Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

m_gocha 22:57, 04 lis 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Jolka! Od około 2 tygodni obserwuję w ogrodzie wręcz nalot sikorek. Z czego się oczywiście bardzo cieszę. Przypominam sobie, że w ubiegłym roku też było podobnie ale po jakimś czasie zniknęły I tak się zastanawiam czy może je troszkę zacząć podkarmiać aby zostały. Co o tym myślisz jako specjalistka od ptaków?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
anabuko1 18:08, 07 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Jolu, witaj!
Piękny ten wyżołcony miłorząb.
Mam go na liście,,kiedyś.. na razie brak na tym terenie miejsca.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kindzia 14:17, 14 lis 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jak patrzę na Twojego żółtaska...od razu mi się przypomniało, że swojego powinnam przesadzić...i nic nie wiem na ten temat, czy są szanse powodzenia, kiedy, jaki korzeń ma...muszę się zorientować. Rodki się rozrosły, a on sobie wśród nich...i dusi się.

Jolcia masz jeszcze pięknie, kolorowo. U mnie już bez koloru praktycznie. To wynik sprzątania, jak byś tak chciała wiedzieć Coś za coś, także się nie stresuj niepotrzebnie!

Buziaczki
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
jolanka 17:54, 17 lis 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Wracam po przerwie
Jakoś tak zdrowotnie mnie pokarało ostatnio więc jeśli zaglądam na O. to raczej oglądam co tam u Was słychać a swój wątek zostawiałam „na później”

A ogrodowo? Udało mi się zadołować donice - a było ich trochę, bo i 3 drzewa, sporo róż, o bylinach nie wspomnę
Wszystko zostawione do wiosny. Cóż, ten rok ńie był dla mnie łaskawy. Planowałam sporo, niewiele z tego wyszło. Trudno, liczę, że kolejny nie będzie taki wredny i pozwoli na dokończenie tych rozgrzebanych prac.

Odpowiem zaraz na posty chociaż częściowo będą już może nieaktualne za co przepraszam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:57, 17 lis 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
AgataP napisał(a)


Kurcze, dobrze że ja nie mam takich alergii wziewnych.. ale ja znowu na ukąszenia gwałtownie reaguję. W tym roku chciały zrobić gniazdo u mnie szerszenie, ale im nie pozwoliłam bo to było akurat w uczęszczanym miejscu. Musiałam je wypłoszyć.
Joluś pozdrawiam...

Przygoda zapamiętana na całe życie
Wczoraj eM zdjął z drzewa budkę lęgową sikorek, w której szerszenie zrobiły sobie latem gniazdo. Jak zgram zdjęcia to pokażę Ci jak to wygląda, niesamowicie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:59, 17 lis 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Macham Joluś U mnie śnieg z deszczem pada

Buziaki, Gosiu
U mnie za teraz już -3, to co będzie w nocy. Nie lubię zimna, ja jestem ciepłolubna istota
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:01, 17 lis 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Gosiek33 napisał(a)
Jolu aż tak Cię wzięło? Bardzo współczuję takiego doświadczenia


malgorzata już śnieg to za wcześnie

Sama wiesz, ze nigdy nie wiadomo co nas uczuli. Kiedyś myślałam, że to dotyczy tylko dzieci ale już wiem, że i na stare lata trzeba uważać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasya 18:05, 17 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42216
jolanka napisał(a)

Buziaki, Gosiu
U mnie za teraz już -3, to co będzie w nocy. Nie lubię zimna, ja jestem ciepłolubna istota


U mnie tak samo przestała nas jesień rozpieszczać
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jolanka 18:15, 17 lis 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Margarete napisał(a)
Ale cudnie zwiewne te twoje miskanty takie puchate kwiatostany mają.
Inne kolory w ogrodzie też fajne, ambrowca zazdroszczę a żółtego kurczaczka mam u siebie tylko mój mniejszy - ale jest

Dęby piękne i buk też. Będzie cudnie jak je posadzicie. Ja dęby mam tuż za płotem. To sobie je podziwiam jak "swoje" a buka mam u siebie jednego Trikolor. On taki delikatniejszy i drobniejszy niż inne buki. U ciebie będą świetnie wyglądać.

W tym roku nakupowałam sporo nowych miscantów. Jeśli przetrzymają zimę to fajnie będą wyglądały moje rabaty A 3 lata temu nawet nie wiedziałam, że istnieją
Ambrowca będę i w tym roku okrywać na zimę, ładnie się przyjął więc szkoda by było. Widzę go z salonu na tle lasu, piękny jest
Kilka dni temu wlazłam nogą na Marikena- kurczaczka, tylko takiego nisko szczepionego, prawie przy ziemi i złamałam dwie gałązki, wrrr... Zrobił się sporo mniejszy

Dęby zamiast na swoim miejscu wylądowały na zimę do przechowalnia razem z donicami, choróbska nie pozwoliły mi na nic innego. Oby nic im się nie stało. W ogóle dęby to mam dookoła swojej działki, niektóre mają 50-60 lat i wszystkie listki, co do jednego lądują u mnie na trawniku, na rabatach, masakra Lubię je ale te liście doprowadzają mnie do szału. Nie mogę wysypywać kory bo jak to potem sprzątać. Tego jest niesamowita ilość
Tego Buka trikolor widziałam, śliczny jest ale duuuży rośnie, poczekam aż te moje podrosną
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:24, 17 lis 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
ElzbietaFranka napisał(a)
Jolu odnosnie uszczykiwania iglakow. Ja w tym roku po raz pierwszy uszczykiwalam zwykle sosny i to kilka tylko bo eM nie pozwalal teraz widzi, ze warto bylo bo bardzo ladnie wypuscily nowe odrosty.
U mnie himalajska dosyc gesta, ale widzialam u Waldka takiego rozczochranca piekna pisal, ze trzyma ja w ryzach.uszczykujac.

Jolu zagladalam na pierwsze str twojego watku i masz posadzonego tulipanowca powiedz mi jak on teraz wyglada i czy kwitnie juz u ciebie.
Mam tez tulipanowca i w tym roku dosyc sporo urosl ale nie kwitnie. Kazdej wiosny wypatruje kwiatow i nic.

Elu, iglaki naprawdę dobrze wyglądają po takim „fryzjerze” Mamy za ogrodzeniem taką dziką działkę, gdzie rośnie sporo m.in. sosen. Nie chciałam aby zasłoniły mi mój świat więc kilka zaczęliśmy skracać. Wyglądają teraz super, zagęszczone, zwarte, niewysokie. Muszę zrobić im zdjęcia, to pokażę

Tulipanowca mam od od 4 lat. Ma teraz jakieć 4-5 metrów, to fastigiata. Tak, kwitnie ale niewiele, pojedynczymi kwiatami. Dwa lata temu miał ich sztuk 2 , w tym też tyle Rok temu podmarzł w maju i dwa razy tracił liście. Może to dlatego.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies