Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

Od początku

sylwia_slomc... 13:46, 22 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Witam się i oglądam czytając , podziwiam i widzę wiele wspólnych materiałów w naszych ogrodach
Jak czas pozwoli będę podglądać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Makao_J 13:46, 22 kwi 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ja mam kostką betonową szarą ale ten mech pomiędzy w ogóle mi nie przeszkadza, choć eM dostaje białej gorączki.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ZieloneWrota 13:51, 22 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Prośba o podpowiedź, chciałbym dodać towarzystwo tym roślinkom a są nimi 2-świecznice, 3-przetaczniki, oraz 1-orlik, co z tymi roślinami dobrze komponuje? Świecznica i przetacznik rosną do 1m, jest to miejsce do południa półcień, a po południu słoneczko, stawiam na ogród wiejski. Z góry dziękuję za pomoc.



____________________
Agataod początku
ZieloneWrota 13:54, 22 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witam się i oglądam czytając , podziwiam i widzę wiele wspólnych materiałów w naszych ogrodach
Jak czas pozwoli będę podglądać


Witam, zapraszam ja również sobie pozwolę zajrzeć do twojego ogrodu, pozdrawiam
____________________
Agataod początku
ZieloneWrota 13:57, 22 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Makao_J napisał(a)
Ja mam kostką betonową szarą ale ten mech pomiędzy w ogóle mi nie przeszkadza, choć eM dostaje białej gorączki.


Mój M też jest wrażliwcem ale po dwóch latach odpuścił, i stawia na rustyka .
____________________
Agataod początku
Joku 20:14, 22 kwi 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Dokup więcej orlików, jeden to za mało. Zrób z nich większą plamę. Orliki kwitną wiosną ale potem mają ładne liście. Moimi ulubionymi długo kwitnącymi roślinami są knautia macedonica (świerzbnica) i ostrogowiec. Kwitną przez całe lato do jesieni. Kolor kwiatów różowy i bordowy. Na razie więcej pomysłów nie mam
Dodam że zaciekawiła mnie twoja historia. Będę zaglądać i podglądać twoje poczynania.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Tusiala 23:42, 22 kwi 2016


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
ZieloneWrota napisał(a)
Na wjeździe przy płocie rosły już thuje szmaragdy, do nich dołączyły wrzosy, dąbrówka, oraz lawendy.



Przyjemny zakątek Bukszpan z pewnością się przyjmie, ja też spore przesadzałam, byle o widzie nie zapomnieć.
_Martini_ 23:17, 23 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Cześć Agata, przychodzę z rewizytą.
Strasznie dużo strasznie ciężkiej pracy mieliście dlatego chylę czoła. Rozbiórka domku położyła mnie na łopatki. Czytałam, że planujesz ogród wiejski. Będę zaglądać, bo chociaż mój ogród chcę poprowadzic w nieco innym stylu, to jednak pewne elementy wiejskiego spróbuję przemycić Np. Jolka podpowiada knautię, która mi się podoba, ale w zadnym ogrodniczym jej nie widziałam. Pewnie tylko przez neta dostanę. Mam też lidlowe orliki między hortensjami. A znasz może jarzmiankę? Piękna jest. Czaję się na nią juz jakis czas
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
ZieloneWrota 21:09, 24 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Joku napisał(a)
Dokup więcej orlików, jeden to za mało. Zrób z nich większą plamę. Orliki kwitną wiosną ale potem mają ładne liście. Moimi ulubionymi długo kwitnącymi roślinami są knautia macedonica (świerzbnica) i ostrogowiec. Kwitną przez całe lato do jesieni. Kolor kwiatów różowy i bordowy. Na razie więcej pomysłów nie mam
Dodam że zaciekawiła mnie twoja historia. Będę zaglądać i podglądać twoje poczynania.


Witam Jolu, dziękuję za podpowiedź przejrzę w wolnej chwili propozycje, oczywiście bardzo chętnie pospaceruję po twoim ogrodzie, pewnie znajdę jakieś ciekawostki, oraz nowinki, pozdrawiam gorąco.
____________________
Agataod początku
ZieloneWrota 21:28, 24 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
_Martini_ napisał(a)
Cześć Agata, przychodzę z rewizytą.
Strasznie dużo strasznie ciężkiej pracy mieliście dlatego chylę czoła. Rozbiórka domku położyła mnie na łopatki. Czytałam, że planujesz ogród wiejski. Będę zaglądać, bo chociaż mój ogród chcę poprowadzic w nieco innym stylu, to jednak pewne elementy wiejskiego spróbuję przemycić Np. Jolka podpowiada knautię, która mi się podoba, ale w zadnym ogrodniczym jej nie widziałam. Pewnie tylko przez neta dostanę. Mam też lidlowe orliki między hortensjami. A znasz może jarzmiankę? Piękna jest. Czaję się na nią juz jakis czas


Martini dziękuję za odwiedziny, oj tak rozbiórka dała nam w kość, całe szczęście kolejny etap jest dużo ciekawszy , kochana ta jarzmianka bardzo mnie zaciekawiła, poczytam o niej w wolnej chwili, mam u siebie bardzo dobrze zaopatrzone szkółki popytam o knautię, jak tylko uda mi się ją namierzyć dam szybciutko znać. Jeśli chodzi o orliki oczywiście będą w większej ilości, okazało się że u mojej mamusi na działce wysiało się ich mnóstwo jupi. Pozdrawiam
____________________
Agataod początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies