Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

AnnaCh 20:50, 15 kwi 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Na korzenie lej Joluś teraz korzonkiem. Może tak być, że zbrązowieją i zaczną się sypać, ale się nie poddawaj, cisy są twarde, potrafią z suchego odbić
Ja moje kupowałam z gołym korzeniem, sadziłam jesienią, a na wiosnę myślałam, że wszystkie padną, ratowałam je subsrtalem Magiczna siła, nawóz startowy, właśnie na budową korzeni. Ostatecznie wypadły tylko 2 z 45 sztuk, a po tej zimie wyglądają już super
____________________
Ania - Malutki pod lasem
_Martini_ 21:06, 15 kwi 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ależ pracowity weekend mieliście.
Nie poddawaj się z cisem. My mieliśmy wielkie szmaragdy zmasakrowane, w połowie łyse, kopane z gruntu i żyją do dzisiaj i mają się super. Podlaliśmy korzonkiem, potem daliśmy czas na zakorzeniania, żadnych odżywek, dopiero po roku. No i wtedy ruszyły z kopyta Twój cis też sobie poradzi.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
tulucy 21:50, 15 kwi 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Jolu mnie bolą 4 litery od siedzenia na stołeczku przy czyszczeniu rabat. Twardy cholernie.

Wkleiłam u siebie kilka róż po zimie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 23:43, 15 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Myślę, że róże nieźle dawały radę na tej magicznej sile, ale nie mam porównania z innymi nawozami. Dostawały też gnojówkę z pokrzywy do końca czerwca, ale to niezbyt często. Z jednej strony wolałabym chyba coś długodziałającego, żeby nie biegać z wiaderkiem (bo to nawóz do rozpuszczania w wodzie)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 00:00, 16 kwi 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18048
Uuuu kochana, widzę że i u Ciebie pracowity weekend .
Masakra z tymi wywrotkami ziemi...
Za cisy trzymam kciuki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agania 07:30, 16 kwi 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pracy wiosną w ogrodzie nie brakuje, cisy obserwuj, powinny się zabrać, ja swoje też sadziłam z gołym korzeniem, ale u mnie glina, nie wiem jak na piaskach rosną, ale mieszałaś ziemię, aha doczytałam, że ziemię dowozisz ciężarówkami...z pewnością posadziłaś je perfekcyjnie

Nie wiem jak się zachowują róże w donicach?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Anusia 08:01, 16 kwi 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kawał roboty wykonaliście. Ile to się trzeba natyrać aby ogród nabrał odpowiedniego dla nas kształtu. Moje róże po zimie też nie za bardzo wyglądają Prawie wszystkie przycięte przy ziemi. First Lady ładnie odbija ale Chopin i Solo, marnie. Najgorzej jednak wyglądają żurawki.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Kasya 08:11, 16 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42050
jolanka napisał(a)
Zrobiłam trochę świeżutkich zdjęć ale nie mam siły zgrać do komputera
Jutro.

Posadziłam kilka róż, zaczęłam te wypasione cisy.
Zbieram na kolanach cholerne liście z rabat
Zamówiłam znowu wywrotkę ziemi i o dziwo miałam ją w ciągu godziny na działce

Wczorajszy dzień na szczęście już sobie poszedł na spacer ale...
Naprawa werykulatora będzie mnie kosztowała 150 złotych. Poszły wszystkie łożyska i wentylator
Niech no tylko trawa nie będzie wystawowa po takich atrakcjach

Juz jest chyba pojutrze
Wertykulator warto mieć swój. Ja swój kupiłam za 150 pln i używam juz 2 sezon
a przynajmniej nie boje się ze będę musiała zwracać koszty jakiegoś drogiego sprzętu

A gdzie ty ta ziemie jeszcze sypiesz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 09:01, 16 kwi 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)
Wertykulator warto mieć swój. Ja swój kupiłam za 150 pln i używam juz 2 sezon
a przynajmniej nie boje się ze będę musiała zwracać koszty jakiegoś drogiego sprzętu
Ja stoję właśnie przed takim dylematem- kupić czy wypożyczać... tyle, że o glebogryzarkę chodzi. Jedno wiem napewno- łapskami nie dam rady- fizycznie a przede wszystkim czasowo- ogarnąć.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
jolanka 20:03, 16 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Gosiek33 napisał(a)
Kawał dobrej roboty odwaliłaś, odpoczywaj teraz

Jestem baaaardzo zadowolona z tego co zrobiłam. Gdybym nie musiała jechać do pracy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies