Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 20:11, 28 kwi 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Magara napisał(a)

Prawda, prawda, samą prawdę napisałaś

Jola, czy te tulipany na pierwszych zdjęciach (konkretnie trzecim i czwartym) to exotic emperor? Jeżeli tak to czy też je oceniasz jako niezniszczalne i mnożące się?

Niebieski kwiatuszek - obstawiam, że to ułudka wiosenna

Tak, przynajmniej takie kupowałam
Czysą niezniszczalne? Hmm, u mnie wszystkie są niszczarne bo wykopuję a później kupuję nowe. Zawsze planuję oczywiścię, że zadbam, przebiorę i posadzę od nowa ale jakoś tak
Dzięki, ułudka mi się już podoba.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:12, 28 kwi 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Dorii napisał(a)
Potwierdzam że to piękne maleństwo to ułudka wiosenna

Dzięki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:13, 28 kwi 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Gosiek33 napisał(a)
Tak to ułudka wiosenna

Haha, wiesz, że ja z nazwami to nie teges Więcej mam takich NN. Będę pewnie znowu prosić o przypomnienie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:16, 28 kwi 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Agania napisał(a)
Poznaję ptaki u ciebie, trznadel wygląda jak mój pierwszy kanarek, którego miałam w dziciństwie
Czyściłaś seslerię Haufleriana?...moja ma dużo suchego.
Tulipanki w donicy są przepiękne

Masz rację, trznadle naprawdę przypominają kanarki, śliczne są, prawda?
Seslerii jeszcze nie czyściłem ale chyba powinnam. Lepiej wtedy rosną. Musiałam jednak trosze popodziwiać jej kwiaty i zrobić kilka zdjęć
Tulipanki dziękują, przynajmniej one nie zostały zeżarte przez nornice, wrrrr
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:17, 28 kwi 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
April napisał(a)


Szybko ci się ułudka rozrośnie. Śliczna jest. Jak chcesz białą to przyjedź do mnie będziemy kopać Choć przyznam że niebieska bardziej efektowna

Chcem podoba mi się Szykuj szpadel
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Alija 20:30, 28 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
jolanka napisał(a)

Muszę Cię zmartwić. Myślę, że mieszkańcy tych Twoich gniazd to na bank się nie zaprzyjaźnią
Sójki to łobuziaki. Wyjadają jajka innym ptakom, zjadają pisklaki.
Co prawda kosy są bardzo bojowe, potrafią bronić „swoje” , nawet widziałam wiele razy jak kosy odganiały skutecznie sójki i to nie tylko od gniazda ale w ogóle z działki , wrzeszcząc niesamowicie, goniąc je tak ostro, że sama bym się wystraszyła. Dzielne.
Synogarlice natomiast to budują takie gniazda, ze jajka same spadają na ziemie. Po prostu kilka patyków na krzyż. Często całe gniazdo spada na ziemię podczas wiatru.
Aż sama jestem ciekawa jak to u Ciebie będzie Obserwuj ale z daleka. Szczególnie kosy bardzo głośno reagują na próbę podejścia bliżej i wtedy niestety sygnalizują drapieżnikom gdzie są


Jolu, wiem, że sójki to łobuzy, dlatego zdziwiło mnie to sąsiedztwo. Awantury są tam na bieżąco. Możemy je obserwować, bo one wszystkie są chyba do nas przyzwyczajone, pod tym drzewem mąż zrobił sobie wcześniej takie chwilowe miejsce do prac ogrodowych, rozdrabniarka, piła, nie przeszkadza im chyba skoro zrobiły gniazda przy tym hałasie.
Ostatnio mąż widział, jak przyleciała sroka, wyobraź sobie sójka i kosy zwarły szyki i wspólnie przegoniły intruza.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 20:31, 28 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
jolanka napisał(a)


Piękne tulipanki. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gruszka_na_w... 21:20, 28 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Fajna ta ułudka. Donicowe tulipanki ślicznie się prezentują.
Czekam na kolejne zdjęcia ptaszarni z komentarzem autorskim.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:30, 28 kwi 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6770
jolanka napisał(a)

Tak, przynajmniej takie kupowałam
Czysą niezniszczalne? Hmm, u mnie wszystkie są niszczarne bo wykopuję a później kupuję nowe. Zawsze planuję oczywiścię, że zadbam, przebiorę i posadzę od nowa ale jakoś tak

Jola, ale wykopujesz specjalnie po kwitnieniu żeby posadzić jesienią czy wykopujesz przypadkowo przy sadzeniu innych rośli (to moja przypadłość )?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
jolanka 18:06, 29 kwi 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Alija napisał(a)


Jolu, wiem, że sójki to łobuzy, dlatego zdziwiło mnie to sąsiedztwo. Awantury są tam na bieżąco. Możemy je obserwować, bo one wszystkie są chyba do nas przyzwyczajone, pod tym drzewem mąż zrobił sobie wcześniej takie chwilowe miejsce do prac ogrodowych, rozdrabniarka, piła, nie przeszkadza im chyba skoro zrobiły gniazda przy tym hałasie.
Ostatnio mąż widział, jak przyleciała sroka, wyobraź sobie sójka i kosy zwarły szyki i wspólnie przegoniły intruza.


A widzisz, bo wróg mojego wroga jest moim wrogiem
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies