Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Kasya 09:25, 14 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42169
Obejrzalam najbardziej podoba mi się watereri
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agania 10:14, 14 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
jolanka napisał(a)


Agatko! Narysowałam w powiększeniu tę część zaznaczoną na zielono - skupiam się teraz na tym.



1 - 3 serby
2 - 3 choiny kanadyjskie jako szpaler
3 - 7 szmaragdów
4 - 3 sosny czarne
5 - zywoplocik z cisów-będzie strzyzony -dookoła żwirowego placu na ławeczkę
6 - świerk Hoopsi - może być do przesadzenia
7 - oj. na rysunku są 3 kropki z cyfrą 6 - to 3 szczepione na metrowych pieńkach świerki globosa

Chciałabym posadzić grujecznika - czerwone kółeczko z literą G,
- poza tym są hortensje i trawy ale trzeba będzie je poprzesuwać (krzyżyki i kropki,
jako obwódki od lewej kosodrzewinki, żurawki bordowe, cyprysiki nana,
zielone kulki to bukszpany.

To tyle. Pomysłów dalej brak.


Jak widzę to główne nasadzenia to same iglaczki

Hortensje i trawy nie pasują mi w tym trójkącie, do przesadzenia w jednej linii lub w grupach, tam widziałabym magnolię, a nawet dwie lub wiśnię Pisardii, złotokap, dołożyłabym lilaki, poniżej jodełkę procera aurea lub świerka Maingold lub jaśminowce lub kaliny, z drzew wierzbę Hakuro lub głóg Paul Scarlet, dalej w prawo buki, na najniższe piętra, azalie japońskie, rozchodniki, min. berberysy, trawki, żurawki, sama musisz się zdecydować, ja tak na szybko rzucam propozycję zageszczającą, mocno zagęszczającą

Jak widzisz też nabazgrałam, a gdzie tam jeszcze do kolorków

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anabuko1 13:26, 14 kwi 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
O ty mieszkasz przy lesie.a ja mam działkę przy lesie.I tez z jednej strony mam za siatka las.
Sosenek rożnego rodzaju przybywa.ale jak ma się duży areał. to można mieć wszystkie chciejstwa
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Milka 20:26, 14 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Sosny podziwiam, co do planu, punkty kumam, reszta czarna magia
U mnie sosny czarne potrafily w sezonie po powodzi, miec przyrosty na ponad metr, w sezonie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
jolanka 20:34, 14 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Agania napisał(a)


Jak widzę to główne nasadzenia to same iglaczki

Hortensje i trawy nie pasują mi w tym trójkącie, do przesadzenia w jednej linii lub w grupach, tam widziałabym magnolię, a nawet dwie lub wiśnię Pisardii, złotokap, dołożyłabym lilaki, poniżej jodełkę procera aurea lub świerka Maingold lub jaśminowce lub kaliny, z drzew wierzbę Hakuro lub głóg Paul Scarlet, dalej w prawo buki, na najniższe piętra, azalie japońskie, rozchodniki, min. berberysy, trawki, żurawki, sama musisz się zdecydować, ja tak na szybko rzucam propozycję zageszczającą, mocno zagęszczającą

Jak widzisz też nabazgrałam, a gdzie tam jeszcze do kolorków



Pomogłas mi z usytuowaniem grujecznika. Masz rację w rogu pomiędzy serbami i choinami nie pasował. - będzie przecież w miarę duży - przy sosnach czarnych będzie pięknie wyglądał. Mam dwie pisardi, ale w innym miejscu. Tam gdzie są Danusia mi proponowała brzozy - muszę sobie przemyśleć - może zamienić pomysły?
Na pewno nie podoba mi się złotokap, ale dlatego, że to jedna z niewielu roślin, której nie lubię.
Nad bukami do tej pory nie myślałam ale muszę "ułożyć" je sobie w głowie.
Na pewno muszę przesunąć hortensje, są, masz rację, za głęboko.
Zastanawiałam się, czy za żywopłocikiem cisowym za ławeczką, nie dać róż albo dereni??
Dałaś mi Agatko do myślenia ho ho.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:35, 14 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kasya napisał(a)
Obejrzalam najbardziej podoba mi się watereri


Watereri to weteranka Była tu pierwsza.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:38, 14 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Milka napisał(a)
Sosny podziwiam, co do planu, punkty kumam, reszta czarna magia
U mnie sosny czarne potrafily w sezonie po powodzi, miec przyrosty na ponad metr, w sezonie.


Punkty kumasz??? Nie kumam. Co do sosen u mnie piach więc na pewno do nieba tak szybko iść nie będą. Poza tym mam zamiar ich trochę ograniczać, tak, aby wyglądały bardziej kolumnowo.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Agania 08:16, 15 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
jolanka napisał(a)


Pomogłas mi z usytuowaniem grujecznika. Masz rację w rogu pomiędzy serbami i choinami nie pasował. - będzie przecież w miarę duży - przy sosnach czarnych będzie pięknie wyglądał. Mam dwie pisardi, ale w innym miejscu. Tam gdzie są Danusia mi proponowała brzozy - muszę sobie przemyśleć - może zamienić pomysły?
Na pewno nie podoba mi się złotokap, ale dlatego, że to jedna z niewielu roślin, której nie lubię.
Nad bukami do tej pory nie myślałam ale muszę "ułożyć" je sobie w głowie.
Na pewno muszę przesunąć hortensje, są, masz rację, za głęboko.
Zastanawiałam się, czy za żywopłocikiem cisowym za ławeczką, nie dać róż albo dereni??
Dałaś mi Agatko do myślenia ho ho.


Nowe propozycje i od razu masz nowe spojrzenie, coś Ci bardziej pasuje, coś mniej, zamiany, podmiany...aż rabata będzie taka jaką sobie wymarzyłaś tylko rośliny trzeba dobrze rozmieścić i dopasować.

Pomysł z dereniami bardzo mi się podoba, nie będzie nudy, ale to muszą być derenie białe Aurea, tak samo nimi możesz zastąpić złotokapa, którego nie lubisz, będzie powtarzalność gatunków i jakiś pomysł w nadaniu stylu ogrodowi

W kolejnej rabacie z brzozami Doorenbos....mogłabyś porobić wysepki z dereniami o zielonych pędach po jednej stronie i o czerwonych pędach po drugiej stronie...nasadzając wokół nich wrzosy i wrzośce, w takim towarzystwie nie mogłoby również zabraknąć oczarów i traw np seslerii jesiennej, a wiosną trzcinników i prosa, letniej molinii variegata

Różanka bardziej pasuje mi od frontu lub zaraz przy tarasie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 08:40, 15 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Do kolekcji sosen dodałabym jeszcze kosodrzewinę Winter Gold, sosnę bośniacką i czarną odmianę Spilberg...Ja mam posadzone 3 Watereri, tworzą fajny zwarty szpaler, szkoda, że nie mam ich więcej tak posadzonych, zasłaniają mi siatkę ogrodzeniową, rosną zwartą grupą i to mi się u nich najbardziej podoba
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kuba 12:57, 15 kwi 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
witaj!
obejrzałam Twój plan i wersję Agani, której już nie pojęłam i wtrące swoje trzy grosze
mam u siebie taki placyk z ławeczką otoczony żywopłotem z cisów, za nimi są właśnie derenie, których za wiele i tak nie widać, a róż wcale sobie nie wyobrażam, chyba że ten żywopłot trzymać nisko, ale mi się zaczął podobać dopiero gdy dorósł do pleców ławeczki; odradzałabym ponadto sadzenie 3 iglaków na pniu obok siebie- to ładnie wygląda na małej rabacie gdzie są one punktem centralnym a tu zginą wśród innych nasadzeń

pozdrawiam gorąco i obserwuję z ciekawością
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies