Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przystanek:Szkocja

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przystanek:Szkocja

Atanka 17:47, 14 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Atanka 17:49, 14 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
mapa
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Atanka 17:57, 14 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
Myślałam jeszcze o kulach na pniu. zastanawiam się tylko gdzie je mogę w miarę sensownie umieścić. docelowo trawnik między żurawką a różami powinien zostać usunięty. i wtedy tu powstaje luka- może tu kule?.albo róże przesadzić. muszę sobie ułożyć chociaż jakiś plan w głowie, jakąś ideę do której będę zmierzać..
Danusiu, a tuje - jeśli w ogóle dosadziłabym - można by przesadzić np. za 5-7 lat?
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Atanka 18:00, 14 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
Bez czerwonych tulipanów zapanował większy spokój
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Atanka 18:03, 14 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
Hosta Blue Angel pięknie się rozrasta
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Atanka 18:09, 14 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
Letnie wariacje:Czarna ipomea w towarzystwie limonkowej petuni, białej bakopy i bluszczu.
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Atanka 18:25, 14 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
Cordylina. odkąd je tu w Szkocji zobaczyłam, ujęły moje serce. ale dopiero wczoraj zakupiłam tę moją pierwszą..zapewne posadzę ją z białą bacopą
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Gardenarium 20:25, 14 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja także uwielbiam kordyliny, a pokochałam je po programach BBC "Świat ogrodów". Pierwsze egz. przywiozłam z Anglii w 2004 roku. Tej zimy wielkie kordyliny mi zmarzły z powodu prac wykończeniowych w garażu. Miały ponad 2 metry.

Agnieszko, zdjęcie frontowego ogródka pokazuje stan który ładnie się prezentuje.
Na tym pólkolu można tylko dosadzić np. żółtych żurawek (coś tam rośnie?), jest zadbane, ładne.
Skoro to tymczasowy ogród ja bym nie inwestowała zbytnio, postaw donice z kompozycjami.
Do skrzynek dosadziłabym więcej roślin strasznie lubię na bogato.
Pod kordyliną daj petunie i dopiero bakopę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Atanka 23:04, 14 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
Danusiu, dziękuję za dobre słowo..Na tym półkolu rośnie w formie żywopłotu lawenda Hidcote. śmiesznie to musi brzmieć, bo ledwo co ją widać. w tym roku podrośnie, ale nie zakwitnie. poprzedni żywopłocik z lawendy Munstead zmarniał mi tak że go na wiosnę wyrzuciłam. zostało 3 krzaczki, są za różami na półkolu. myślisz że żurawka Citronelle mogłaby rosnąć w tym dość nasłonecznionym miejscu? ( rabata półkole)a inna żółta odmiana która dobrze sobie radzi ze słońcem?a może tu właśnie posadzić żurawkę Obsidian? albo Black Beauty?
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Sebek 23:21, 14 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
EEeeeee - no teraz widzę tą lawendę. Citronelki jeśli mają stały dostęp do wody to mogą tam rosnąć, ale lawenda powinna wystarczyć.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies