Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 19:47, 31 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
mrokasia napisał(a)
Poleciałam obejrzeć swoje. Na razie, odpukać, czysto. Ale to pewnie kwestia czasu... będę pryskać jutro bo dziś wieczorem będę późno.

Kasia, dwa dni temu patrzyłam, czysto było a dzisiaj masakra, takie skubane tempo maja
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:50, 31 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
anpi napisał(a)
U mnie też zaatakowała kulki bukszpanowe przed domem.A myślałam że do nas jeszcze tak szybko nie dotrze Chętnie złożę się z kimś na Lepinox,bo pewnie to już będzie ciągła walka.

Widziałam u Ciebie, wrrr.
Ja dostałam kilka łyżeczek od dobrej duszyczki Asi Nie spodziewałam się, ze się przyda.
Pewnie w przyszłym roku będę musiała tez kupić
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:51, 31 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gosiek33 napisał(a)
To draństwo

Nooo, wrrrr aż mi się nóż otwiera
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:54, 31 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Oprysk zrobiony, teraz będę czekać i oglądać bukszpany. Rozumiem, ze za kilka dni powinnam powtórzyć oprysk, tak?

Asiu- Makadamia , jesteś kochana, że odstąpiłaś tego Lepinoxu.
Nie spodziewałam się, ze się przyda Buziaki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 22:34, 31 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Z instrukcji:

Zaleca się wykonanie pierwszego zabiegu w trakcie lub bezpośrednio po wylęgu gąsienic. Zabieg zaleca się wykonać wieczorem.

Bukszpan
ćma bukszpanowa
Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 1 kg/ha.
Odstęp między zabiegami: co najmniej 7 dni.
Zalecana ilość wody: 400 – 600 l/ha.
Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.
Maksymalna liczba zabiegów w sezonie: 3.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI, OKRESY KARENCJI I SZCZEGÓLNE WARUNKI
STOSOWANIA
Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji):
środka nie stosować w dniu zbioru.

W przypadku wystąpienia opadów do 48 h po aplikacji, zabieg należy powtórzyć.
Nie mieszać środka z produktami o silnie alkalicznym pH. Mieszanina nie powinna przekroczyć pH 8,0.

SPORZĄDZANIE CIECZY UŻYTKOWEJ
Ciecz użytkową przygotować bezpośrednio przed zastosowaniem.
Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej dokładnie ustalić potrzebną jej objętość wraz z ilością środka. Napełniając opryskiwacz postępować zgodnie z instrukcją producenta opryskiwacza.
W przypadku braku instrukcji odmierzoną ilość środka dodać do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą (z włączonym mieszadłem).
Po wlaniu środka do zbiornika opryskiwacza niewyposażonego w mieszadło hydrauliczne, ciecz mechanicznie wymieszać.
W przypadku przerw w opryskiwaniu, przed ponownym przystąpieniem do pracy ciecz użytkową w zbiorniku opryskiwacza dokładnie wymieszać.
Roztwór do opryskiwania stosować bezpośrednio po jego przygotowaniu, mieszając. Nie pozostawiać roztworu do opryskiwania na więcej niż dwanaście godzin.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 12:46, 01 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Buziaki Iwonko, przyda się
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 12:49, 01 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Dzisiaj nie znalazłam gasiennic, ale jest mnóstwo jajeczek, pajęczyn. Czy z tego wylęgną się nowe? Kiedy pryskać , czy jak się pojawią nowe czy tez za 7 dni bez względu na to czy się pojawią ?

Już wiem, Toszka mi odpowiedziała na wątku o cmie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 12:53, 01 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jolu ja będę pryskać w sobotę, czyli po 7 dniach... mimo deszczu, który padał w sobotę po południu, widzę, że zadziałał oprysk.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 12:56, 01 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
tulucy napisał(a)
Jolu ja będę pryskać w sobotę, czyli po 7 dniach... mimo deszczu, który padał w sobotę po południu, widzę, że zadziałał oprysk.

Ze tez takie coś się przypałęta i nerwy i czas zabiera wrr

Toszka napisała żeby we wrześniu sprawdzać i tez pryskać.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 13:23, 01 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Tak planuję, jesienią drugi oprysk machnąć. Ehhh godzina z hakiem nie wyjęte na to, opryskiwacz ciężki...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies