Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Agatorek 23:19, 30 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Zana napisał(a)


Agatorku witam Cię u siebie. Ja mam damę a Ty masz piękny zegar Zapraszam na kolejne odwiedziny

Gosiek wielki cmok No troszkę zaczęłam znowu działać ogorodowo. A dzisiaj zakupiłam dwa mercedesy (buczki znaczy się


A już myślałam, że jesteś mega fanką motoryzacji i kupiłaś sobie dwa mesie w różnych kolorach

Będę na pewno zaglądać
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:37, 01 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Helen napisał(a)
Anula, gdzie kupowałaś naparstnice bylinowe, bo też takie chcę.

Helen, ja nie Anula, ale naparstnice bylinowe, te żółto-kremowe kupowałam w tym sezonie, po konsultacji z Agatą z Tajemniczego Ona też takie ma Sadzonki ok, jak coś to Ci dam namiar
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:08, 01 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Helen, ja nie Anula, ale naparstnice bylinowe, te żółto-kremowe kupowałam w tym sezonie, po konsultacji z Agatą z Tajemniczego Ona też takie ma Sadzonki ok, jak coś to Ci dam namiar


Ja też poproszę, pasowałyby mi kolorem i całą resztą też. Zwłaszcza bylinowością.
____________________
Sałatka pokrzywowa
mrokasia 08:16, 01 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Ulalala, jak tu gwarno . I piękne zdjęcia są . Nareszcie!
Anula, jak Ty to robisz, że po takiej długiej przerwie ogród wygląda tak, że nas tu skręca? .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
antracyt 11:29, 01 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Magara napisał(a)

Helen, ja nie Anula, ale naparstnice bylinowe, te żółto-kremowe kupowałam w tym sezonie, po konsultacji z Agatą z Tajemniczego Ona też takie ma Sadzonki ok, jak coś to Ci dam namiar

To ja też poproszę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 12:05, 01 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8267
Magara napisał(a)

Helen, ja nie Anula, ale naparstnice bylinowe, te żółto-kremowe kupowałam w tym sezonie, po konsultacji z Agatą z Tajemniczego Ona też takie ma Sadzonki ok, jak coś to Ci dam namiar

Koniecznie daj namiar.
____________________
Helen - Hortensjowo
Zana 12:16, 01 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dziewczyny, napiszę szybko w kwestii naprastnicy, bo tu wielkie poruszenie widzę-:

moja to odmiana CARILLON -> kupowałam dawno temu, ale widzę że w kilku sklepach w necie jest dostępna

Magara jeżeli Twoja jest taka niziutka to może to odmiana Creme Belle?

Jest jeszcze żółta naparstnica digitalis lutea -> chyba najwyższa, tej nie mam, nie wiem, nie znam się, zarobiona jestem
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasya 12:43, 01 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41700
U mnie chyba zadna naparstnica nie zimuje poza tą najzwyklejszą, dwuletnią
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Martka 19:47, 01 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zana napisał(a)




Twoja Lady jest zjawiskowa, rzeźba w ogrodzie to moje marzenie... Może kiedyś. Gra światła i cienia, stonowane kolory, bardzo lubię spójność w Twoim ogrodzie i fajnie, że otworzyłaś na nowo podwoje swego wątku
Molinie Heidezwerg bardzo lubię, mam też ich krewne trochę wyższe Heidebraut i też nie mogę złego słowa powiedzieć.
Czy ta Carillon zimuje i nie trzeba jej wysiewać? Jeśli tak, to by było cudownie!
Zana 19:53, 01 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Lady nic nie straciła na urodzie, a jej otoczenie mocno zyskało. Nie wiem jak Ty to robisz, że po dwuletniej nieobecności wszystko wygląda nieziemsko.
Masz tyle roślinnych rarytasów i tak cudownie sfotografowanych, że ogląda się je jak zdjęcia tajemniczego mikrokosmosu.
Ucieszyłam się, że byłam w stanie rozpoznać firletkę i czyśćca.
Ten duet z rododendronów plus hosta- boska kompozycja.


Haniu Otoczenie wizualnie zyskało, powstało zielone tło. Tyle, że to nie moje tło. Za płotem, na działce po ruderze zaczynają się panoszyć dzikie akacje (tzn. ja je tak nazywam). Jestem nieco przerażona ich ekspansywnością, bo dopiero co ich nie było, a tu nagle tuż za płotem wyrasta mi busz! Natomiast na lewo od Lady widać kawałek derenia (taka żaróweczka) a pod nim... na to co pod nim się dzieje to już lepiej spuścić zasłonę milczenia. To tylko tak na zdjęciu z daleka wygląda ok. Ale już niebawem mam zamiar przynajmniej częściowo ogarnąć tę na razie pseudorabatę. Firleta od April przez dwa lata rozpanoszyła się tak skutecznie, że pożarła dosłownie jeżówki, liatry i nie wiem co tam jeszcze. Wyrywałam ją wiosną worami (sorry Aprilku!), trochę zostawiłam
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies