaka tam nie ma? Nie tknę niczego co z kurczakiem ma cos wspólnego.Kostka z drobiu??????????????????Kostek nie daje a z drobiu to nawet pólki w sklepie omijam.Resztę robię tak samo i miesa tez daje więcej niz kapusty.
Nie przejmuj sie tym co napisałam . Trudno.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kindzia 23:08, 26 cze 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bogdzia napisał(a)


Kasia zlituj sie pytałam czy kurczaka tam nie ma? Nie tknę niczego co z kurczakiem ma cos wspólnego.Kostka z drobiu??????????????????Kostek nie daje a z drobiu to nawet pólki w sklepie omijam.Resztę robię tak samo i miesa tez daje więcej niz kapusty.
Nie przejmuj sie tym co napisałam . Trudno.

Nie wpadłam na to, że kostka to też kurczak... Ale jedna kostka bulionowa z kurczakiem na 11 kg bigosu...możesz mi wybaczyć Zresztą w tej kostce kurczaka za dużo nie ma, to się nie przejmuj Bogdziu Więcej, bo 5, dałam kostek bulionowych wołowych (nie przypuszczam żeby wołu tam też jakieś spore ilości były...)

Jeszcze jedno : mięso i kiełbacha z boczkiem jest przed wrzuceniem do kapusty przesmażane na małej ilości smalcu do zrumienienia. Smalcu nie dużo, na to całe mięcho poszło w sumie 3/4 kostki. I na cebulę, bo o przyrumienionej cebuli(na tę ilość dałam 4 duże) też nie napisałam...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 23:28, 26 cze 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mięso i wędliny tez przesmazam ale cebuli nie daję bo lubię bigos potrzymac w lodówce ( równiez mrożę) a cebula szybko fermentuje.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Dorota123 23:34, 26 cze 2016


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gratuluję pięknego ogrodu i wspaniałego spotkania.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies