Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 15:30, 25 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
kasiula79 napisał(a)
Anetko a czy w ubiegłym roku podlewałaś bukszpany siarczanem potasu? tak mi sie wydaje że gdzieś u kogoś tak pisałaś. Mi kilka krzaczków zbrązowiało i tak dumam czy podlewać tym siarczanem czy sypać nawóz wieloskładnikowy?
jak myślisz?
miałam według wskazówek używać siarczanu potasu, ale nigdzie u mnie nie było więc kupiłam taki w którym było jak największa ilość potasu, ale w składzie było też coś innego
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 15:38, 25 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Aneczka napisał(a)
Co 70cm dobrze wiedzieć. Mam zamiar posadzić troszkę hortensji, bo są cudowne. Na razie mam tylko jedną annabelle, ale nie jest taka ładna jak twoje. U ciebie są takie gęste, a moja annabelle taka rzadzinka jakaś. Ale ja jej nigdy nie cięłam, bo nie wiedziałam, a w tym roku ją podetnę. Możesz mi podpowiedzieć ile kwaśnej ziemi pod każdą roślinkę dałaś i czy samą kwaśną, czy mieszałaś ją z tą co miałaś w ogrodzie? Udzielisz mi jakiś rad co zrobić, żeby były takie piękne jak u ciebie? Z tego co widzę, to u ciebie rosną w pełnym słoneczku i nie bardzo im to przeszkadza. Pozdrawiam.
na anabellach się nie znam bo nie mam ale o ile dobrze pamiętam dziewczyny pisały by ją ciąć nad trzecim oczkiem. Jak sadziłam hortensje to jakoś szczególnie nie odmierzałam ziemi, raczej 'na oko' dawałam w dołek. Hortensje lubią wodę, jak mają odpowiednią ilość to nadmiar słońca nie jest im taki straszny. Trzeba też pamiętać o nawożeniu.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 15:41, 25 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
aga_szsz napisał(a)
Wiesz co....
no co tu będę się rozwodzić....
piękny ten Twój ogród!
wizytówka super, dopiero zauważyłam, że lato dodałas

Aniu potrzebuję trawy do cienia, jakieś wysokie i ładne oczywiście
znasz?
nie wiem czy Ci pomogę bo ja mam wszystkie trawy w słońcu, nie wiem jak się zachowują w cieniu
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Bogdzia 21:21, 25 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ana_art napisał(a)
Bożenko ale właśnie dokładnie tak robiłam od 2011, czyli teraz trzecia zima, być może faktycznie tak jak pisze Marzenka i Danusia winne jest poniekąd słońce bo wczoraj jak je 'wyjmowałam' z kopca to było bardzo słonecznie.
Kupiłam dzisiaj maść, zamazałam, związałam. Jutro przytne i zrobię sadzonki, a nuż się uda


Powinno się zdejmowac okrycia w pochmurne dni , trzeba to przestrzegac.Milego dnia życzę jutro.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ana_art 22:09, 25 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Bogdzia napisał(a)


Powinno się zdejmowac okrycia w pochmurne dni , trzeba to przestrzegac.Milego dnia życzę jutro.
w myśl powiedzenia 'mądry Polak po szkodzie'
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Aneczka 22:25, 25 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Dziękuję za podpowiedzi
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Magda_ 06:47, 26 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
as226 napisał(a)


Dziewczyny bodajże od 6 marca będą nawozy w Lidlu i inne akcesoria ogrodnicze, właśnie przeglądałam gazetkę.



Dobrze że czuwasz
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Kindzia 07:53, 26 lut 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Czytam o siarczanie potasu u Ciebie. Też się właśnie zastanawiam czy już...

Pozdrówka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Margarete 10:30, 26 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ana_art napisał(a)
a dziękuję hortensje w szpalerach mam sadzone zgodnie z projektem co 70cm Vanilek już nie mam, wbrew pozorom dużo ich nie było bo wysoko przyciełam, może za wysoko (?)

Ja posadziłam u siebie jesienią, chyba co 1 metr...buuuu....to nie bedzie szpalerku jak u ciebie, moze dosadzę jeszcze wiosną........albo zagęszczę szpaler miskantami od tyłu i bedzie ok....
Mam pytanie jak nisko je teraz ciąć mam, są wysokie ale maja po 2-3 gałązki bo sa młode, ale maja jeszcze kwiatostany z ub roku więc mysle ze sie przyjeły. To ile cm od dołu ma zostać ? tak na oko ? 30 ? wiecej ?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
ana_art 10:49, 26 lut 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Margarete napisał(a)

Ja posadziłam u siebie jesienią, chyba co 1 metr...buuuu....to nie bedzie szpalerku jak u ciebie, moze dosadzę jeszcze wiosną........albo zagęszczę szpaler miskantami od tyłu i bedzie ok....
Mam pytanie jak nisko je teraz ciąć mam, są wysokie ale maja po 2-3 gałązki bo sa młode, ale maja jeszcze kwiatostany z ub roku więc mysle ze sie przyjeły. To ile cm od dołu ma zostać ? tak na oko ? 30 ? wiecej ?
mówią, że nad 2 lub 3 oczkiem, ale ja tne na oko te gałązki które są od przodu rabaty niżej, te z drugiego planu wyżej. Nie wiem czy pomogłam
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies