Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

April 19:32, 16 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Cudny ten grujecznik, moje się tak nie przebarwiły. Mam cztery sztuki, nówki jesienne, może dlatego. Liczę na takie obrazki jak u ciebie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 19:42, 16 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Piękny i Grujecznik i tulipanowiec kolumnowy, kurczę no! Nie róbcie mi tego
Grujeczniki mam dwa, mam nadzieję na pokaz jesienny. Ale teraz mnie kusi też ta kolumna
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
jolanka 19:46, 16 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
April napisał(a)
Cudny ten grujecznik, moje się tak nie przebarwiły. Mam cztery sztuki, nówki jesienne, może dlatego. Liczę na takie obrazki jak u ciebie

Jola, z tymi grujecznikami to jest różnie. Ja mam dwa: ten jesienią jest obłędny a drugi (pendula) przebarwia się na żółto, podobnie jak u Izy. Warto kupować jesienią aby widzieć jak wygląda. Ciekawa jestem co te Twoje cztery pokażą
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:48, 16 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Agatorek napisał(a)
Piękny i Grujecznik i tulipanowiec kolumnowy, kurczę no! Nie róbcie mi tego
Grujeczniki mam dwa, mam nadzieję na pokaz jesienny. Ale teraz mnie kusi też ta kolumna

A co tam, miejsce masz
I jeszcze ambrowiec, o klonach, bukach nie wspominam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Agatorek 20:00, 16 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ambrowca mam (sadzony jesienią), klony czerwone też (jeden posadzony, reszta przyjedzie wiosną), czyli jeszcze tulipanowiec i buki muszę nabyć
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 20:01, 16 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
jolanka napisał(a)

Jola, z tymi grujecznikami to jest różnie. Ja mam dwa: ten jesienią jest obłędny a drugi (pendula) przebarwia się na żółto, podobnie jak u Izy. Warto kupować jesienią aby widzieć jak wygląda. Ciekawa jestem co te Twoje cztery pokażą


Dobrze, że są cztery, jest większa szansa na przebarwienia
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
mirkaka 10:19, 17 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Ten Grujecznik oprócz pięknego przebarwienia ma jeszcze cudowny pokrój, jak to zrobiłaś ?
On sam tak pięknie rośnie czy go kształtujesz? Jaki będzie wielki docelowo? Może i ja jeszcze się skuszę na niego?

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
TAR 10:34, 17 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7264
Mirko on ma chyba taki pokroj sam z siebie, ewentualnie z lekka korygowany.

tak grujecznika tez na pewno beda chciala dosadzic u siebie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
jolanka 10:39, 17 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Agatorek napisał(a)
Ambrowca mam (sadzony jesienią), klony czerwone też (jeden posadzony, reszta przyjedzie wiosną), czyli jeszcze tulipanowiec i buki muszę nabyć

Haha, wszystko przed Tobą
Pomyśl o tych, które już nie mają miejsca a jadą do szkólki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 10:47, 17 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
mirkaka napisał(a)
Ten Grujecznik oprócz pięknego przebarwienia ma jeszcze cudowny pokrój, jak to zrobiłaś ?
On sam tak pięknie rośnie czy go kształtujesz? Jaki będzie wielki docelowo? Może i ja jeszcze się skuszę na niego?



Już widzę, że Tarcia odpowiedziała. Tak, on tak sam ze się Trochę go podkrzesałam od dołu.
Docelowo ma mieć ok. 10 m wysokości, 4-6 szerokości ale u mnie wątpię, za słaba gleba. Jest piękny ale niekoniecznie lubi silne wiatry, szczególnie wczesna wiosna i wtedy może podmarzać. Poza tym on po takim spektakularnym przebarwieniu dosyć szybko gubi listki i wtedy to tylko gałązki - też piękne
Warto wybrać od razu dobry egzemplarz z jednym silnym pniem bo trafiają się w szkółkach tez takie rosnące bardziej krzaczasto, wielopiennie. Ciąć można.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies