Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i co dalej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i co dalej

Monka 20:56, 12 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Dziś także w między czasie poczyniłam małe zakupy na rabatę przy wejściu kupiłam hortki limelight , tylko chyba jedna to nie ta odmiana, bo ma inne liście niż pozostałe, pomimo kartki , więc proszę zerknijcie czy mam ją wymienić w szkółce
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 21:01, 12 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
a teraz chyba ta wadliwa hortka

dla porównania pozostałe maję takie liście
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 21:02, 12 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
MirellaB napisał(a)
Witam Bardzo fajny wątek, dużo będzie się działo Oczywiście zaznaczam i będę zaglądała
Miłego dnia


Dziękuję za odwiedziny i zapraszam oj będzie się działo chyba ?
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 21:05, 12 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
a jeszcze dokupiłam do tej rabaty carexy i wysadziłam z donic bo moje tuje chyba ded , co prawda wsadziłam je do gruntu ale jak bym pokazała zdjęcia to trzeba zamykać forum , może odżyją ha ha
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 21:10, 12 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
a teraz coś ku pokrzepieniu serc , co mi się w moim ogrodzie podoba


i widok z góry

____________________
Monika ogród i co dalej
bozga 22:23, 12 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
na tym etapie rozwoju nie można stwierdzić, że to inna odmiana, na pewno zgadza się kolor pędów a co do wybarwienia liści, to wyraźnie jedne są niedożywione natomiast ta ciemnozielona mogła dostać np granulki obornika * właśnie tak wyglądają wtedy liście. Nie wiem w jaki sposób chcesz je sadzić, ja bym tą niepewną ( kwitnienie rozwiąże zagadkę) posadziła pośrodku - ewentualnie będziesz mogła powiedzieć, że tak miało być A jeśli Ci to nie sprawi problemu po prostu wymień na tym etapie i problem z głowy Pozdrawiam
A magiczna siła to nazwa odżywki do hortensji
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Monka 06:11, 13 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Dzięki Bożenko
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 15:10, 14 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
dziś między opadami deszczu zrobiłam fotę mojej nowej rabaty, ale coś mi w niej nie pasuje tzn chyba powinno coś być między hortkami a hostami i żurawkami, a może nie ? rośliny przecież się rozrosną ,czy może tam wsadzić coś jednorocznego , sama nie wiem , a dojdą jeszcze trawy między hortkami, czy wystrczy tylko inaczej to ustawić ?


____________________
Monika ogród i co dalej
Syla 13:55, 15 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Monka napisał(a)
dziś między opadami deszczu zrobiłam fotę mojej nowej rabaty, ale coś mi w niej nie pasuje tzn chyba powinno coś być między hortkami a hostami i żurawkami, a może nie ? rośliny przecież się rozrosną ,czy może tam wsadzić coś jednorocznego , sama nie wiem , a dojdą jeszcze trawy między hortkami, czy wystrczy tylko inaczej to ustawić ?





taki rysunek zostawiam .... w tym miejscu chcesz hortensje to czy w miejscu z betonem również ? nie za dużo ? zastanów się

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Monka 17:24, 15 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Sylwia Ty jak zrobisz projekt to, aż dech zapiera i serce się raduje , niestety już wsadziłam moje hortki i carexy na tej rabacie , zostały mi jeszcze żurawki i hosty , ale zabrakło mi ziemi, a sklepy dziś nieczynne , pewnikiem dokończę jutro jak dam radę i wrzucę fotkę, może rzeczywiście z tymi hortkami tu na tej rabacie i tam gdzie beton to za dużo grzybów w barszczu , ale tą rabtę widać jak się przejeżdża, a grunt to frunt jak mawiają, więc zaczęłam od niej, jak zmienimy koncepcję to je przesadzę tam gdzie kiedyś był beton , albo coś wspólnie wymyślimy , nawet nie miałam czasu i pogoda do d...., i nie wiem jaka grubość tego nieszczęsnego betonu
____________________
Monika ogród i co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies