Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Gruszka_na_w... 22:09, 01 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
O rany. Tutaj w ogrodach toczą się wielkie boje kompozycyjne, walka o idealne ustawienia, istotne są centymetry, a ta rzuciła kępę hakonki oraz jarzmianek, wykorzystała możliwości reprodukcyjne naparstnic i rozbiła bank. Daj boziu każdemu takiej umiejętności rzucania roślin samopas.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:15, 01 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
O rany. Tutaj w ogrodach toczą się wielkie boje kompozycyjne, walka o idealne ustawienia, istotne są centymetry, a ta rzuciła kępę hakonki oraz jarzmianek, wykorzystała możliwości reprodukcyjne naparstnic i rozbiła bank. Daj boziu każdemu takiej umiejętności rzucania roślin samopas.


Haha, chciałam to samo napisać . Ta „rabata” wyglada bardzo dobrze!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
nyna76 23:33, 01 lip 2022


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Ha ha dziewczyny, jak wrócę z wakacji to też ciepnę w rabaty jakieś zielone. Niech się samo komponuje

Ogród podziwiam na bieżąco , nie ma to tamto, jest pięknie..
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Magara 23:44, 01 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Zana napisał(a)
Dziewczyny, napiszę szybko w kwestii naprastnicy, bo tu wielkie poruszenie widzę-:

moja to odmiana CARILLON -> kupowałam dawno temu, ale widzę że w kilku sklepach w necie jest dostępna

Magara jeżeli Twoja jest taka niziutka to może to odmiana Creme Belle?

Jest jeszcze żółta naparstnica digitalis lutea -> chyba najwyższa, tej nie mam, nie wiem, nie znam się, zarobiona jestem


Sprawdziłam, moja to faktycznie jako Creme Bell kupowana I w istocie sprzedawca pisze, że max 40 cm, ale wiecie jak z tym jest
Niemniej jednak moje faktycznie niskie więc się już nie nastawiam, że podrosną W tych dzikich czasach i tak cieszę się, że sadzonki były po 7 zeta a nie po 30 i że rosną
Magda, Helen, gdyby Wam chodziło o tą niższą a nie Carilliona, o którym Anula pisze - to oczywiście dam znać gdzie kupowałam

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 18:39, 02 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Daga, koniecznie daj znać.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 18:40, 02 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Chciałam napisać to co Hania, bez napinki wychodzi cudo.
____________________
Helen - Hortensjowo
Alija 23:17, 02 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Twoja Lady może i lata ma, ale wygląd raczej młodzieńczy , klimat ogrodu jej służy.
Pięknie, romantycznie, podziwiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Zana 20:11, 03 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Basiek

Asia a pokazywałaś ją? Bo nie kojarzę. No ale może przegapiłam przez moją absencję.

Haniu U mnie to tak już bywa, Iwonka/Inka coś wie na temat porzuconych u mnie roślin

Agatorkuto tylko kwestia odpowiedniego kadru, zapewniam

Nyna dziękuję Ale może lepiej nie bierz ze mnie przykładu

Magara sadzonki po 7 zł to brzmi w dzisiejszych chorych czasach bardzo dobrze. Żebyś widziała moje trawki, za które zapłaciłam jak za przysłowiowe zborze! Nie dość, że cena z kosmosu to trawki mikrusieńkie.

Helen no tak wyszło

Alija Dziękuję Jak wygląda górka na której rośnie magnolia z Lady skrzętnie ukryłam odpowiednio kadrując
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasya 20:53, 03 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Zana napisał(a)


Kasia a masz / miałaś te bylinowe? A te najzwyklejsze są chyba najładniejsze

Miałam jakieś jeszcze ze 2 rodzaje, nie wiem czy one bylinowe czy jeszcze jakieś inne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Zana 20:54, 03 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dziewczyny, dzisiaj był zlocik u Ani/Kwartet a jako że koleżanka nie posiada wątku to wrzucam u siebie krótką fotorelację. Nie byłam u Ani pierwszy raz, ale po raz kolejny nie mogłam wyjść z podziwu jak można tak gęsto nasadzić (niczym jak u Lucy i Inki). No ja po prostu tak nie umiem.
Ogród nie jest wielki, ale powala rozmaitością nasadzeń a dodatkowym atutem jest "zagarnięta" przez Anię i fantastycznie w stylu naturalistycznym zagospodarowana część zewnętrzna / publiczna.

Wszystkie Dziewczyny (i Panowie towarzyszący) super było się z Wami spotkać
Adasiowi dziękujemy za profesjonalny serwis kawowo-talrzykowo-wodny i wszelki

Wrzucam bez mała jak leci Było bardzo ostre słońce, więc zdjęcia nie są doskonałe.

Wzdycham sobie, bo ja nigdy nie osiągnę takiego efektu!






____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies