Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 19:55, 01 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Magara napisał(a)

Wysokość naparstnic bylinowych mnie satysfakcjonuje, dzięki Liczę, że i moje podrosną w kolejnych sezonach, już teraz mi się podobają, rosną sobie na wąziutkim fragmencie pod wiatą z bodziszkami i hostami

Z Jordanm - no to kiepski temat Usiłuję u siebie zdjęcie wrzucić, ale to jeszcze nie ta pora żeby net hulał i pozwalał na takie wymysły jak wgrywanie zdjęć


O naparstnicach wyżej się wypisałam. Dopiszę tylko, że Agata z Tajemniczego ma je ode mnie, chyba że dokupiła jeszcze jakieś inne. Jordana widziałam, bardzo ładny chłopaczek
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:56, 01 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Basieksp napisał(a)


Cudna, romantyczna sesja, strasznie mi się podoba


Nieskromnie przyznam, że nawet przyzwoicie wyszło
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:57, 01 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
malgol napisał(a)

Rany, jak tu pieknie i bajkowo! A te naparstnice to po czym poznajecie ,ze sa bylinowe? U siebie pokaże swoje i please , oceńce jakie one?


O naparstnicach wyżej A u Ciebie też byłam, ale April była szybsza
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:00, 01 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen napisał(a)
Anula, gdzie kupowałaś naparstnice bylinowe, bo też takie chcę.
Wszędzie masz nieziemsko pięknie. I fajnie, że testujesz nowe odmiany rośliny, też tak chcę.


Tak jak napisałam wyżej, już nie pamiętam gdzie je kupowałam. To było ładnych kilka lat temu a one ciągle są I rewolucję ruderowej też przetrwały U Ciebie taki busz, że aby coś przetestować to chyba trzeba coś eksmitować
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:01, 01 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Agatorek napisał(a)


A już myślałam, że jesteś mega fanką motoryzacji i kupiłaś sobie dwa mesie w różnych kolorach

Będę na pewno zaglądać


A nie pogardziłabym
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:16, 01 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)
Ulalala, jak tu gwarno . I piękne zdjęcia są . Nareszcie!
Anula, jak Ty to robisz, że po takiej długiej przerwie ogród wygląda tak, że nas tu skręca? .


Kochana, ja od wiosny nic innego prawie nie robię tylko chwastowiska usuwam. Gdzieś w przerwach udało się coś konstruktywnego zrobić, około 50 roślin posadzonych, kolejne około 50 "w drodze". Ale to taka drobnica, trawki i bylinki. Konkret to 5 kul cisowych kupionych wczesną wiosną. Gdybym tych kul nie kupiła, a jak kupiłam to musiałam posadzić, to nie wiem czy bym do ogrodu wróciła. Te kule mnie zmobilizowały do ogarnięcia terenu. No i działam.

A tu taka fotka, wygląd niby całkiem przyjemnie, ale... Hakone wykopana z bryłą korzeniową leży tam porzucona od prawie dwóch lat, obok niej zalegają tak samo wykopane jarzmianki (mam nadzieję, że przeżyją bo mam na nie plan, ale do realizacji jeszcze kawałek drogi). Wszystko to zalega na chwastowisku (którego nie widać!). I w ogóle to jest tam totalny bajzel. Naparstnice się wysiały i sobie rosną



Tak więc nie ma Was co skręcać, bo real jest raczej taki sobie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:18, 01 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasya napisał(a)
U mnie chyba zadna naparstnica nie zimuje poza tą najzwyklejszą, dwuletnią


Kasia a masz / miałaś te bylinowe? A te najzwyklejsze są chyba najładniejsze
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:22, 01 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Martka napisał(a)


Twoja Lady jest zjawiskowa, rzeźba w ogrodzie to moje marzenie... Może kiedyś. Gra światła i cienia, stonowane kolory, bardzo lubię spójność w Twoim ogrodzie i fajnie, że otworzyłaś na nowo podwoje swego wątku
Molinie Heidezwerg bardzo lubię, mam też ich krewne trochę wyższe Heidebraut i też nie mogę złego słowa powiedzieć.
Czy ta Carillon zimuje i nie trzeba jej wysiewać? Jeśli tak, to by było cudownie!


Lady generalnie ma już swoje lata, to pani w dość podeszłym wieku
W moliniach bardzo gustuję i dokupuję. Co prawda mam na razie tylko tę Heidezwerg i któreś z tych wielkich arundinacea (nie pamiętam nazwy), ale właśnie czekam na kolejne dwie odmiany.
Carillon zimuje, ale ja zostawiam kwiatostany i ona się ładnie wysiewa. I to tak przyzwoicie, nienachalnie, bez sryliona zbędnych siewek do pielenia. Aczkolwiek im więcej ich będzie tym więcej przychówku
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Basieksp 20:23, 01 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Zana napisał(a)


Nieskromnie przyznam, że nawet przyzwoicie wyszło

No bardzo przyzwoicie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Margerytka40 20:51, 01 lip 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Lady leciwa ale dobrze się trzyma i do twarzy jej w zielonym. Tę digitalis lutea to chyba mam i chyba nawet troszkę się jej wysiało z czego się cieszę. Mam nadzieję, że uda mi się jakoś fajnie je wkomponować bo cały czas miejscówkę tymczasową mają
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies