Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Helen 20:41, 26 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
April napisał(a)
Ładne zdjęcia z motylkami robisz
Podobają mi się twoje floksy takie ciemno fioletowe. Nie tracą koloru w kolejnych sezonach? Bo moje co sezon stają się niestety jaśniejsze.
Jeżówki też podziwiałam i zazdrościłam. Ja chyba swoje za mało w tym sezonie dokarmiałam, bo karleją. No chyba że ta susza im nie służy. Albo jedno i drugie.

No właśnie - jak dbać o jeżówki - czego one potrzebują? Czy dużo słońca, podlewania i dokarmiania czy niekoniecznie? U mnie ładnie kwitną, ale często mają jakby oklapnięte liście, jakby miały za sucho. Jak podleję, to się wyprostowują, ale później to samo.
No i niektóre skarlały.
____________________
Helen - Hortensjowo
jolanka 21:39, 26 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
sylwia_slomczewska napisał(a)
Daleko cofałam do ławeczki
Pięknie róże powtarzają, jeżówki śliczne

Róże nieśmiało zaczynaja drugie tłoczenie. Oby miały duuuuzo kwiatów
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:39, 26 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Anda napisał(a)
Piękne widoki. Bujnie masz i piękne kolory.

Piękne dzięki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:41, 26 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Margarete napisał(a)

No to fajnie że miskanty dały radę. A jeżówki śliczne
Już zapisana nazwa .


Mam ochotę jeszcze na 2-3 miscanty. Może uda mi się w sierpniu odwiedzić Daglezję
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:46, 26 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
April napisał(a)
Ładne zdjęcia z motylkami robisz
Podobają mi się twoje floksy takie ciemno fioletowe. Nie tracą koloru w kolejnych sezonach? Bo moje co sezon stają się niestety jaśniejsze.
Jeżówki też podziwiałam i zazdrościłam. Ja chyba swoje za mało w tym sezonie dokarmiałam, bo karleją. No chyba że ta susza im nie służy. Albo jedno i drugie.

Floksy mam pierwszy rok więc niewiele mogę o nich powiedzieć. Na pewno potrzebuje duuuzo wody i podpórek bo wyłamują im się gałązki. Zobaczę w przyszłym roku czy będą zmieniały im się kolory, oby nie
Jeżówki jednak są wybitnie żarłoczne. Jak tylko zapomnę podlać to od razu więdną i tak jak piszesz karleją. Susza na pewno nie dla nich
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:50, 26 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Helen napisał(a)

No właśnie - jak dbać o jeżówki - czego one potrzebują? Czy dużo słońca, podlewania i dokarmiania czy niekoniecznie? U mnie ładnie kwitną, ale często mają jakby oklapnięte liście, jakby miały za sucho. Jak podleję, to się wyprostowują, ale później to samo.
No i niektóre skarlały.

Jezówki potrzebują i dużo słońca, i dużo podlewania, i dużo dokarmiania Czyli full wypas
U Gochy kwiaty jeżówek są wielkości sporej dłoni. Niesamowite ale one rosną na glinie i to żyznej. W życiu takich mieć nie będę.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Helen 21:53, 26 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
jolanka napisał(a)

Jezówki potrzebują i dużo słońca, i dużo podlewania, i dużo dokarmiania Czyli full wypas
U Gochy kwiaty jeżówek są wielkości sporej dłoni. Niesamowite ale one rosną na glinie i to żyznej. W życiu takich mieć nie będę.

Jola, dokarmianie - może być płynny florovit?
____________________
Helen - Hortensjowo
jolanka 08:54, 27 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Helen napisał(a)

Jola, dokarmianie - może być płynny florovit?

Na pewno może.
Dziewczyny radziły aby sypać obornik owczy granulowany. Sypnełam i ja ale nie widzę jakoś zbytniej różnicy w porównaniu do innych. Myślę, że każdy nawóz do roślin kwitnących.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 09:34, 27 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
jolanka napisał(a)

Na pewno może.
Dziewczyny radziły aby sypać obornik owczy granulowany. Sypnełam i ja ale nie widzę jakoś zbytniej różnicy w porównaniu do innych. Myślę, że każdy nawóz do roślin kwitnących.



Przetestowałam ten granulat owczy i już wiem, że w czasie takiej suszy się prawie wcale nie rozkłada. Lepiej go moczyć i co jakiś czas wodą w której się rozpuszcza podlewać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anabuko1 12:40, 27 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
jolanka napisał(a)
Rutewki są takie delikatne:


I takie piękne.
Ja nimi cieszę się pierwszy rok
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies