Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 09:07, 24 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
lenka napisał(a)




Witam serdecznie w kolejnym przepięknym ogrodzie. Jestem pod ogromnym wrażeniem- wizytówka cudna teraz próbuję od początku prześledzić Twój wątek i pierwsze ŁAŁ to te thuje!!! Czy to są naprawdę te same szmaragdy co na początku Twojego wątku?? Jak Tyś to uczyniła że w dwa lata tak urosły i zgęstniały???

Pozdrawiam serdecznie lecę oglądać dalej....

tak to te same thujki, sama jestem pod ich wrażeniem Co im zrobiłam? nie wiem, może sie wystraszyły, bo im groziłam że jak się nie wezmą w garść to je wywale
a tak poważnie dbałam o nie, dalam im mikroryze (nie wiem czy to pomaga bo zdania są podzielone) dostawały nawóz doglebowo, dolistnie i duuuużo wody
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:09, 24 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ania74 napisał(a)
U mnie właśnie - 5... czyli norma
Zrozumiałam żarcik, ale się drażnię
to dobrze rano u mnie było -4,9
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:09, 24 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Gardenarium napisał(a)


Rady są dobre, to pęknięcie to mógł być skutek procesu wcześniejszego nadpęknięcia, czy uszkodzenia mrozowego (hmm) ciężaru korony. W środku być może róża sobie poradzi i będzie przewodzić soki.

Zasmaruj i zawiąż rozciągliwym czymś.

dziękuję Danusiu, tak też uczynie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:24, 24 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
zapożyczone z wątku Bogdzi cobym miała ściągawkę pod ręką

Bogdzia napisał(a)
Obiecałam Alisonkowi dzis zdjęcia . Chodzi o opryski wykonywane na roślinach które po zimie sa żółte albo wogóle kiepsko wyglądają. Więc ja opryskuję głównie mieszanka dwóch nawozów jak widac na zdjęciu są to Florowit taki ogólnego stosowania i Florowit dla iglaków który jest nawozem kwaśnym . Rozpuszczamy w wodzie robiąc nieco słabszy roztwór niż pisze na opakowaniu. Poniewaz stosujemy dwa nawozy to też zmiejszamy odpowiednio ilosc ja daję więcej florowitu z tego duzego baniaka a mało z mniejszej butelki. Zamiast nawozu do iglaków można dodac kilka kropli soku z grapeifrutta lub cytryny



Można zamiast tych mieszanek z pierwszego zdjęcia zastosowac nawóz dolistny do rh (na zdjęciu po lwej stronie) , mozna też dodac i jest to wskazane troche żelaza ( po prawej stronie zdjecia)



Opryskujemy krzaki co kilka dni 4-5 az do momentu gdy liście bedą bardziej zielone.
Uwaga: takie opryski robimy tylko po zimie , absolutnie nie na nowe młode listki.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Bogdzia 09:28, 24 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ana_art napisał(a)

tak to te same thujki, sama jestem pod ich wrażeniem Co im zrobiłam? nie wiem, może sie wystraszyły, bo im groziłam że jak się nie wezmą w garść to je wywale
a tak poważnie dbałam o nie, dalam im mikroryze (nie wiem czy to pomaga bo zdania są podzielone) dostawały nawóz doglebowo, dolistnie i duuuużo wody


To bardzo solidnie o nie zadbałaś. Lubią rzeczywiście obfite podlewanie, nawozy zawsze dobre a mikoryza podobno głownie dla rh nie jest skuteczna, natomiast podobno (tak czytałam ) bardzo dobra dla róz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ana_art 09:30, 24 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
i kolejna porcja info odnośnie nawozów dla Rh od Bogdzi
Bogdzia napisał(a)


Nigdy nie grałam w żadne gry , ja uważam że na szczęście w życiu nie ma co liczyc i liczę tylko na siebie. Nawozy moje ulubione pokażę na zdjęciach ale każde inne przeznaczone dla rh sa też dobre.



____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 09:34, 24 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Bogdzia napisał(a)


To bardzo solidnie o nie zadbałaś. Lubią rzeczywiście obfite podlewanie, nawozy zawsze dobre a mikoryza podobno głownie dla rh nie jest skuteczna, natomiast podobno (tak czytałam ) bardzo dobra dla róz.
starałam się, może dlatego teraz są wyższe odemnie kiedyś moja wychowawczyni (stara panna) mówiła że kwiaty lubia jak się do nich mówi i głaszcze, więc czasami też gadam
a mikroryze dawałam dla wszystkich iglastych, czy działa nie mam pojęcia.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Bogdzia 09:56, 24 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ana_art napisał(a)
starałam się, może dlatego teraz są wyższe odemnie kiedyś moja wychowawczyni (stara panna) mówiła że kwiaty lubia jak się do nich mówi i głaszcze, więc czasami też gadam
a mikroryze dawałam dla wszystkich iglastych, czy działa nie mam pojęcia.


Sądzac po Twoim ogrodzie to działa.Miłego dnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 11:29, 24 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Z tą wegetacją w ogrodzie to ja myślę, że są miejsca nasłonecznione osłonięte od wiatru, z żyzną ziemią i one startują szybciej i są miejsca na zimnej glinie, która nie potrafi się jeszcze nagrzać, zwłaszcza, że w nocy są przymrozki do -2. Tak u siebie zaobserwowałam.

Róży szkoda. Ja myślę, że się zrośnie. U mnie tak miałam z piennym agrestem. Pień nie potrafił utrzymać korony.

Nasunęło mi się takie porównanie. Ana, miałaś kiedyś przemrożone lekko stopy z lodowiska w dzieciństwie (ja miałam nie raz)? I pamiętasz jak bolało każde poruszenie taką zmrożoną stopą? Tak mogło być z tą różą. Rozłamał się pień podniesiony do pionu. Nie miał w sobie jeszcze soków mocno krążących.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Jag_58 11:58, 24 lut 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Myślę Ana ,że to jedyny sposób na uratowanie tej pięknej róży ,mam nadzieję że jej się to uda ,trzymam kciuki bo byłoby jej szkoda,Cieszę się wiosną idę ciąć trawy
____________________
Jagoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies