Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Mala_Mi 01:04, 12 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jak się ogarnę z robotą to pooglądam co tu się dzieje.. ale na razie.. niestety.. nie ma opcji na forum
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
AgataP 09:43, 12 kwi 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
jolanka napisał(a)


Może nie tyle niwaki ale będę ją uszczykiwać i trochę formować.


Ja swoją kosodrzewinę przycinam już chyba od 10 lat, a od 4 przycinam sosnę. Świerki tnę co roku. Wszystko się zagęszcza i wygląda o niebo lepiej
____________________
Z Pszenicznej...
Agania 13:17, 12 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
jolanka napisał(a)
Kończąc rabaty frontowe przed domem i planując rabatę różaną, o której pisała mi Danusia, myślę o następnych. Ta z platanem zaczyna się, jak widać po wycince brzydkiej sosny, ukonkretniać - narysuję później. Dzisiaj inna próba rysowania.

Jesienią zaczęłam trochę sadzić. Jest 3 omoriki, choina kanadyjska-będą dosadzone jeszcze 2.Da to osłonę na rogu.
2- myślałam o grujeczniku.
3-hortensje
4-miscanty
5-bordowe żurawki
6-niskie kosodrzewinki pumilio
7-wrzosy
8-trzmielina Emerald Gaiety
9-jalowiec plożący, np.Blue Chip

Dalej jest posadzony, na tle szmaragdów świerk Hoopsi i parę metrów w prawo sosna himalajka. Te kulki małe z przodu rabaty to bukszpan na przechowaniu jesiennym.

Co myślicie? Co zmienić? Co dodać? Pomożecie?

Na planie to ta część na zielono.





Jolanka planik musisz bardziej dopracować, ja nie mogę się połapać w tym co już masz, przygotuj osobny plan tej rabaty co na zdjęciu, opisz to co już rośnie na zdjęciu i zaznacz na planie na czarno, a dopiero dorysuj to co planujesz kolorami ponumeruj i zrób legendę.

Rabata z platanem jest na drugim końcu ogrodu, a planujesz ten zakreślony na zielono owal prostokat?...jesli tak, to skupmy się na nim
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Milka 14:51, 12 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Makao_J napisał(a)
Jak chcesz mieć gęstą i nie koniecznie wielką sosnę to możesz ją sobie kształtować na niwaki albo uszczykiwać przyrosty nawet o 2/3 długości.

Popieram Anię, wtedy są gęste i raczej niskie, śliczny akcent
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 14:52, 12 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
jolanka napisał(a)
Zimno dzisiaj, ale coś zrobiliśmy. Krytykowana przez wszystkich jedna z sosen, cóż, zobaczcie sami:

Szkoda jej, niektórym


Szkoda jej, można było formować , ale skoro Ty zadowolona, to najważniejsze
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
jolanka 22:03, 12 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Agania napisał(a)
Jak masz u siebie piaski, to dobrze będą rosły u Was buki, zaplanuj w rabacie może miejsce dla nich


Agatka! Dzięki, masz rację planik jest do kitu, niewiele z niego widać. dzisiaj nie mogłam zająć się ogrodem - ani zdjęć ani planów. Jutro popracuję i dam znać.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:05, 12 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Milka napisał(a)

Szkoda jej, można było formować , ale skoro Ty zadowolona, to najważniejsze


Niestety nie można było jej formować. Tego nie widać na zdjęciach ale ona od strony brzozy nie miała wcale konarów
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Milka 22:13, 12 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
To faktycznie do usunięcia. Ale bedziesz szalec w ogrodzie teraz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
jolanka 22:19, 12 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Milka napisał(a)
To faktycznie do usunięcia. Ale bedziesz szalec w ogrodzie teraz



ACHA!!!
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Agania 13:45, 13 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wcale nie taki maleńki

pilnuj mu przewodnika, dopóki będzie rósł do góry, to nie będzie zakrecał w dół, tak jak u mnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies