Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

Od początku

ZieloneWrota 15:45, 12 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Witam,
Trochę to trwało nim zdecydowałam się na napisanie wątku, jednak chętnie wrócę wspomnieniami do chwil jak to wszystko się zaczęło. Jesteśmy w posiadaniu owej działki od 10lat, służyła nam głównie jako nasz azyl, ucieczka od miejskiego zgiełku. Natomiast jesienią 2012 rozpoczęliśmy budowę domu, a od dwóch lat reanimujemy nasz ogród po tym jak się wprowadziliśmy i wszyscy fachowcy nas już opuścili, małymi kroczkami do przodu. Kilka zdjęć z prawie początku, gdyż zdjęcia z samego kupna działki nam przepadły. W skrócie, gdy kupiliśmy to działka była zapuszczona dzikie drzewka, krzaczki, wtedy wszystko nas cieszyło, był też skup butelek było tego mnóstwo, lecz z pomocą rodziny udało nam się posprzątać oraz doprowadzić trawnik do użytku mój mąż był bardzo zaangażowany w dbanie o trawnik i to zostało mu do dziś.

Taki oto domek mieliśmy do dyspozycji po ciężkiej pracy, nawet zima nam nie była straszna, mieliśmy kominek kozę, która nas ogrzewała, nawet na czas przeprowadzki zmuszeni byliśmy aby w nim zamieszkać na okres 4 m-cy, bez telewizji, wody, ale za to czasu było dużo dla rodzinki i książek, zaległości nadrabialiśmy.



Tyyle zostało z naszego trawnika.

____________________
Agataod początku
AsiaK_Z 22:04, 12 kwi 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
I co było dalej? Witaj
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Makao_J 22:18, 12 kwi 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ciekawa historia. Też pytam co dalej i dołączam
Obrazkową ściągę do podpisu
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Mary 23:17, 12 kwi 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
ZielonaKasia 11:01, 13 kwi 2016


Dołączył: 26 wrz 2012
Posty: 147
Cześć, ładny domek. Będę zaglądać, przez płot pewnie też, bo po sąsiedzku
____________________
ZielonaKasia
BasiaLT 14:34, 13 kwi 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Witaj tak jak pozostali jestem bardzo ciekawa co było dalej
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
ZieloneWrota 16:09, 14 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Witam wszystkich zainteresowanych, przepraszam za opóźnienia lecz ostatnie dni były wypełnione od rana do wieczora ciężką pracą, a teraz na dodatek jakaś infekcja mnie dopadła, obiecuję nadrobić zaległości. Pozdrawiam
____________________
Agataod początku
ZieloneWrota 16:12, 14 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Zielona Kasiu zapraszam na sąsiedzkie pogawędki będzie mi miło.
____________________
Agataod początku
ZieloneWrota 17:01, 14 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Ok część2. I tak po wyjściu fachowców z środka domu, oraz panów od kostki, (pozostała jeszcze elewacja) postanowiliśmy rozpocząć prace nad naszym trawnikiem, zamówiliśmy ziemię, pan który przywoził ciężarówką ziemię był na tyle mało wprawionym kierowcą co się później okazało, gdyż kręcąc w miejscu kołami zniszczył nam podjazd, pan był bardzo zdziwiony gdy zapytaliśmy o ubezpieczenie, zaproponował że nam poprawi i ułoży od nowa, po wielu bojach udało się naprawić z ubezpieczenia ale to już nie to samo wrrr.




Już nam się nie podobał jego wjazd w bramę, ale daliśmy szansę.



A tak wyglądała kostka



____________________
Agataod początku
anbu 17:07, 14 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ojej faktycznie problem z kostką.
Witaj.
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies