Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Sonka 17:03, 05 sie 2018


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Nieustannie się zachwycam.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Ewilena 21:23, 01 wrz 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Zachwyciły mnie Twoje przepiękne hortensje. Jakie to odmiany? I jak gęsto są sadzone?
____________________
Ewelina
Elinka 22:50, 02 wrz 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Hej,
Szukam od jakiegoś czasu pomysłu jak wykorzystać irysy bo żal mi wyrzucać ze względu na fajny kolor mam podobny a tu proszę gotowiec.
Powiedz mi jaka dokładnie jest odmiana trawy ze tak ładnie pokrywa te brzydkie liście irysów .
Mnie oprócz usychajacych liści wkurza to ze rozrastając się irysy maja liście na około a w środku same gole kłącza czy u Ciebie trawa ładnie maskuje całość .
Dziękuje Ci pozdrawiam
____________________
elinkowy-ogrod
ana_art 13:43, 03 wrz 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ewilena napisał(a)
Zachwyciły mnie Twoje przepiękne hortensje. Jakie to odmiany? I jak gęsto są sadzone?
mam albo Vanilla Fraise, obok wiaty albo Limelight, przy thujach i pod oknem, sadzone co metr ale spokojnie mozna sadzić nawet i 1,5metra
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 13:45, 03 wrz 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Elinka napisał(a)
Hej,
Szukam od jakiegoś czasu pomysłu jak wykorzystać irysy bo żal mi wyrzucać ze względu na fajny kolor mam podobny a tu proszę gotowiec.
Powiedz mi jaka dokładnie jest odmiana trawy ze tak ładnie pokrywa te brzydkie liście irysów .
Mnie oprócz usychajacych liści wkurza to ze rozrastając się irysy maja liście na około a w środku same gole kłącza czy u Ciebie trawa ładnie maskuje całość .
Dziękuje Ci pozdrawiam
to hakonechloa, tylko jeden jest średno zmaskowny, ten który rośnie tuż przy kostce, reszty praktycznie nie widać od momentu gdy przekwitną i trawa urośnie
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Elinka 13:59, 03 wrz 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
A nie pamiętasz jaka odmiana bo ja mam jakaś stripe in rich i to niziutkie jest może z 20 cm , a powiedz mi jeszcze Ty irysy ścigasz do zera w sensie liście czy zostawiasz ? I jak gęsto masz to posadzone, a może masz jakieś zdjęcie tak żeby buło widać z góry może , skorki ze cię mecze ale muszę we wrześniu zrobić ńieszczesna szambowóz a te irysy są na samym środku i na gwałt potrzebuje " koncepcji " na nie albo do śmieci pójdą. Dlatego spadłaś mi jak z nieba )
____________________
elinkowy-ogrod
ana_art 19:48, 03 wrz 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Nie mam wielu zdjeć w ostatnim czasie liści nue ścinam, hakone je zarasta. Ta odmiana to all gold. Na pierwszym zdjęciu z lipca, na drugim gdy irysy kwitły



Tutaj zdjęcie które znalazłam z maja 2017
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Mala_Mi 21:43, 03 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Super zestawienie tych irysów z hochelką Masz piękny odród, dynamiczny, zmienny i estetyczny.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Elinka 22:12, 03 wrz 2018

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Chyba zaryzykuje i tak zrobię w sensie zainspiruje się jeśli pozwolisz może all gold będzie wyższa i da radę zakryć jak nie to wywalę irysy .... Dzięki
____________________
elinkowy-ogrod
BasiaLT 08:36, 04 wrz 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414


Jakie cudowne zestawienie! W szoku jestem. Rewelacja!
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies