Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Aneczka 00:35, 25 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Aniu masz taki ogrom hortensji że szok. Pięknie wyglądają w takich grupach, efekt jest powalający. W jakiej odległości je sadziłaś?
Może zostały ci jeszcze patyczki po cięciu Vanille fraise?
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Magda_ 09:23, 25 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ana_art napisał(a)
w tej chwili to wydaje mi się że jednak jeszcze przy wcześnie bo one również zawierają odrobinę azotu, nie pamiętam jaki to był dokładnie nawóz, ale w ogrodniczym wybrałam taki z największą ilością potasu (wiem że był w brzydkim worku),


oki to już jest spora podpowiedź bo ja myślałam, że to ma być sam azot bez dodatków - a teraz już wiem, że się myliłam
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
ana_art 10:01, 25 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Aneczka napisał(a)
Aniu masz taki ogrom hortensji że szok. Pięknie wyglądają w takich grupach, efekt jest powalający. W jakiej odległości je sadziłaś?
Może zostały ci jeszcze patyczki po cięciu Vanille fraise?
a dziękuję hortensje w szpalerach mam sadzone zgodnie z projektem co 70cm Vanilek już nie mam, wbrew pozorom dużo ich nie było bo wysoko przyciełam, może za wysoko (?)
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 10:03, 25 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Magda_ napisał(a)


oki to już jest spora podpowiedź bo ja myślałam, że to ma być sam azot bez dodatków - a teraz już wiem, że się myliłam
to był nawóz bodajże 3 czy 4 składnikowy, gdzie potasu było najwięcej. Na wiosne kupowalam też nawoz dedykowany dla bukszpanów w lidlu być może w tym roku też będzie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kasiula79 11:32, 25 lut 2014


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Anetko a czy w ubiegłym roku podlewałaś bukszpany siarczanem potasu? tak mi sie wydaje że gdzieś u kogoś tak pisałaś. Mi kilka krzaczków zbrązowiało i tak dumam czy podlewać tym siarczanem czy sypać nawóz wieloskładnikowy?
jak myślisz?
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Aneczka 11:49, 25 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Co 70cm dobrze wiedzieć. Mam zamiar posadzić troszkę hortensji, bo są cudowne. Na razie mam tylko jedną annabelle, ale nie jest taka ładna jak twoje. U ciebie są takie gęste, a moja annabelle taka rzadzinka jakaś. Ale ja jej nigdy nie cięłam, bo nie wiedziałam, a w tym roku ją podetnę. Możesz mi podpowiedzieć ile kwaśnej ziemi pod każdą roślinkę dałaś i czy samą kwaśną, czy mieszałaś ją z tą co miałaś w ogrodzie? Udzielisz mi jakiś rad co zrobić, żeby były takie piękne jak u ciebie? Z tego co widzę, to u ciebie rosną w pełnym słoneczku i nie bardzo im to przeszkadza. Pozdrawiam.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
aga_szsz 11:58, 25 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Wiesz co....
no co tu będę się rozwodzić....
piękny ten Twój ogród!
wizytówka super, dopiero zauważyłam, że lato dodałas

Aniu potrzebuję trawy do cienia, jakieś wysokie i ładne oczywiście
znasz?
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Magda_ 14:04, 25 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ana_art napisał(a)
to był nawóz bodajże 3 czy 4 składnikowy, gdzie potasu było najwięcej. Na wiosne kupowalam też nawoz dedykowany dla bukszpanów w lidlu być może w tym roku też będzie


muszę przypilnować tematu
uwielbiam bukszpany i chciałbym, żeby wyglądały super
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 14:09, 25 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
aga_szsz napisał(a)
Wiesz co....
no co tu będę się rozwodzić....
piękny ten Twój ogród!
wizytówka super, dopiero zauważyłam, że lato dodałas

Aniu potrzebuję trawy do cienia, jakieś wysokie i ładne oczywiście
znasz?


jest i złota jesień
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
as226 14:19, 25 lut 2014


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 1126
Magda_ napisał(a)


muszę przypilnować tematu
uwielbiam bukszpany i chciałbym, żeby wyglądały super


Dziewczyny bodajże od 6 marca będą nawozy w Lidlu i inne akcesoria ogrodnicze, właśnie przeglądałam gazetkę.
____________________
pozdrawiam Asia Zaczątek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies