Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Urszulla 06:38, 23 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Milka napisał(a)

Ewa, dawałam w przepisach na forum
kulinarnym.
no ale
2kg marchwi eko
przepuszczone przez wyciskarkę Hurom
potem 4jaja
z cukrem brązowym ubić, cukru 6 łyżek, na oko, szklanka, jak komu mało słodkie
potem olej eko, 1 szklanka, dodawać powoli, ubijać z jajami, potem dodać sodę około 1 i 1,5 łyżeczki, na końcu mąka 1,1,2 szklanki i na koniec marchew eko, wymieszać, piec w temp. 180 stopni, około 50-60 minut, ale u każdego inaczej piekarnik pracuje no i tyle
te buki tirikolor są boskie, choć trudne







Cudne te buki tricolor, na mojej liście też jest już 3 lata ale przeszkód ciągle wiele.

O rodkach już pisałam, że wspaniałe do podziwiania.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 08:29, 23 maj 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Irenko jak sama napisałaś, ogladanie w takich warunkach ciężkie a to ma być przyjemność a pogoda w tym roku wyjątkowo ekstremalna jest, nie ma dnia bym nie myslała oo spotkaniu u mnie echhh i ciagle cos i tylko wzrasta stres i kompleksy jak widze Twój piękny ogród i ile zrobiliście i jeszcze działasz na innych płaszczyznach. Wszystko leży, nic robić, ani kosić i zaległości się nawarstwiają. Ale to nic bo co mają powiedzieć co ich zalewa a w naszym województwie jest zle Rododenrony i azalie masz cudne. A czemu piszesz , że tricolor trudne? Masz z nimi problem? U mnie rośnie bardzo szybko. Calsap w kompozycji mistrzostwo Sloneczka życze wszystkim
____________________
Liliowo i kolorowo:)
mirkaka 14:05, 23 maj 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Cofam się i cofam, i coraz piękniejsze zdjęcia. Ogród kipi zielenią, kolorami. Te Twoje rh pięknie skomponowane kolorystycznie. Masz tak wiele różnych roślin, rarytasów niespotykanych, i ta Twoja ziemia, mam wrażenie że rośliny rosną w czarnym tłustym złocie Gęsto nasadzone, a jednak wszystko rośnie bujnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Urszulla 17:15, 23 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Milka napisał(a)

Działo i dzieje
W piątek urodziny synka i zrobiłam mu poduchę
Sobota, jadę do mamy
Niedziela, dzieci do mnie na święto mamy.
A wieczorami robię cudo z szyszek, ale już na sprzedaż, trwa to już 3-miesiące, mega pracochłonne. Może ktoś kupi to moje dzieło rąk, do dziś mnie stale bolą dłonie od wycinania szyszek.


trudno łączyć pracę, z ogrodem i hobby
To, o co pytasz, to tymianek super mi zadarnia i pożyteczny, to w końcu zioło

czar magnolii parasolowatej, tu druga
jak wnuki wyrosną, likwiduję huśtawkę, tam coś nowego mam już w planie
a huśtawka będzie oparta na drzewach, będzie bujanie...do nieba błękitu.



teraz azalie, potem hortensje



u mnie słonko wylazło
robię obiad, siedzę na forum, piekę marchwiaka
no i zaraz moje białe dywany z czyszczenia przywiozą



Tyle planów codziennie to wiadomo że wszystkiego nie da się zrobić. Gdy działam w ogrodzie to wszystko inne jest w odstawce. A Ty i tak działasz na kilku frontach. Wynaleźć miejsce na nowe roślinki umiesz doskonale.


Co mnie u Ciebie zachwyca w ostatnich fotkach: oczywiście chochla bo świeci jak szalona tymianek mnie zadziwił a właśnie go sobie posadziłam przy kwiatkach bo w warzywniaku nie mam gdzie, to mówisz że on się rozrasta w ładne poduchy i zimujeto się cieszę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Dorota123 20:53, 23 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pięknie Ci rosną i kwitną rh, w każdym ogrodzie gdzie występują zachwycam się nimi. Piwonie też masz cudowne, a róże na ścianie zapowiadają się obłędnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 00:56, 24 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Milka napisał(a)

Sadziłam w 2011, roślinki tak na 50cm:wiotkie, biedne, ale byłam happy, bo były zdrowe.
Mam je od 2011 r.
Ja tnę, bo są za wiotkie, ale twoje mogą być inne niż moje.
W tej chwili mają 4m, są piękne, ale nadal tą hym..bujaniem, lekkością, mobilizują mnie do cięcia i tęe, teraz odpaliły, czekam do czerwca i znowu będę ciąć...bo ja chcę drzewo, a to na razie piękność, liście,wiotkość i buja..a i tak najlepiej te drzewa lubię.

robiłam dzielenie host, nawet,.dały radę





Miluś późno juz, ale jestem jak się nazywa ta hosta taka by mi się przydała. To może patriot?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Bogdzia 21:23, 24 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Milka napisał(a)


i obuwik Royla Blue


Irenko to nie jest storczyk to miodownik melisowaty.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Milka 06:33, 26 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Masz rację Bożenko, no co umysł wyprawia oczywiście miodownik, zakupiony jako Blue Royal
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:35, 26 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)





Miluś późno juz, ale jestem jak się nazywa ta hosta taka by mi się przydała. To może patriot?

To Patriot, mam jeszcze inne z białymi elementami; w ogóle mam mnóstwo host, ale nazwy już tak nie pamiętam, gdzieś kiedyś w zeszycie zapisałam, ale nie wiem, gdzie ten zeszyt.
Jak chcesz, wyślę ci kawałek na jesień
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:36, 26 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorota123 napisał(a)
Pięknie Ci rosną i kwitną rh, w każdym ogrodzie gdzie występują zachwycam się nimi. Piwonie też masz cudowne, a róże na ścianie zapowiadają się obłędnie.

Dzięki część mi psy poniszczyły i połamały, ale żyją i kwitną, koniecznie muszę zadbać z nawozem, ale przed psami nie uchronię.
Piwonii zaraz szał, a róże już kwitną, ale czasu mi brak, to nawet nie uwieczniłam. Strasznie mszyca grasuje, robiłam oprysk, a ona znowu.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies