Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Napia 18:22, 04 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
nicol21 napisał(a)
Za to śnieg jest pierzynką dla roślin więc mniejsze ryzyko, że przemarzną.
U nas śniegu w ogóle nie było, szaro, buro i ponuro... też chcę wiosny a jej jeszcze nie widać,.


Dwa dni temu ogród w śniegu, dzisiaj plus 8. Nieprawdopodobna jest ta pogoda. Widzę, że wychodzą kły irysów cebulowych. Wiosna się zbliża dużymi krokami, ale zima jeszcze może trochę namieszać.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Tess 20:05, 04 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dziękuję, Jolu za podpisanie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
jolanka 17:06, 08 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Napia napisał(a)


Mieszkam koło Poznania i u mnie nieustannie pada, jak nie śnieg, to deszcz. Jeszcze trochę, a oszaleję od tej pogody. Od października do kwietnia mam listopad z minimalną ilością słonecznego światła. W każdym razie prace ogrodowe przesuwają się w bliżej nieokreśloną przyszłość, niestety.

No to współczuję, też nie znoszę takiej pochmurnej pogody, słońce daje od razu chęć do życia, prawda?
Z drugiej strony trudno mieć pretensje do Matki Natury o to, że nie pozwala zimą latać z łopatą i grabkami
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:09, 08 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
nicol21 napisał(a)
Za to śnieg jest pierzynką dla roślin więc mniejsze ryzyko, że przemarzną.
U nas śniegu w ogóle nie było, szaro, buro i ponuro... też chcę wiosny a jej jeszcze nie widać,.

To prawda, śnieg to najlepsza ochrona dla roślin. W tym roku niczego nie okryłam ani nie obsypalam (przede wszystkim róż) więc kołderka śniegowa nad wyraz pożądana
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:10, 08 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Napia napisał(a)


Dwa dni temu ogród w śniegu, dzisiaj plus 8. Nieprawdopodobna jest ta pogoda. Widzę, że wychodzą kły irysów cebulowych. Wiosna się zbliża dużymi krokami, ale zima jeszcze może trochę namieszać.

Poleciałam zobaczyć czy u mńie tez coś wychodzi z ziemi i … kicha, nic. Tylko ciemierniki mają pąki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:10, 08 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Tess napisał(a)
Dziękuję, Jolu za podpisanie

Nie za ma co
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:19, 08 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ciesząc się pierwszymi zwiastunami wiosny uznałam, że zimowa czapka to nie jest ubiorem właściwym do jej przywitania i oczywiście trochę się przeziębiłam.
„Profilaktycznie”” skierowano mnie na wymaz koronkowy i ku mojemu zdziwieniu wielkiemu jak księżyc w pełni, bo nie mam zielonego pojęcia gdzie, jak i dlaczego, wyszedł pozytywny
Jestem po 3 dawkach szczepienia więc mam nadzieję na lekki przebieg. No wredne toto jest, wredne
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Magleska 17:40, 08 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Jola
teraz taka fala ,że dużo osób ma ,ale na szczęście przechodzi jak lekkie przeziebienie ......
poleż ,odpocznij i kuruj się
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 17:45, 08 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
O masz! Oby lekko przeszło!
U mnie też brak oznak wiosny, poza ciemiernikami .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 17:51, 08 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
No ładnie pani kochana tak bez czapki chodzić i choróbsko przyciągnąć? A z tymi testami teraz to jedna wielka niewiadoma. Mój szef 3 razy na teście był bo chorował typowo covidowo i nic nie wykazało. Potem zrobił na przeciwciała i stwierdzili, że ma świeże jakieś znaczniki to znaczy, że właśnie przeszedł covid. I bądź tu człowieku mądry. Jola, dużo zdrowia. Obyś łagodnie przeszła.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies