Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 11:56, 14 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Test miałam robiony 8 lutego w okrągłe urodziny mojego eMa więc świętowania tego dnia nie było
Dzisiaj już chce mi się wstać z łóżka więc mam nadzieję idzie ku dobremu. Piękne słoneczko za oknem więc zaraz się ciepło ubiorę i chociaż na trochę wyjdę do ogrodu. O żadnych robotach oczywiście nie ma mowy ale nacieszyć oczy a i owszem trzeba

Może doradźcie mi jakie nożyce akumulatorowe do żywopłotu kupić? Mam takie mniejsze z dwoma ostrzami do trawy i krzewów firmy na B. ale do większych rzeczy jak choiny kanadyjskie, tuje czy świerki nie bardzo się nadają. Potrzebuję z dłuższym ostrzem ale muszą być lekkie bo u mnie niestety hmm za dużo pary w łapkach to nie ma a EMowi nie mogę dać tego robić bo rośliny stracę.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sylwia_slomc... 12:22, 14 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81611
Cieszę się, że masz już siłę na pion Teraz życzę szybkiego powrotu sił
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 12:22, 14 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Czytam że się koronowałaś I cieszę się że w miarę lekko przeszliście. U mnie w pracy też to "panuje". Koleżanka zrobiła test tylko dlatego że córka chora. Ona żadnych objawów, totalnie nic, a wynik pozytywny.
Wracajcie do pełnego zdrowia i siły
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magleska 18:14, 14 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18269
Jola dobrze,że już lepiej się czujesz

co do nożyc -ja mam St...a i jestem zadowolona -dają radę ogromnym kępom miskantów .

ale nie wiem ,czy dadzą radę świerkom ....

może do świerków lekką piłę szablastą ? to jest moje kolejne chciejstwo do ogrodu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
jolanka 22:06, 14 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cieszę się, że masz już siłę na pion Teraz życzę szybkiego powrotu sił

Tej siły to jeszcze brakuje ale będzie dobrze. Dzisiaj wyszłam na kilka minut, jutro planuję więcej. Nawet kuchnię ogarnęłam bo eM w niej ostatnio gospodarował nooo, zmęczyłam się
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:09, 14 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
April napisał(a)
Czytam że się koronowałaś I cieszę się że w miarę lekko przeszliście. U mnie w pracy też to "panuje". Koleżanka zrobiła test tylko dlatego że córka chora. Ona żadnych objawów, totalnie nic, a wynik pozytywny.
Wracajcie do pełnego zdrowia i siły

Jola, koronę już poprawiam na głowie i idę do przodu
Już jest lepiej a W. wcale, nic a nic, potwierdzone testem. Cieszę się, bo facet chory w domu to by dopiero było
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:13, 14 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Magleska napisał(a)
Jola dobrze,że już lepiej się czujesz

co do nożyc -ja mam St...a i jestem zadowolona -dają radę ogromnym kępom miskantów .

ale nie wiem ,czy dadzą radę świerkom ....

może do świerków lekką piłę szablastą ? to jest moje kolejne chciejstwo do ogrodu

Dzięki Madziu
Mam B. I pewnie do miscantów mi wystarczy. W ub roku nowy, właśnie takie jak Twoje odmówiły posłuszeństwa a ponieważ były jeszcze na gwarancji to dostałam zwrot pieniędzy. Dla mnie jest ważne aby nożyce nie były ciężkie więc sprawdzam wagę z akumulatorem.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 11:41, 15 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja mam też S...l do żywopłotu. Dopóki tnę nisko, jest ok. Ale jak muszę podnieść nad głowę, to ręce bolą. A imho mam wyćwiczone ramiona, więc raczej nożyce ciężkie. A i ja mam elektryczne na kablu. Raz przecięłam przedłużacz, jak mi się zaplątało wszystko. Ale zabezpieczenia zadziałały.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agatorek 11:47, 15 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
jolanka napisał(a)

Aga, na pewno z Tatą będzie dobrze, trzymam kciuki
A co do życzeń spotkania to ja mam pewność, że się uda


Dzięki .
Tata bardziej psychicznie się przejmuje (ze względu na swoje choroby), niż fizycznie cierpi. Ale jest już poprawa, tak jak i u Ciebie.

Także czekamy, aż się ociepli i możemy coś zaplanować. Chętnie zobaczę jeszcze kilka ogrodów na żywo

Edit: u mnie nożycami i innymi niebezpiecznymi narzędziami zajmuje się eM . Jestem dość pechowa do różnych ostrych narzędzi i wolę nie ryzykować.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 12:09, 15 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
W kwestii elektrycznych nożyc to ja mam dość lekkie Black and D. Śmigam nimi dość szybko żywopłot na sporej wysokości, na czubku drabiny, więc chyba mogę go polecić Jeszcze nigdy mi nie wypadł a i ja na drabinie się utrzymałam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies