Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Gosiek33 07:56, 21 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Fantastyczne zakupy


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 08:12, 21 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Piękne zakupy...
Ja jednak się boję tego dębu. Piszą, że 10 lat to 5 metrów, ale u mnie rosną drzewa 3 razy szybciej... Nie będę ryzykować
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sarenka 08:39, 21 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
jolanka napisał(a)
Obiecane zdjęcia zakupów drzewkowych;)
Na razie przywiązane przy śmietniku bo nie chcę aby wiatr je przewrócił.
Dąb Green Pillar sztuk 2 i buk Dawych Gold sztuk 1


Ale fajne zakupy! Ten dąb wpadł w oko, ciekawe czy u mnie by pasował choć wolałabym coś niższego trochę, ale muszę o nim więcej poczytac ')
____________________
Magda W samym sloncu
08:55, 21 paź 2018
Super drzewka, u mnie graby i dęby to bardzo silny alergen dla syna, dlatego nie kupuje
Gosiek33 09:16, 21 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
MonikA napisał(a)
Super drzewka, u mnie graby i dęby to bardzo silny alergen dla syna, dlatego nie kupuje



Też broniłam się przed trawami ze względu na alergię córki. Ale alergeny unoszą się na tak wielkie odległości że nie da się ich uniknąć. Kiedyś były badania nad alergią na pyłek jakiś wielkich drzew, chyba cedrów i okazało się, że najwięcej alergii było nie tam gdzie rosły a kilkanaście kilometrów dalej.

Sadź piękne drzewa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
11:11, 21 paź 2018
Gosiek33 napisał(a)



Też broniłam się przed trawami ze względu na alergię córki. Ale alergeny unoszą się na tak wielkie odległości że nie da się ich uniknąć. Kiedyś były badania nad alergią na pyłek jakiś wielkich drzew, chyba cedrów i okazało się, że najwięcej alergii było nie tam gdzie rosły a kilkanaście kilometrów dalej.

Sadź piękne drzewa

Też pediatra mi tak mówiła, ale boję się.
Gosiek33 11:43, 21 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zanim te dęby wejdą w fazę kwitnienia i ewentualnie pylenia to trochę czasu minie. A inne alergeny i tak przyfruną z wiatrem

Teraz największym problemem jest powietrze zanieczyszczone przez spalanie węgla i jeszcze gorszych trutek. Elektrownia jak pali to choć na kominach ma, a przynajmniej powinna mieć specjalistyczne filtry. A my na naszych kominach co możemy założyć -maseczkę?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
dominika_ 12:09, 21 paź 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Umarłam na widok Twoich róż, proszę mnie obsypać ich płatkami
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
inka74 13:27, 21 paź 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiu z tymi roślinami alergizującymi to różnie jest. Są osoby, które nawet w pobliżu nie mogą być alergenu. Wyobrażasz sobie nie móc wyjść na własny ogród bo od razu zaczynasz kichać? Jak masz uczulenie na dąb i takie drzewo ci rośnie pod oknem to pyłki masz i na ogrodzie i w domu w dużo większym nasileniu niż gdy rośnie u sąsiada.
Ja ostrożnie podchodzę do tego. Trawę łatwo wyrzucić. Drzewo trochę ciężko szczególnie jak spore będzie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 14:51, 21 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Gosiu z tymi roślinami alergizującymi to różnie jest. Są osoby, które nawet w pobliżu nie mogą być alergenu. Wyobrażasz sobie nie móc wyjść na własny ogród bo od razu zaczynasz kichać? Jak masz uczulenie na dąb i takie drzewo ci rośnie pod oknem to pyłki masz i na ogrodzie i w domu w dużo większym nasileniu niż gdy rośnie u sąsiada.
Ja ostrożnie podchodzę do tego. Trawę łatwo wyrzucić. Drzewo trochę ciężko szczególnie jak spore będzie



Każdy musi podjąć decyzję indywidualnie alergia alergii nierówna. Kiedyś przeczytałam, że alergia to znaczy dziwaczna choroba
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies