Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój przystanek:Szkocja

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój przystanek:Szkocja

Atanka 00:40, 15 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
Ty się tak lekko zza kwiatów wychyliłeś, to i nie widziałeś
Ale wiesz pomyślałam że żurawka to będzie zawsze ładna, a lawenda wiadomo.choć Hidcota jestem bardzo ciekawa a że co roku zmieniam nasadzenia...wszystko przede mną
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Ewa 05:32, 15 maj 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Zachwyciłam się kordylinami , ciekawe czy uda mi się gdzieś u nas kupić.
Ogródek w Szkocji bardzo mi się podoba, a szklarnia super! Pozdrawiam
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Sebek 10:04, 15 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Atanka napisał(a)
Ty się tak lekko zza kwiatów wychyliłeś, to i nie widziałeś

Dowcipnisia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Atanka 22:14, 15 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
A gdzie mieszkasz Ewo?wiesz, czasami odwiedzam nasz kraj
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Gardenarium 22:58, 15 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje przesadzamy nawet 7 letnie. Tylko potrzebni dobrzy fachowcy
Hidcote to moja ulubiona odmiana lawendy, jest bardzo ciemna

Byłam nawet w ogrodzie Hidcote http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/76-ogrody-angielskie-hidcote-manor
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Atanka 23:12, 15 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
Hidcote...czekam z niecierpliwością, szczególnie że to ciemny niebieskichoć po porażce z Munstead wolałabym czymś je opryskać. krzaki z lawendą po zimie były sczerniałe od środka. te,które ocalały - mają już malutkie pąki. i wracając do oprysku lawendy?czym Kochani?
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Atanka 23:13, 15 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
Danusiu, odwiedziłam za Tobą wirtualnie ogród Hitcote. Oj, Moja Droga, masz co wspominać!Pięknie.
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
Ewa 15:39, 16 maj 2011


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Agnieszko, mieszkam na Śląsku, u nas właściwie wydaje się, że jest dość dużo szkółek i miejsc gdzie można nabyć roślinki, ale tak naprawdę jak szuka się czegoś fajniejszego to brak. Trzeba się też zdrowo najeździć, ale cóż się nie robi dla swojej pasji Sześć lat temu podróżowałam po Anglii i byłam zachwycona roślinnością. Z prawdziwą przyjemnością oglądam również ogrody opisywane przez Danusię.
Może jeszcze kiedyś się tam wybiorę.... Pozdrawiam
____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Atanka 10:27, 19 maj 2011

Dołączył: 03 maj 2011
Posty: 207
powzięłam nowy plan na rabatę pierwszą przy domu, gdzie wszystkiego po trosze.planuję tam podsadzić kilka rododendronów, bo zielono chce mi nie zakupię dużych okazów ( prawdopodobnie w 5l donicach). i tu mam pytanie:kiedyś je zabiorę w nowe miejsce. a może lepiej zostawić w donicach?i poustawiać na tej rabacie i podsadzić żurawką czy czymś, a na zimę dołować donice?czy lepiej do ziemi i przesadzić, jak będzie trzeba. Danusiu Ty masz doświadczenie, jak myślisz?
a apropos planu, no muszę do czegoś dążyć
____________________
Przystanek Agnieszki:Szkocja
bogumila 11:19, 19 maj 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Zrobiłam sobie dzisiaj poranny spacer po Twoim ogrodzie. Piękne hosty i żurawki i nie tylko.Serdecznie pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies