Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 20:06, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
AnnaCh napisał(a)
Na korzenie lej Joluś teraz korzonkiem. Może tak być, że zbrązowieją i zaczną się sypać, ale się nie poddawaj, cisy są twarde, potrafią z suchego odbić
Ja moje kupowałam z gołym korzeniem, sadziłam jesienią, a na wiosnę myślałam, że wszystkie padną, ratowałam je subsrtalem Magiczna siła, nawóz startowy, właśnie na budową korzeni. Ostatecznie wypadły tylko 2 z 45 sztuk, a po tej zimie wyglądają już super

No właśnie dzisiaj kupiłam i będę lać
Na pewno się nie poddam i będę wszystko robić aby przeżyły. Rano jest tam trochę słońca ale później cień do końca dnia. Na pewno nie będą się przegrzewać i wysychać.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:09, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
_Martini_ napisał(a)
Ależ pracowity weekend mieliście.
Nie poddawaj się z cisem. My mieliśmy wielkie szmaragdy zmasakrowane, w połowie łyse, kopane z gruntu i żyją do dzisiaj i mają się super. Podlaliśmy korzonkiem, potem daliśmy czas na zakorzeniania, żadnych odżywek, dopiero po roku. No i wtedy ruszyły z kopyta Twój cis też sobie poradzi.

Padłam wczoraj jak nieżywa.
To jest tak, że szukamy okazji, w doniczkach nie byłoby takiego problemu ale cena? Teraz muszę dobrze zadbać ale zdaje sobie sprawę, że może któryś krzaczek wypaść Tfu, tfu
Kiedy tak piszecie mniej się stresuje, dziękuję
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:11, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
tulucy napisał(a)
Jolu mnie bolą 4 litery od siedzenia na stołeczku przy czyszczeniu rabat. Twardy cholernie.

Wkleiłam u siebie kilka róż po zimie

Ja nie potrafię na stołeczku Wolę na kolanach, ale muszę coś pod nie podkładać
Byłam u Ciebie i widziałam, normalnie zazdroszczę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Napia 20:56, 16 kwi 2018


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
jolanka napisał(a)
Ale się porobiło
Dziewczyny, odpowiem zbiorowo bo temat ten sam.
Toszka bardzo dziękuję , że wyjaśniłaś problem oprysków promanalem i miedzianem. Uważam, że jesli w ogrodzie występują choroby grzybowe czy robactwo to trzeba interweniowac wczesniej nie typową chemią a właśnie takimi preparatami. U mnie akurat problem będzie istniał bez przerwy bo mieszkam na skraju dużego lasu, łąk z drugiej strony więc i robactwo i grzyby będą niestety

Poza tym jest jeszcze jeden problem. Kupujemy bez przerwy nowe rośliny nie mając pojęcia w jakiej są kondycji zdrowotnej. Często niestety przynosimy do ogrodu "nieproszonych gości". Nie chcę czekać aż choróbska rozpanoszą się tak, że trzeba będzie lać chemią albo wycinać. Mialam już tak z daglezję i świerkami. Duże kupowałam, więc klopoty tez miałam duże. Jedno drzewo musiałam wyciąć, 5 kolejnych ratowałam kilka miesięcy. Dzięki Wam i Mazanowi świerki na razie są ok, sosny też (zarażone zostały wszystkie od tej pieknej daglezji).
Koszty były duże. Wolałabym uniknąć powtórki z rozrywki

Ewa-Anda ma tez rację. Jeśli nie trzeba, nie powinno się bez sensu lać czym popadnie. Ogród ekologiczny jest wspaniałą sprawą, podpisuję się pod tym wszystkimi czterema kończynami Warunek jest jeden. Sąsiad tez tak musi. Nie potrafię sprawić aby wszyscy dookoła dbali we właściwy sposób o swoje otoczenie chociaż gadam, pokazuję ...

Staram się dbać o ptaki, pszczoły, trzmiele i inne skrzydlate. Sadzę to, co lubią, dokarmiam..... więc jeśli mogę wiosną sprawić aby rośliny weszły w nowy sezon zdrowsze dzięki miedzianowi czy promalanowi (innych nie znam), to to robię aby nie kupować czystej chemii potem.




Bardzo jest mi bliskie takie myślenie.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
jolanka 21:36, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Napia napisał(a)




Bardzo jest mi bliskie takie myślenie.

dzieki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:39, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Magleska 21:41, 16 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18651
wiosna piękna jest
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
lindsay80 21:41, 16 kwi 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
jolanka napisał(a)
Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty



Cudnie zestawione kolorki
____________________
Tu ma być ogród :)
jolanka 21:41, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 21:42, 16 kwi 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Moje ulubione kolory
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies