Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 07:16, 04 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
BKosimkArt napisał(a)
Miluś, duszo Ty artystyczna, uwielbiam zaglądać do Ciebie, zawsze coś fajnego wypatrzę
w sumie dobrze że EM jeszcze chce coś zmieniać, gorzej by było gdyby nie chciał nic robić


Basiu, jaki komplement, dziękuję
Może i racja z mężem, ale takie wielkie rozpierduchy już mnie przerażają tak czy siak, trzeba zmienić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:26, 04 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kasiek napisał(a)
Buda na drzewie - ale zabawa
A tulipanowiec to myślisz że się odrodzi? Faktycznie mocno go potraktowałaś
Pozdrawiam zimowo

No zabawa, teraz za zimno na dalsze prace przy niej, aby było atrakcyjnie, ale wiosną skończymy.
Co do tulipanowca, mam bardzo podobną korę i pokrój do klona Flamingo, ten ostatni ostro cięty potrafi w sezonie miliony gałązek wypuścić i baty na kilka metrów, więc liczę że i tulipanowiec da radę, przekonamy się. Wcześniej od dołu go podcinaliśmy i potem tak czy siak poniżej cięcia wypuszczał młode gałązki, chcę go kontrolować we wzroście. Podobnie zrobiliśmy z orzechem włoskim i ma się doskonaleściskam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:27, 04 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasya napisał(a)


Naprawdę ?? On to przeżyje ?

Kasiu, to sie okaże w nowym sezonie, ale jakoś jestem spokojna, wypuści nowe gałązki. Ja już nie chcę ogromniastych drzew, nie jesteśmy w stanie tego obrobić, to są błędy, ale cóż
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:35, 04 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A u mnie ekipa była 3 raz, czekam na 4 raz, teraz idziemy w las gęstwinę podcinać.
Wiosną będzie 5 raz, ale znowu z wysięgnikiem.


Koło niebieskiego już wycięte, panowie się śmieli, że teraz mam palmy
ale mnie się podoba, czuć oddech, a drzewa nadal są...tylko teraz widać cały syf sąsiada, trudno....wole jednak mieć mniej pracy.



____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rosa 07:45, 04 gru 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Fajnie po tych postrzyżynach . Egzotycznie trochę się zrobiło.
Milka 07:50, 04 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
tu w lasku poprzednim razem kilka zdążyli zrobić, na jednej wysoko jest gniazdo srok, co roku młode tam są, gniazdo nie naruszone..



hortensje bez kwiecia, miłorzęby łyse, róża Chopin wysoko i nadal zielone, a buksy częściowo cięłam, przestałam, jak zauważyłam zmasowany atak ćmy, było akcja ratunkowa i na razie żyją, w nowym sezonie będę pilnować i od razu działać..
opadłe liście z miłorzębów zostawiam, jest naturalna ściółka, same się zlasują i chronią przed suszą

przy okazji cięcia, niestety i straty, połamane gałązki magnolii, ogrodowe hortensje, ciut azalie japońskie i rodki tutaj, ale za 2 lata powinno się to odbudować
cięcie drzew, jak jest dolne piętro, to nie lada wyzwanie

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:53, 04 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rosa napisał(a)
Fajnie po tych postrzyżynach . Egzotycznie trochę się zrobiło.

Tak, też mam takie odczucie ale za to, jak będą wichury, a na bank będą, już mnie tyle pracy nie czeka, to zmora co 3 dni grabić 5cm warstwy igieł, usiane wszystko wkoło. Miłego dnia


a tyle tego było
ciężko zdjęcie zrobić
jak posprzątam balkon, to może uda się z góry całość pokazać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anda 07:56, 04 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Oj, masz tych drzew tam u siebie. Nie dziwię się, że ekipę wezwałaś. teraz masz więcej oddechu w ogrodzie

Mój sąsiad tak podciął swoje drzewa iglaste, bo też za duże już były



Daj proszę znać, jak je zobaczysz, to je skasuję.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mirka 08:01, 04 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Irenko a nie myślałaś żeby część tych sosen że środka działki wyciąć całkiem?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 10:31, 04 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Milka napisał(a)


Elu dzięki chciałam biały, ale mnie przerobili
Teraz i u mnie już łysawo, mroźno, ale patrzę na prognozy grudniowe, a tam i w nocy plus 11 ma być, szok...wyłażą mi tulipany i hiacynty, o zgrozo
Wczoraj z ekipą, potem po nich jeszcze czyściłam, a potem sił mi brakło, ledwo do domu się doczłapałam

hakonki teraz w pionie stoją, jak je mróz popieścił


Po tych mrozach ciepło i wilgotno może spowodować, że rośliny pomyślą wiosna przyszła....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies