Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 05:35, 03 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
KasiaBawaria napisał(a)
Zaluje, ze nie moge miec tylu drzew i krzewow.Za waski ten moj ogrodek.
Dziekuje za fotki siewek lawendy. U mnie chyba nigdy sie nie wysialy. Jakie masz odmiany?

No z naszymi chciejstwami tak jest, każdy czegoś chce, z reguły, to co u innych.
Lawendy stare, kiedyś nie było nazw, ale wytrzymałe i płodne. One sieją się, gdzie sucho i i jakiś żwirek.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:38, 03 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
greg66 napisał(a)
Irenko wychodzi Twoja funkia ta wielka com ją wykopał jesienią i bodziszek Twój mi zakwitł

Obie rośliny fajne. Moje też wylazły i bodziszki w pąkach, ale leje non stop, to mało co idę oglądać.
Cieszę się, że rośliny się spisały
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:41, 03 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anda napisał(a)
Irenko, nie mam automatycznego podlewania. Nie wiem, od czego to zależy. W tym roku dostały obornika granulowanego podwójną dawkę, może to im pomoże. Nie za bardzo mam ochotę je wywalać, ale żółtych liści już we wrześniu „nie zniese”

Te żółte liście mnie zastanawiają, bo one naprawdę do mrozów super wyglądają.
Może coś innego im szkodzi, albo potrzebują czasu.
ja mam jeden na strasznie suchym miejscu, trudnym i rośnie, jak szalona. Inne mam na kwaśnym i dość często podlewanym stanowisku i te jakoś wolniej rosną, ale w końcu widzę, ze dostosowały się i kwitną obficie.
Na pewno zabiegi, które zrobiłaś, pomogą. Nie wywalaj, czekaj, bo to cudna roślina, w końcu zimujący hibiskus
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Malgosik 09:22, 03 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Milka napisał(a)

Tak, u nas dużo posadzonych wzdłuż drogi, na Krakowskiej też.
Małgosiu, kupiłam z koralikami, tzn pąkami, więc koraliki będą. Mnie zachwycają ich wczesne liście, bo potem całkiem inne są i też mnie zachwycają.
O tu mój z pąkami
Ma na każdej gałązce.


Hi hi. Muszę wejść na drabinę by zobaczyć czy są u mnie kwiaty. On jakoś w górę unosi liście a kwiaty tam są ukryte.
____________________
Ogród na glinie
KasiaBawaria 09:37, 03 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie rosnie np. hidcote, moze usunelam przez przypadek siewki? W tym roku poloze w jednym miejscu sciete kwiaty i zobaczymy czy cos wyrosnie
____________________
Zapraszam na kawe
hankaandrus_44 10:24, 03 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Irenko, moje pozdrówka niedzielne zostawiam i lecę szykować się do ogrodu. Zatrzymam się u Ciebie po powrocie. Na dłużej, wieczorkiem. Buziaczki, pa
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Kindzia 11:50, 03 maj 2020


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bardzo ładna ta Rose Marie, bardzo!!! Duża rośnie?

Toje Yellow River inaczej się zachowuje niż moja...patrzę teraz na moją przez okno, przekwita, liście już widać, a nadal kremowa...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
gogo 13:03, 03 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Nigdy nie zwracałam uwagi na terminy kwitnięcia cebulowych, a to błąd
Dlatego u mnie tulipany i narcyzy kończą i nie ma następnych
Muszę to zmienić.
Fajny zestaw hortek z funkiami
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
eVka 13:31, 03 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)

Tak, bo i kasa i praca.
No obyś się nie rozczarowała, bo u mnie tak idealanie dopieszczone nie jest. ale co tam

Oj oj, widziałam w TV takie ogrodu właśnie uwielbiam, nie takie wycacane co do mimiletra tylko prawdziwe, w których widać, że to ich właściciel w nim pracuje a nie wynajęty ogrodnik
____________________
KasiaWB 18:08, 03 maj 2020


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Irenko bardzo dziękuję za odpowiedz odnośnie elaty Już sobie wszystko zanotowałam ku pamięci
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies